Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми се сплесква маркуча?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Защо ми се сплесква маркуча?

    Уазът без проблем работи без капачка на радиатора и не се опитва да грее. На нормалните автомобили във въпросния маркуч има една спирала от неръждавейка, която пречи на смачкването. В случая мачка маркуча при спрян двигател, което ще рече малък клапан на капачката на радиатора.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Защо ми се сплесква маркуча?

      В нашия сервиз поддържаме УАЗките на местното енерго, и естествено винаги слагаме нови части. При някои водни съединения се получава някакъв гаден ефект след няколко месеца работа-съединението става меко все едно е от мушама, или бризент, или някакъв плат-толкова е меко. Да не би и тук да е така-уж ново съединение, но е омекнало до степен "парцал", и се смачква от собствената си тежест?
      Отделно капачки, вакууми и други проблемчета да влошават нещата.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #33
        От: Защо ми се сплесква маркуча?

        Недостатъчен обем на охлаждаща течност в радиатора.
        Радиатора не е за майстор ми е за изхвърляне.
        Трябва да се види и за накипи по рубашката на главата за блок.
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #34
          От: Защо ми се сплесква маркуча?

          И въпрос колко литра си налял след ремонта на радиатора/съмнителна дейност/ примерно вода. Че нещо много мътно си го разказал.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #35
            От: Защо ми се сплесква маркуча?

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Ясен е ти въобще карал ли си го без капачка някога.
            Да. Кипва като го напъна.

            Коментар


            • #36
              От: Защо ми се сплесква маркуча?

              Колеги монтирах радиятора първите ми впечатления са положителни без тормоз държи водата под 80 градуса а си беше жега. Маркуча си е мекичък, по принцип такъв го взех, но чак пък като от плат не е. Но в сравнение с този горе, който не помръдва при натиск, тоя спокойно можеш да си го стискаш. След временно поукрепване със силикон и бинт за армировка не тече и така направих две три карания събота и неделя, по време на които нямаше сплесквания загряване и тн. Така се случи обаче, че не можах да отида до мястото където си показва лошите страни така че засега остава под въпрос все още. Ще се постарая тези дни когато имам време да направя и този тест и ще пиша.

              Коментар


              • #37
                От: Защо ми се сплесква маркуча?

                Мдааа ... я сега да видим кой ще пие студени бирички ( Загорка ретро ми е фаворит )
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X