Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо ми се сплесква маркуча?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защо ми се сплесква маркуча?

    Тая помпа не е способна да смуче толкова.

    Коментар


    • #17
      От: Защо ми се сплесква маркуча?

      Долното съединение е от Уаз и на Волговия мотор идва малко дълго и се сплеска.Всички филми за капачки и разширително съдове са излишни Указа работи на принципа на отворената система.Нищо не става даже ако въобще няма капачка.Карай го смело и не му мисли.

      Коментар


      • #18
        От: Защо ми се сплесква маркуча?

        Да поясня сплескването се получава не докато работи а като я оставя. Точно когато спрях (бях изкачил вече нанагрното) отварям капака да видя какво се случва, защото ми подмина 80те. Долното съединение беше пукнато и от него пръскаше вода (загряването към края на изкачването беше от загуба на вода сто процента) след около 2-3 минути пръскането спря оставих го още малко и като се върнах съединението беше сплескано. Отворих капачката, съединението се върна към нормалния си вид налях около 5 литра и след известно време си тръгнах надолу без проблеми .
        ПП Днес ще монтирам радиятора след ремонта му ще направя тест по същия път и ще ви кажа какво е положението.

        Коментар


        • #19
          От: Защо ми се сплесква маркуча?

          Капачката не работи правилно.

          Коментар


          • #20
            От: Защо ми се сплесква маркуча?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Капачката не работи правилно.
            Ясене,Уазката може да работи и без капачка!Радиатора е на термосифонен принцип/верхньIй бачок,нижньiй бачок/,помпата е такъв ташак, че се чуди в коя посока да подкара чорбата,на всичко отгоре и скъпа!Като се свали помпата се виждат двата отвора в главата-в горния има набита една ламаринена тръба дето намаля сечението/закон на Бернули/.Най-вероятно я няма!
            Аз залагам/ако няма запушен маркуч/на износени лопатки на помпата и пробити мембрани на изпарителя!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              От: Защо ми се сплесква маркуча?

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Ясене,Уазката може да работи и без капачка!
              Моята не може. За да работи без капачка и с вода трябва термостат който е напълно отворен преди 80 градуса.

              Коментар


              • #22
                От: Защо ми се сплесква маркуча?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Моята не може. За да работи без капачка и с вода трябва термостат който е напълно отворен преди 80 градуса.
                Аз моята УАЗ-ка ,след смяна на термостат,помпа,почистване на радиатор не можах да я накарам да не си хвърля чорбата по пъдпъдъчия лов/лятото/.Лекичко и отварях капачката и хорото вървеше!Карал съм я само с антифриз и на газ!
                Явно има някоя конструктивна недомислица-плохая аеродинамика,малък мотор,голяма маса,изключително просташки радиатор с малка амбразура.Не знам....преболедувах го тоя период!!!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: Защо ми се сплесква маркуча?

                  Верно че всички тука карате Ужаски ама като гледам ,че чак почвате да се обзалагате и на мен ми дойде отвътре .....слагам каса бира че е радиатора
                  rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                  0898 51 31 46

                  Коментар


                  • #24
                    От: Защо ми се сплесква маркуча?

                    +1 за запушен радиатор. Капачката я обезмисля пукнатината в радиатора ,откъдето може да си смуче въздух.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Защо ми се сплесква маркуча?

                      Ми лесно ще се разбере дали помпата може да дърпа толкова като се спре двигателя. Ако маркучът се напълни, значи тя го мачка и радиаторът наистина е запушен. Но изобщо не вярвам да може да дърпа толкова, абсурд.
                      А тази ламаринка в главата под номер 19 на горната схема е прегряла много уазки, аз със сигурност знам за една обаче.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Защо ми се сплесква маркуча?

                        Аз съм за капачка.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Защо ми се сплесква маркуча?

                          Не четете.

                          Маркучът е сплескан на угасен двигател.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Защо ми се сплесква маркуча?

                            Toгава помпата няма общо. Капачка още веднъж.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Защо ми се сплесква маркуча?

                              Ясен е ти въобще карал ли си го без капачка някога или си пишеш само за спорта.Тия машини ги карам от 1984г и няма такъв филм който да не съм играл,няма как твоя да не може да върви без капачка.Самоков и планините около него са по на високо и няма проблем.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Защо ми се сплесква маркуча?

                                Чакам автора на темата да се включи и ви давам адрес за доставка на бирата .
                                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                                0898 51 31 46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X