Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
    ОК, при 10:0 , с включен и моят глас , отговорът на първия въпрос е ясен.

    Сега се двоумя СФ 2 автомат или ръчка. Според мен предимствата и недостатъците са :

    - По-голям разход при АСК . Колко по-голям ? (Изцяло психологически момент - при 1500 км на месец на разума ми му е ясно , че става дума за максимум 40-50 лв. )
    - АСК е сравнително по-трудна за диагностика при оглед , особено в друг град
    - Скъпият маховик при РСК
    - Комфорт при каране . Тук като цяло е ясно : + за АСК, но не за всички комбинации на автомобил, мотор и кутия. А за конкретния модел ?
    - Нещо изпускам ли ?
    Един глас за АСК. Както писах по-горе, съпругата кара такава около 5 години, общо мисля около 160-170 хил. километра. Скоростната кутия е много комфортна, превключва плавно, не показа никакви проблеми. Разход извънградско 7.5-8 л., градско около 9-10.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

      Хм, карал съм 3 год. СФ2 2.2 дизел автомат и не можах да сваля разхода в София под 14- 15 л/100 км. АСК беше от замислящите се. Това за нов автомобил.
      Land Rover FREELANDER 2 td4 S 2013г. Facelift
      0886030780

      Коментар


      • #18
        От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

        Първоначално публикуван от babuka Преглед на мнение
        Хм, карал съм 3 год. СФ2 2.2 дизел автомат и не можах да сваля разхода в София под 14- 15 л/100 км. АСК беше от замислящите се. Това за нов автомобил.
        Скоростната кутия е адаптираща се. Когато вземех колата от жената ме дразнеше определено време, щото много "мислеше". При мен обаче бързо се оправяше и го зарязваше "мисленето"! Жената си правеше 10 градско спокойно, е в това влизаше и пътуването всеки ден от Банкя и обратно и в София, така че да, не е съвсем градско.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          Re: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

          +1 за автоматик, те са 2 различни кутии преди и след фейслифта, с 5 и 6 скорости.
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #20
            От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

            Санта фе от началото на 07 или края на 06, защото двигателя е без филтър за твърди частици, не като другия дето им ги крадат по паркингите и после трябват доработки за да стане без него. Автомата няма никви ядове, разход градско в Пловдив 9, който не вярва да дойде да види показанията на бордовия компютър.

            Коментар


            • #21
              От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

              И аз мога да дам глас за Санта Фе-то. Имам два броя от близо 4 години - автомат и ръчка. Определено автомата е много по-комфортен за каране, разликата в разхода е около 1,5л/100 (ориентировъчно 7л/100 срещу 8,5-9л/100). Ръчните скорости страдат от маховик и трябва доста да се внимава при покупка. Много комфортни за дълго пътуване. Успех и да се похвалиш с избора.
              Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
              Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

              Коментар


              • #22
                От: Re: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                +1 за автоматик, те са 2 различни кутии преди и след фейслифта, с 5 и 6 скорости.
                тия след фейслифта 2010г са /поне/ два пъти по-скъпи... освен, че са с 6-степенна кутия, мощността е 197 вместо 155кс и "мозъка" на с-мата 4х4 е друг /по-добър/...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #23
                  От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                  Аз малко "на въпреки" да се обадя...
                  Сравняваме Туарег със Санта Фе и всички казвате, че Фе-то е голЕма работа и направо го издъни Туарега като маче у дувар??? Ако говорим за конкретни екземпляри - Туарега-убит, а Фе-то току що извадено от сушината може и да се съглася, ама чак пък по принцип да ги сравняваме и Фе-то да е "колата" взе да ми идва малко множко да го приема. Няма как Санта Фе да е 70 000 лв., Туарег да е 140 000 лв. и толкова много хора да се объркат и да вземат един Туарег вместо две Фе-та.
                  За Хюндая действително нямам кой-знае колко впечатления, но Хонда ЦРВ 2,2 дизел е от същи клас и смея да твърдя, че чисто нова Хонда вoзи и върви по-калпаво от Туарег от убитата и проблемна модификация R5 с 2.5 дизеловия мотор. Да, Хондата гори по-малко и предвид факта, че е нова до момента е безпроблемена, но нов Туарег е съвсем друга бира...
                  Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                  Коментар


                  • #24
                    От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                    Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                    Аз малко "на въпреки" да се обадя...
                    Сравняваме Туарег със Санта Фе и всички казвате, че Фе-то е голЕма работа и направо го издъни Туарега като маче у дувар??? Ако говорим за конкретни екземпляри - Туарега-убит, а Фе-то току що извадено от сушината може и да се съглася, ама чак пък по принцип да ги сравняваме и Фе-то да е "колата" взе да ми идва малко множко да го приема. Няма как Санта Фе да е 70 000 лв., Туарег да е 140 000 лв. и толкова много хора да се объркат и да вземат един Туарег вместо две Фе-та.
                    За Хюндая действително нямам кой-знае колко впечатления, но Хонда ЦРВ 2,2 дизел е от същи клас и смея да твърдя, че чисто нова Хонда вoзи и върви по-калпаво от Туарег от убитата и проблемна модификация R5 с 2.5 дизеловия мотор. Да, Хондата гори по-малко и предвид факта, че е нова до момента е безпроблемена, но нов Туарег е съвсем друга бира...
                    Ами прочети първия пост - сравняват се не нов Туарег и ново Санта Фе, а конкретни екземпляри.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #25
                      От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                      Преди време в Ауто Билд имаше сравнения на евтини и скъпи модели в различни класове със съпоставими послания към пазара. Та в клас сув/муф бяха Талигата и Самантафето. Колко дига, колко гори, какво качва, как върви, цени, гаранции и прочие аутобилдски пинизи. И тия шовинисти бяха дали преднина за корееца, че за по малкото си пари дава почти каквото фолксвагена...

                      Коментар


                      • #26
                        От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                        Аз по принцип разширих търсенето извън конкретните екземпляри - първо защото взеха да се появяват и 3.0 туарези на по-човещки цени, второ че това санта фе, конкретното, вчера го водих на предпродажбен преглед и ми изкараха цял ферман с проблеми - и дребни, и по-недребни. Като например несветещи крушки тук-там, неработещо ел. огледало, капачка на резервоара ( как ли са го зареждали) , преден ам, масло на минимума , омаслено ( немного ) турбо и теч ( необилен ) от ГНП и потракващ ( много леко уж ) маховик, дето уж е сменян скоро....
                        Вярно че е във фирмен сервиз и там са свикнали да гледат до 2-3 годишни коли, ама дължината на списъка ми повлия на мерака за точно това санта фе. Хем ги бяхме предупредили да не преувеличават като за пред сделка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                          Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                          Аз малко "на въпреки" да се обадя...
                          Сравняваме Туарег със Санта Фе и всички казвате, че Фе-то е голЕма работа и направо го издъни Туарега като маче у дувар??? Ако говорим за конкретни екземпляри - Туарега-убит, а Фе-то току що извадено от сушината може и да се съглася, ама чак пък по принцип да ги сравняваме и Фе-то да е "колата" взе да ми идва малко множко да го приема. Няма как Санта Фе да е 70 000 лв., Туарег да е 140 000 лв. и толкова много хора да се объркат и да вземат един Туарег вместо две Фе-та.
                          За Хюндая действително нямам кой-знае колко впечатления, но Хонда ЦРВ 2,2 дизел е от същи клас и смея да твърдя, че чисто нова Хонда вoзи и върви по-калпаво от Туарег от убитата и проблемна модификация R5 с 2.5 дизеловия мотор. Да, Хондата гори по-малко и предвид факта, че е нова до момента е безпроблемена, но нов Туарег е съвсем друга бира...
                          Именно че от големяит голф не получаваш нищо повече за два пъти повече пари.Абсолючтно нищо!

                          Коментар


                          • #28
                            От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                            Именно че от големяит голф не получаваш нищо повече за два пъти повече пари.Абсолючтно нищо!
                            Да де, и аз пък колко съм прост да се обаждам... да ви развалям лакърдията.
                            Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                            Коментар


                            • #29
                              От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                              Първоначално публикуван от AAF Преглед на мнение
                              Да де, и аз пък колко съм прост да се обаждам... да ви развалям лакърдията.
                              Щом така смяташ.Това е форум,и всеки има право на лично мнение.
                              Таурега 4г след пускането си на пазара,не могат да му оправят качеството на интериора,двигателите и окачването и т.н
                              Та за тия 140 000лв какво получваш?
                              А да,блясък в очите на околните,и си мислиш какво съм си купил.Реалността е някъде другаде,обаче.

                              Коментар


                              • #30
                                От: TOUAREG 3.2 бензин/газ или SANTA FE 2.2 дизел ?

                                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                                Именно че от големяит голф не получаваш нищо повече за два пъти повече пари.Абсолючтно нищо!
                                Ще ти кажа какво получаваш - респект. Най-малкото, защото е по-голям и точно защото е 2 пъти по-скъп. То верно, че пазара се наводни сега с такива и всеки тръгна да ги купува, ама ...

                                Това за мен са 2 коренно различни автомобила, които се падат така, че влизат в бюджета на колегата. Това е общото между тях. Нищо повече.
                                И аз си мислех, че е Туарега голям голф, но се возих веднъж в един такъв 2006 3.0 TDI, и да ти кажа надали Хюндай-я ще ме впечатли с нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X