Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем запалване Санта Фе

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем запалване Санта Фе

    Здравейте,

    Санта Фе 1 2,7 мотор газ/бензин автоматик. Автомобила е в добро състояние, но в движение изгуби мощност и не иска да запали след това.
    Заради автомата и 4х4 системата не може да се тегли и да се пробва да стартира. На място ток има, но не стига до свещите.
    Върти на стартер и до там.

    Някой да има идея къде се крие проблема, някои датчик някъде,бобина. Бензиновата помпа и всички бушони проверени.
    Пробване с бутона за инцидент, но пак същата работа.
    Не знам къде да задълбая да търся, а за дисгностика ще трябва с пътна помощ да се кара.

    Ако някой има преположение да сподели.

    Мерси!

  • #2
    От: Проблем запалване Санта Фе

    Виж датчика за оборотите на коляновия вал, но стрелям във въздуха. Без диагностика е тото!
    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
    0882 52 00 52 - Жоро

    Коментар


    • #3
      От: Проблем запалване Санта Фе

      Качвай я на репатрак и в сервиза. Най-добре диагностика. Казал ти е колегата

      Коментар


      • #4
        От: Проблем запалване Санта Фе

        Диагностиката не е тежък и труден за пренасяне уред, може да накараш някой да дойде при теб на място. Макар че евентуална смяна на каквото и да е част, сигурно ще иска да е в сервиза си.
        ПС: И аз съм за датчик на КВ.
        "Най-опасната фраза в езика е: "Ние винаги сме го правили по този начин."

        Коментар


        • #5
          От: Проблем запалване Санта Фе

          Първоначално публикуван от jojo33 Преглед на мнение
          Здравейте,

          Санта Фе 1 2,7 мотор газ/бензин автоматик. Автомобила е в добро състояние, но в движение изгуби мощност и не иска да запали след това.
          Мерси!
          А изгасна ли или просто поради изгубената мощност, ти сам я изгаси.
          SUV

          Коментар


          • #6
            От: Проблем запалване Санта Фе

            Здравейте,

            Проблема е отстранен, като проблема беше че едни кабели (кабели от газовата, към инжекторите) бяха паднали на гърнето и се бяха окъсили, от където на късо и след това гореше бушон на всяко завъртане на мотора. След като похабих над 7 бушона, сложих малко по голям ампер и не успя да изгори и след диагностика и ровене зад колекторите се видя от къде идва проблема. Не съм много сигурен дали точно това беше проблема, тъй като тези кабели бяха само към един от инжекторите, а има още 5 и също там е датчика за изгорелите газове,който дава постоянна грешка.
            В момента съм оставил бушон от 15А като иначе по капак на колата дава че трябва да е 10А, а по схема 20А.
            За момента колата пали и работи нормално...имам чуството че загрява малко повече, но може би е от по-топлото време, защото иначе температурата е в норми.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем запалване Санта Фе

              Това с по-големия ампераж на бушоните може да ти направи лоша шега.
              Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
              0882 52 00 52 - Жоро

              Коментар


              • #8
                От: Проблем запалване Санта Фе

                Колега предполагам говориш да не стигна до инсталация и топене и честно и аз имам едно на ум, но във аутодатите по схемите на всички версии го дава 20А. Сравнихме тогава и другите бушони, по схема и по капак и единствено там имаше разлика.
                Това е че по схемата дава че там се захранват всичките инжектори и климатика.
                Въпреки че колата е стара, в ИНД комерс съм я водил 3 пъти и нито един път без ефект, просто ми взеха парите и нищо друго и викаха нищо няма и няколко грешки записани. За Сув там повече не бих отишъл, водил съм и едно базово i20 за него нямам претенции,но то и няма какво като цяло. Докато за Санта фе то , питах може ли да видим какво точно...еми нищо не може да видим. Там смениха ми бушона също и казаха това е и не можах да стигна до кръговото за Младост дори.
                Диагностика след това се прави от друг човек, да з-кажем запален фен на японски и корейски автомобили, като има необходимата техника за тях и честно на този човек, по-има как да му се доверя и повече ще задълбочи и търси проблема.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем запалване Санта Фе

                  Да, точно това имам предвид. Спри се до кола като твоята,поговори с колегата и вижте на капачката на бушоните какъв ампераж пише - просто за сравнение!
                  Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                  0882 52 00 52 - Жоро

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X