Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Интересните времена"

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Интересните времена"

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ПреписвАл е яко от Иво Андрич ("Омер паша Латас", "Мостът над Дрина" и др.), ама го фанАх по времето на търсачките в интернето.
    Вернокараш ме да си препрочета Иво Андрич имам почти всичко от него....ААААА усещах нещо не у реду
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #32
      От: "Интересните времена"

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      Д-р Обри ... ... ...

      (цялото интервю тук)
      Сик транзит глория житейски бълбукатори...

      Писах ти да лавираш. Не като набереш скорост да метнеш на волана на 90 градуса. Считай по-нататъшните си изяви в сериозните раздели за компрометирани.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: "Интересните времена"

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        .....един вид контент-анализ или анализ на съдържанието...
        т.е. и - ако имам идея, но не правя нищо за нея, тогава защо да развалям забавлението на някой друг, като я публикувам?

        Дали ще се справя или не – ще видим, но самият факт, че има идея и че трябва да я обмислим, пресметнем до всички възможни последици и комбинации ми доставя радост, за която изобщо не съм мечтал.

        От друга страна, колко вероятни неща има на света, засвидетелствани от хора, които заслужават доверие?
        Отдавна смесването, мултидисциплинарноста – вече не е особена новост, без значение дали в Кембридж или в македонския университет.
        ....
        Но да не стигаме, чак до там: иронията да е последен стадий на разочарованието и да издава душевната умора, а по скоро да е компонент на мисленето.
        “Свободата винаги започва с ирония“.
        ....
        1. Въпроса за познанието, догмите, забраненото и прикривано - преследваното познание през вековете, фалшивите авторитети и т.н.
        2. Въпросите, които са били винаги актуални: за власта, авторитаризма в различните му проявления, подчинението и съпротивата.
        3. Използването на философията и религията за политически цели и налагането - по различни съображения, най-вече с насилие - на измисленото вето за правото на тълкуване на истината/ите, като окончателно-единствено разбиране за света.
        ....
        Както и да е, най-важна е онази наука, която ни отучва от злото.
        ....
        И тогава само Администратора/Модератора да има думата, само и единствено като последна инстанция? Нещо като Светата инквизиция или поне да се надяваме на нещо, като академичен съвет - колегия от няколко души? Разбирам, че е малко като риторичен въпрос, т.е. няма как, но се надявам и аз да съм бил правилно разбран.
        Малко се поуморих да отделям пасажи... Съзирам в изложението доста от Еразъм Ротердамски, Данте, а защо не и от Тери Претчет. Аз имам един единствен въпрос:

        Кое прави днешните времена по- интересни от вчерашните ? Предоставяш ни някакъв каламбур от ценности, правила, етични норми, попримесени с чувство на недооцененост, малко световна конспирация... Няма въпроси, няма позиция, няма тълкуване... Нещо като "Ето ви портокал! Кво ше кажете, а ?!? ".

        Нещо дразни ли те в днешните интересни времена, от нещо си възхитен, или гаджето те остави, реши да се научиш, да свириш на китара...?

        Не разбрах.
        Последно редактирано от Goblin; 19-04-16, 23:48.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X