Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделнa машинa в село Нова Черна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделнa машинa в село Нова Черна

    Когато бях малък в моето село,Нова Черна имаше предприятие на име "Камъшит".Та те имаха една от най-високо проходимите машини,които съм виждал някога.Викаха и "батоза".Представлява платформа с размери 2.5х4.2м.,със огромни гуми 1.5х1.5м. и двигател от VW-костенурка.Задвижването и бе с верига към полуоски отпред,а управлението на хидравлика на задната ос.С тази машина изнасяха камъш от блатото и тя наистина нямаше спиране.Вода/вкючително и ръкавите на река Дунав/,кал,канали/примерно по 5м.широки/,диги и други такивапрепятствия не я спираха.Сега вече няма предприятие,няма я и машината.По мои сведения има такава на остров Белене,може и там в затвора да я ползуват за нещо.Ако някой има информация, моля да пише.
    Чавдар Владимиров
    0887/912075
    Ленд Ровър Диско 1
    Самуад в проект

  • #2
    До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
    Когато бях малък в моето село,Нова Черна имаше предприятие на име "Камъшит".Та те имаха една от най-високо проходимите машини,които съм виждал някога.Викаха и "батоза".Представлява платформа с размери 2.5х4.2м.,със огромни гуми 1.5х1.5м. и двигател от VW-костенурка.Задвижването и бе с верига към полуоски отпред,а управлението на хидравлика на задната ос.С тази машина изнасяха камъш от блатото и тя наистина нямаше спиране.Вода/вкючително и ръкавите на река Дунав/,кал,канали/примерно по 5м.широки/,диги и други такивапрепятствия не я спираха.Сега вече няма предприятие,няма я и машината.По мои сведения има такава на остров Белене,може и там в затвора да я ползуват за нещо.Ако някой има информация, моля да пише.
    М/у другото и аз съм чувал за тези машини "батоза" но никога не съм ги виждал ще ми интересно някой да пусне снимки

    Коментар


    • #3
      До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

      След около десетина дена ще ви представя и моето творение.Това е четвърто поред,но нямам снимки на предните.Имам(по скоро имах,като ученик)една Шкода МБ и я прекроих на кабрио.Тогава още не знаех,че без рама ще се сгъне.Така и стана.След това ми подариха едно траби и то стана кабрио и до миналата година ходех на лов с него.Но сега взех един Газ69 и му приспособявам купе от полски фиат.Недовършен вид го има в "хард разходки"от миналата година.Проблемът при мен е,че сам се работи много трудно,а на село никой няма желание да помага.А когато нешо стане всички почват да се вайкат и да му дират кусури.Засега чао
      Чавдар Владимиров
      0887/912075
      Ленд Ровър Диско 1
      Самуад в проект

      Коментар


      • #4
        До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

        Въпросната машина се намира и до сега в Калимок.Само,че е малко заровена.През 1980 г,като правехме рибарниците ни пречеше и бай Иван Ергелето от Тутракан я зарови с булдозера.Намира се в средната дига западно от басейна 600 дка.След време,като копахме за тръбопровод багера извади някой резервни части от нея.Вечна и памет.

        Коментар


        • #5
          До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

          Ето и малко снимки на "Кроки".Както бях обещал пуснах малко снимки на моето "кроки",което между другото се държа много мъжки на първите си изпитания-лек офф до р.Дунав,преодоля 3м.насип,движи се из снега почти като истински танк идруги такива.На груповата снимката сме Петър"багерчето" ,Чавдар т.е.моя милост и Никола" малкото багерче".Снимките са от вчера 04.01.08.А за любопитните на една от снимките се вижда колко сняг имаше в с.Нова Черна.
          Ч Е С Т И Т А 2 0 0 8 г.
          Прикачени файлове
          Чавдар Владимиров
          0887/912075
          Ленд Ровър Диско 1
          Самуад в проект

          Коментар


          • #6
            До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

            Здрасти Чавдаре.Ако направиш и една лебедка да товариш дивите прасета цена няма да има.

            Коментар


            • #7
              До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

              Ела да се разходим до Саново-гората за диви прасета!А лебедка ще има само че не купешка ,а правена от специален редуктор/тоди,който върти купола на танк/
              Чавдар Владимиров
              0887/912075
              Ленд Ровър Диско 1
              Самуад в проект

              Коментар


              • #8
                До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

                Снимки
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #9
                  До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

                  kak може да оставите дупка на калника и да няма си-ди.Само да се оправи времето ще ви пусна малко снимки на моята самоделка.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

                    Дупката е за наказание на ръждите./да знаят,че няма кой да ги запълва,пък и сега това е модерно/ще кача още снимки само да мога да ти компресирам.Там вече дупката е скрита/маскирана/,а за си-ди не си струва-ще слагаме направо двд
                    Чавдар Владимиров
                    0887/912075
                    Ленд Ровър Диско 1
                    Самуад в проект

                    Коментар


                    • #11
                      До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      Дупката е за наказание на ръждите./да знаят,че няма кой да ги запълва,пък и сега това е модерно/ще кача още снимки само да мога да ти компресирам.Там вече дупката е скрита/маскирана/,а за си-ди не си струва-ще слагаме направо двд
                      Успях!Най-после и на мен да ми се случи да се преборя с компа.Качил съм снимките в "Кроки се движи"
                      Чавдар Владимиров
                      0887/912075
                      Ленд Ровър Диско 1
                      Самуад в проект

                      Коментар


                      • #12
                        До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

                        Абе страшен си бе бат Чочо.нямаш равен

                        Коментар


                        • #13
                          До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

                          Първоначално публикуван от bat Tisho Преглед на мнение
                          Абе страшен си бе бат Чочо.нямаш равен
                          Не знаеш къде живея ли?Ела да те сборя!
                          Чавдар Владимиров
                          0887/912075
                          Ленд Ровър Диско 1
                          Самуад в проект

                          Коментар


                          • #14
                            До: Самоделнa машинa в село Нова Черна

                            Колеги искам за "Възкреся" тази тема,защото в момента при нас е навсякъде вода и не може да се отиде до Дунава без машина ,която е и водоплаваща.
                            Та става дума отново за тези"батози",които по моя информация и досега са в затвора в Белене.
                            Искам да ги закупя и възстановя,т.е.да ги пусна в движение.
                            Ако някой има информация,моля да я сподели,пък аз ще се отблагодаря.
                            Чавдар Владимиров
                            0887/912075
                            Ленд Ровър Диско 1
                            Самуад в проект

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X