Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

    Напоследък заглеждам Land Rover Range Rover Vogue (L322), хубава кола са направили тия англичани! Но дали е така и доколко? Питането ми е за 3.0 TDI, 2006 г.:
    - С какъв мотор е този модел? В Уики пише, че е BMW. Гледам, че по обявите има коли с мощност 177 к.с. и други с 208 к.с. - това за същия мотор ли е или са два различни - какви? Подходящи и надеждни ли са за модела? С ангренажна верига или с ремък са? По колко дебитомера имат, 1 или 2?
    - Тази кола има ли
    terrain response и как се управлява? Не видях характерната кръгла врътка по таблото.
    - Колата ще се кара 20-40 000 км/год., предимно по асфалт и макадам, рядко по черни пътища.
    Ако някой има личен опит, моля да го сподели.
    Последно редактирано от trapper; 12-04-16, 19:46. Причина: 10х!
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

    Това което знам за Л322 е че, първия фейс е 2005г. Мотора е 3,0 Д от БМВ 208кс М57D30TU, верига- не е мотора с пезо дюзи и износваща се верига. Фейса можеш да го познаеш по другите фарове, "новия" екран на навигацията, май е с тъч и Харман КарТона. 80% от продавачите не знаят точно какво продават, реално са 2003/4г и са по 177кс (M57D30), минимални разлики в моторите. Първия фейс е с по- нова ск кутия ZF, а не е проблемния GM. И би трябвало да има първо поколение terren response.

    ПП- Аз не бих си купил ЛР от годините на Форд.

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

      Англичани ли са, германци ли, не знам, гледам, че бая са копирали първото Х5.
      ДВГ е БМВ, 6 цил. редови, чугунен блок, КР система Бош. Агренажа е с верига, но това не значи, че е необслужваем. Тоя с повечето коне има периферни промени, иначе е същия.
      Автоматична кутия GM, 5ск. .... не съм сигурен дали в последните години не са вземали новата 6 ск. кутия ZF на БМВ ...., щото американската идва слаба за БМВ-ето ....
      Относно системите - абе системи да искаш ....

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

        Щом ще навърташ по 40к км годишно, по добре се ориентираи към следващата модификация 3,6 ТДВ8 272кс. Купето си му е доста тежко и му трябват много коне да го дърпат. Не съм карал 177кс или 208кс, но като се качих на моя с 272кс очаквах по-добро ускорение от средностатистическа кола среден клас, но останах леко разочарован. А разхода на гориво е по-добър. Возията му е много добра, дори и в сравнение с други паркетници от неговия клас, но пак го има това леко лашкане на висок джип и ако не си свикнал ще ти направи впечатление.
        O898595418 - Митко

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

          +1 за 3,6 272 к.с.....Супер е двигателя, а и джипа като цяло е страхотен.....Карал съм доста джипове и коли,но в РР съм влюбен.....За 3 години каране и 50 000 км пробег, само масла и филтри.....А и комфорта е уникален...
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

            Преди няколко месеца пробвах РР Спорт 3,6/2009 г. Дали съм имал големи очаквания или пък точно тая кола е имала проблеми, но останах разочарован от нейните 272 к.с. Искам да пробвам и Range Rover Vogue, но не намирам такъв с рег.номера. Все пак са стари коли на незнайни "реални" километри пробег. Аз им смятам по 40-50000 км годишно и мисля, че съм близо до истината. Колкото до поддръжката им - говорих с dignatov и се отказах от тоя мотор. Затова сега питам за 3.0.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

              3,0 e преди фейса 2006. Здрав мотор, но на тежкото купе идва слаб- просто колата е тромава. Може да се наложи да правиш кутия, което не е драма. Други сериозни слабости няма.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

                Какво научих днес:
                - terrain response се монтира на Range Rover Vogue след 2007;
                - моторът
                BMW M57, 177-208 кс, е заменен с Ford 3.6-V8, 272 к.с.
                Има и други подобрения, но тези са най-важните за моите цели.
                И тук хубаво и евтино не са на един щанд!
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

                  Добре,де, щом си карал РР Спорт с двигател 3,6 и си се разочаровал, какво очакваш от двигател 3,0.....??? И още нещо, между РР Спорт и РР Вог няма нищо общо......Различен клас автомобили са.....Моя Вог е 2009 година 10 месец и е на реални 75 000 км, защо смяташ, че 40-50 000 км на година са нормално каране за кола, която не е такси ?? Какво лошо ти казаха за мотора 3,6 защото моя е такъв и върви отлично,разхода ми е 14 градско, набира уникално, на магистрала 180 си ги поддържа......
                  Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Land Rover Range Rover Vogue (L322) 3.0 TDI

                    Как се занулява компютъра, след смяна на масло?
                    O898595418 - Митко

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X