Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купим джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Откъде да си купим джип

    Едно от основните предимства да имаш 2 автомобила е да ремонтираш единия докато ползваш другия.
    Не че не се е случвало и двата да са в бокса но е рядко.
    Ако жена ти е като моята, джипка няма да ти трябва близките 5-6 години щото видиш ли как може да идеш някъде с приятели а ние с бебето да сме сами
    Последно редактирано от rosen_offroad; 18-04-16, 07:50.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: Откъде да си купим джип

      Павка, вижда се че си решил твърдо, пожелавам къмет в начинанието
      ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

      Коментар


      • #33
        От: Откъде да си купим джип

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Трудно ще ми е да поддържам две коли, знаете че семейството като се увеличи....
        Определено ще ти е по-лесно дa поддържaш сегaшнaтa джипкa и лекa колa. Вместо еднa 3,2 нa бензин.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #34
          От: Откъде да си купим джип

          Какъв е проблема на фронтера дълга база за евридейка? От 3 години карам терано дълга база, нямам друга кола а и не бих си взел лека кола за града.. с тераното ми е по-удобно. Като седна в лека кола имам чувството че се влача по земята.
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • #35
            От: Откъде да си купим джип

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Едно от основните предимства да имаш 2 автомобила е да ремонтираш единия докато ползваш другия.
            Не че не се е случвало и двата да са в бокса но е рядко.
            Ако жена ти е като моята, джипка няма да ти трябва близките 5-6 години щото видиш ли как може да идеш някъде с приятели а ние с бебето да сме сами

            Така е, но нека да напомня че освен че нямам възможност да поддържам две коли, за да ми докарат читава Фронтера от Швейцария, наложи ми се да вдигна бюджета на над 3000 euro, по тази причина пуснах обявата за Фронти - спешно, за да имам пари кеш за да ги дам на човека който ще пътува до там, даже няма да успея и да ми останат пари за да направя веднага първоначалното и обслужване, но поне вярвам че ще имам късмета да ми докарат Фронтерата на реални километри, все пак идва от Швейцария от проверено място и ще идва на собствен ход от там до тук, ще се разбере...







            Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
            Павка, вижда се че си решил твърдо, пожелавам къмет в начинанието

            Да, Марине, а и знаеш че съм му фен на този двигател, макар че го исках като бях ерген на късата база






            Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
            Какъв е проблема на фронтера дълга база за евридейка? От 3 години карам терано дълга база, нямам друга кола а и не бих си взел лека кола за града.. с тераното ми е по-удобно. Като седна в лека кола имам чувството че се влача по земята.

            Абсолютно вярно, даже съпругата ми казва че не иска да се вози в лека кола, чувствала се по-добре нависоко, а аз като карам леката кола на приятел, все едно съм седнал на асфалта и се чуствам гадно и уязвим, вярна е приказката че който се качи на джип, след това не иска лека кола, е, ако ми подарят ферари няма да откажа да я карам

            Коментар


            • #36
              От: Откъде да си купим джип

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Едно от основните предимства да имаш 2 автомобила е да ремонтираш единия докато ползваш другия. ...
              Няма спор, че е по-добре да си богат и здрав, отколкото беден и болен. Само че всеки си знае сметките, а определено в София допълнителен фактор все повече става проблемът с паркирането, който вече си е голям проблем дори при наличие само на един автомобил ...

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              ... вярна е приказката че който се качи на джип, след това не иска лека кола, е, ако ми подарят ферари няма да откажа да я карам
              Стой та гледай как на секундата бих продал едно подарено ферари за да си взема по-читава джипка ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Откъде да си купим джип

                Аз само не разбрах, що не искаш автомат?!?

                А обмислял ли си варианта за внос от Англия (има фирми директно ти я карат, а и там зимата не ръсят такива гадости като по пътищата на Австрия, Германия и Швейцария) и евентуално връткане на волана?
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #38
                  От: Откъде да си купим джип

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Няма спор, че е по-добре да си богат и здрав, отколкото беден и болен. Само че всеки си знае сметките, а определено в София допълнителен фактор все повече става проблемът с паркирането, който вече си е голям проблем дори при наличие само на един :
                  Абсолютно сте прав.
                  Въпреки че имах и гараж и паркомясто в големия град - ситуацията беше усложнена откъм комшиите. Препречват ти колата, няма място за гостите и др подобни.

                  Сега на село 15 км от града мога да събера 18 автомобила
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Откъде да си купим джип

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    Аз само не разбрах, що не искаш автомат?!?

                    А обмислял ли си варианта за внос от Англия (има фирми директно ти я карат, а и там зимата не ръсят такива гадости като по пътищата на Австрия, Германия и Швейцария) и евентуално връткане на волана?

                    Обичам и искам аз да си управлявам колата, а не тя мен и да включва предавките си според компютъра, предпочитам да ръчкам скоростите според обстоятелствата и условията на пътната обстановка , живот и здраве човека който ще ходи до Швейцария е сериозен и точен, уговорено е и да чукна на дърво, дано всичко да мине благополучно и без проблеми.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Откъде да си купим джип

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Обичам и искам аз да си управлявам колата, а не тя мен и да включва предавките си според компютъра, ...
                      И на автоматика нямаш проблем да си ги превключваш по твое усмотрение с леко движение на десния крак ...
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 18-04-16, 13:06.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Откъде да си купим джип

                        99% от хората не искат автоматик най-вече от незнание... Разбира се има модели, при които автоматикът е проблемен, но ако не е такъв случая, недостатък е само /малко/ по-високият разход на гориво и то най-вече на "градско", където пък е и най-големият плюс на автоматика...

                        Универсален джип - да има такова животно, но е в пъти по-скъп от посочения бюджет... и разбира се, че "универсалността" е ограничена до някакви разумни граници /не става от калния коловоз да скочиш в лявата лента на магистралата /

                        Докарване на кола от Германия/Швейцария и т.н. първо не е без пари /гориво, винетки, транзитна регистрация/, второ винаги има риск. Ако ти си поемеш риска да си избереш кола и платиш на някого само за докарване е по-евтино, отколкото "комплексна услуга" /ти само да кажеш какво търсиш, а някой да инвестира в търсене, закупуване и докарване/...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #42
                          От: Откъде да си купим джип

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение

                          Докарване на кола от Германия/Швейцария и т.н. първо не е без пари /гориво, винетки, транзитна регистрация/, второ винаги има риск. Ако ти си поемеш риска да си избереш кола и платиш на някого само за докарване е по-евтино, отколкото "комплексна услуга" /ти само да кажеш какво търсиш, а някой да инвестира в търсене, закупуване и докарване/...
                          Живот и здраве, човека който ще ми докара Фронтерата, предварително ще си я харесам пред него от определени Швейцарски сайтове, после ще има обаждане към съответния собственик, ако се разберем със собственика, пращаме по банков път капаро и чак тогава ще тръгва до там и да ми я докара, разходите за гориво, винетки и номерата отделно сме се разбрали, стискайте палци всичко да мине нормално и без изненади.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Откъде да си купим джип

                            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                            Живот и здраве, човека който ще ми докара Фронтерата, предварително ще си я харесам пред него от определени Швейцарски сайтове, после ще има обаждане към съответния собственик, ако се разберем със собственика, пращаме по банков път капаро и чак тогава ще тръгва до там и да ми я докара, разходите за гориво, винетки и номерата отделно сме се разбрали, стискайте палци всичко да мине нормално и без изненади.

                            От вънка (на снимки и думи) ябълката е хубава, ами ако се окаже червива от вътре(двигател ходова част и т.нт.)? Според мен очи да видят ръка да пипне,другото е прасе в чувал.
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Откъде да си купим джип

                              О
                              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                              От вънка (на снимки и думи) ябълката е хубава, ами ако се окаже червива от вътре(двигател ходова част и т.нт.)? Според мен очи да видят ръка да пипне,другото е прасе в чувал.
                              Винаги има риск, но човека който ще отиде не е случаен, и мога да му имам доверие, пожелайте ми успех.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Откъде да си купим джип

                                Колега, най-искрено те съветвам, не се доверявай никому! "Ручах ги тия жабета" есента, и още не мога да се оправя - джипа ми излезе двойно като цена, а уж един собственик, TUV до 2017 и т.н.! По снимки и документи не избирай - жертвай лично време и несгоди, и иди сам да видиш, щото тоя, дето ще го пратиш е наясно, че ако не купи нищо, е екскурзиант без печалба! Успех!
                                "Make love, not war!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X