Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откъде да си купим джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Откъде да си купим джип

    От Германия,не търси кола.Германците ако си купуват втора употреба кола,ходят до Италия или Чехия.Автовоза е 500-600 евро,ръждата я чуваш как работи,докато караш колата(зимата мноооого луга по пътищата)
    Ако изпадне кола на добра цена,прекупвачите действат моментално.Имал съм кола на 80 000 км за 300 евро от немската полиция,изпреварих ги джамбазите и я карах докато не се самозапали,заради забравени включени фарове.
    В момента карам кола купена в Германия,но много кисело е това грозде,в България щях да си взема за същите пари с 5 до 7 години по-нова кола,но нямаше да мога да я регистрирам с немски номера.
    Търси кола в България,на принципа "око да види,ръка да пипне"
    Успех!Дано съм бил полезен.

    Коментар


    • #17
      От: Откъде да си купим джип

      Да разчиташ някой да ти намери и докара "читава" джипка е мисия невъзможна, ако и роден брат да ти е. В чужбина колко и къде мислиш че може да се пробва и тества? Още повече че ти я искаш близо до перфектна...........да, ама не и за тея при, не и за толкова рядък модел. Наскоро го играх това /с рядък за намиране модел/ та мога да ти споделя следното: дебнеш обявите и като излезе нещо и ако ти хареса на външен вид, се свързваш с продавача за повече инфо и евентуално да ти я запази.....някои искат капаро, някои не. Аз направо отидох в една автокъща тук, за която имах отзиви че са коректни, показах им обявата и нататък те се свързаха с продаваа, запазиха я /без капаро/ отидоха с парите и ми се обадиха от там с описание за впечатления от визуален оглед и кратко пробно шофиране. Ако се откажеш в този момент, плащаш % и се прибират без кола, ако имаш няколко адреса, отиват на следващи и така...... но аз предпочетох да ми я докарат и да правя тук, каквото излезе,отколкото пак да се търси и ходи.........
      Моя съвет: гледай и алтернативи, това че си случил първия път с фронти, не значи че и новата ще е толкова безпроблемна, а и какво и е толкова уникалното, джипки с големи бензинови мотори бол
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        От: Откъде да си купим джип

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        ..., а и какво и е толкова уникалното, джипки с големи бензинови мотори бол
        Не е баш така. Търси се "ръчкарка"(ръчни скорости), и не просто голям мотор, а и вървящ. Този 3,2 на Фронтера е нещо като 3,5 на Паджеро. В класа с независим преден мост, рама, и "бавни" само Паджеро 2 с 3,5 е конкурент. Терано нямат такъв бензинов мотор, Тойота чак с 3,4(на други цени и рядко срещани у нас).
        Освен това, с този мотор често идва и топ оборудване, като трансмисия и окачване си остават добре познатите и доволно прости, като на "цивилните" Фронтери. (Няма теми като "Спечена раздатка", " Проблем с автоматика" и подобни).
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #19
          От: Откъде да си купим джип

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Не е баш така. Търси се "ръчкарка"(ръчни скорости), и не просто голям мотор, а и вървящ. Този 3,2 на Фронтера е нещо като 3,5 на Паджеро. В класа с независим преден мост, рама, и "бавни" само Паджеро 2 с 3,5 е конкурент. Терано нямат такъв бензинов мотор, Тойота чак с 3,4(на други цени и рядко срещани у нас).
          Освен това, с този мотор често идва и топ оборудване, като трансмисия и окачване си остават добре познатите и доволно прости, като на "цивилните" Фронтери. (Няма теми като "Спечена раздатка", " Проблем с автоматика" и подобни).
          ОК, съгласих се, но ако я намери, ще залети да я прави за гората и къде отива детевоза???? All in 1 не съществува при джипките, всеки го разбира рано или късно, но все по скъпия начин /питай ме мен, откъде знам /

          Павле, земи едино комби детевоз и си остави любимия Фронти за играчка, още една ГО, данък и преглед няма да те съборят.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #20
            От: Откъде да си купим джип

            https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...83648-216-1534
            Може да се проверява и малките обяви на ибей .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #21
              От: Откъде да си купим джип

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Не е баш така. Търси се "ръчкарка"(ръчни скорости), и не просто голям мотор, а и вървящ. Този 3,2 на Фронтера е нещо като 3,5 на Паджеро. В класа с независим преден мост, рама, и "бавни" само Паджеро 2 с 3,5 е конкурент. Терано нямат такъв бензинов мотор, Тойота чак с 3,4(на други цени и рядко срещани у нас).
              Освен това, с този мотор често идва и топ оборудване, като трансмисия и окачване си остават добре познатите и доволно прости, като на "цивилните" Фронтери. (Няма теми като "Спечена раздатка", " Проблем с автоматика" и подобни).
              Много точно и ясно си описал предимствата й , намерих човек който да ми вкара такава Фронтера от Швейцария на собствен ход!, но понеже бюджета вече се наложи да е по-висок по подразбиране, след разговор със съпругата ми, решихме да продадем първо фронти от подписа ми, за да влезе в бюджета ни за новата бъдеща фронтера, току що съм го обявил за продажба в нашия форум, пожелайте ми успех.

              Коментар


              • #22
                От: Откъде да си купим джип

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Павле, вземи едно комби детевоз и си остави любимия Фронти за играчка, още една ГО, данък и преглед няма да те съборят.
                Ей това е умна приказка!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: Откъде да си купим джип

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Ей това е умна приказка!
                  Проблем ми е и паркоместата, а и предпочитам една джипка и става за всичко, и без това не си падам по хард изпълнения за в гората, а по-скоро до някое язовирче и разходки из Родопите, за мен ще е идеалната семейна кола, само всичко да е ок

                  Коментар


                  • #24
                    От: Откъде да си купим джип

                    ПовЕрвай на патИли ! Нема никакви предимства една кола за всичко ! Имаш нещо дето не става за нищо като хората ! И аз се наиграх вече и скоро ще имам две коли . Аз имах късмет че жените ми излязоха търпеливи !
                    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Откъде да си купим джип

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      ПовЕрвай на патИли ! Нема никакви предимства една кола за всичко ! Имаш нещо дето не става за нищо като хората ! И аз се наиграх вече и скоро ще имам две коли . Аз имах късмет че жените ми излязоха търпеливи !
                      Така е, но семейството ще порастне и то е приоритет, другото за в гората и да искам няма да имам вече време, затова се надявам да попадне фронти на човек който много ще и се радва, особено за в гората, лов и риболов

                      Коментар


                      • #26
                        От: Откъде да си купим джип

                        Павка,деликатно е...и аз си вземах джипка с такъв мотор и много се радвам че не си продадох фронтерата. (карам я докато ремонтирам новата кола)Вече се чуда монтьор ли съм или шофьор...
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • #27
                          От: Откъде да си купим джип

                          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                          Павка,деликатно е...и аз си вземах джипка с такъв мотор и много се радвам че не си продадох фронтерата. (карам я докато ремонтирам новата кола)Вече се чуда монтьор ли съм или шофьор...
                          Ужас, дано не е нещо сериозно, откъде купи Трупъра ако за него става въпрос с 3.5 V6 двигателя?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Откъде да си купим джип

                            Слушaй хорaтa. И aз съм нa същото дередже. Взех си още еднa колa/всъщност две/ и днес докaто сменя гуми и мaсло се чудех кaк съм го кaрaл товa зa евридейкa.
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #29
                              От: Откъде да си купим джип

                              Да, за трупъра става дума, двигателя е на практика като на фронтерата.Купих го от БГ и всичко беше наред до един момент, после започна един филм ... който продължава вече почти година. Последната веселба беше спукана глава... не знам може да е липса на късмет при мен
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #30
                                От: Откъде да си купим джип

                                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                                Слушaй хорaтa. И aз съм нa същото дередже. Взех си още еднa колa/всъщност две/ и днес докaто сменя гуми и мaсло се чудех кaк съм го кaрaл товa зa евридейкa.

                                Трудно ще ми е да поддържам две коли, знаете че семейството като се увеличи, какви разходи почват да падат за едно бебе, да сме живи и здрави, ще се справим с една кола, винаги поддържам колите които съм имал в отлично техническо състояние, едно копче да падне по колата, купувам ново, без майтап, вярвам че като поддържаш една кола и се експлоатира нормално, може да се разчита на нея, но винаги може да има изненади, да сме живи и здрави, това е важното.







                                Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                                Да, за трупъра става дума, двигателя е на практика като на фронтерата.Купих го от БГ и всичко беше наред до един момент, после започна един филм ... който продължава вече почти година. Последната веселба беше спукана глава... не знам може да е липса на късмет при мен

                                Честно казано изтръпвам при тази мисъл, за съжаление никой не е застрахован от това, но човек е длъжен като купува втора ръка кола, да направи всичко възможно да се намали такъв риск, макар че осъзнавам че си е чист хазарт и късмет, дано се разминеш със заваряване на главата че мамата си трака, а аз, дано имам късмет... Претръпвам и каквато сабя покаже, живи и здрави да сме, като ми докарат новата Фронтера ще се види.
                                Последно редактирано от Еделвайс; 17-04-16, 22:58. Причина: Пояснение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X