Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион - LPG-tech

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газов инжекцион - LPG-tech

    Всеки пост в темата е много ценен за мен - за да се ориентирам в съвсем непознатата ми сфера.

    Благодаря на всеки, който пише.

    Коментар


    • #17
      От: Газов инжекцион - LPG-tech

      Честито и безаварийно! Майсторът е сериозен проблем при ГИ. За твоята конкретно нищо не знам.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Газов инжекцион - LPG-tech

        Благодаря.
        Да, това, че тая марка не е известна, и няма отзиви, е притеснително.
        Притеснително е и това, че нямам никакви познания върху материята.

        Вероятно с четене и експерименти нещата биха си отишли на мястото - аз съм много впечатлен от факта, че промени по настройките може се правят през смартфона..

        Предполагам, че нито един специалист по ГИ не се е родил такъв, и единствено опита и практиката го извисяват.
        Е, след като системата не изисква никакви инвестиции спрямо експерименти с нея, що да не се пробвам - като се оплескат нещата, се връщат в изходно положение.
        Или отивам при специалиста, и си плащам за гяволъка.

        Странно е, че никой не е запознат с тая марка..

        Коментар


        • #19
          Re: Газов инжекцион - LPG-tech

          Честита ти придобивка!
          Слагай газовото смело и недей да слушаш лафове от сорта на "аз кола на пръдня не карам; спъваш двигателя" и пр. Както написаха по-горе рано или късно всички слагат газ...
          За газаджия(търговец) разпитай да ти е наблизо и да има добри отзиви, и гаранция след първоначалния монтаж!
          Това, защото винаги има вероятността да има дефекта някоя част.
          При разлика в цените повече от два пъти аз не виждам въобще какво има да се колебаеш. Поне в Русе най-евтината газ е 0.69 (еротично нали ), а бензина 1.70(доооста по-еротично... )
          Да си я караш със здраве!

          Коментар


          • #20
            От: Газов инжекцион - LPG-tech

            Присъединявам се към апела да не бързаш да слагаш веднага газ. Покарай я поне 2 месеца на бензин (аз на моите коли и повече им давам). Така ще се изявят по-скритите проблеми в бензиновата уредба, за които иначе вечно ще подозираш газаджията. Кола на старо е все пак, нищо че някои се кълнат в Тойота.

            Коментар


            • #21
              От: Газов инжекцион - LPG-tech

              Марката е полска и е много сериозна. Дюзите баракуда са едни от най-добрите, изпарителите шарк също са изключително качествени. Цените наистина са ниски, сравнени с качеството.

              Коментар


              • #22
                От: Газов инжекцион - LPG-tech

                Майсторите казват, за да работи на газ както трябва, на бензин трябва да е перфектна. Никакви колебания на тихи обороти нищо. Това в подкрепа на горното мнение на Ясен, ама 2 месеца са много 10 на дена са достатъчни да си покаже рогата.

                Коментар


                • #23
                  От: Газов инжекцион - LPG-tech

                  Благодаря за мненията.

                  Само да вметна, че колата досега е вървяла само на бензин - откакто се е родила.
                  И си е вървяла добре.

                  Пък - от съфорумец именит я купувам, който ми е и дружка...
                  Имам сега време достатъчно, да правя проучвания.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газов инжекцион - LPG-tech

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Марката е полска и е много сериозна. Дюзите баракуда са едни от най-добрите, изпарителите шарк също са изключително качествени. Цените наистина са ниски, сравнени с качеството.
                    Добре де, отново само позитивни оценки..
                    От една страна - хубаво, ама подозрително - хем хубаво, хем евтино... къде е уловката?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газов инжекцион - LPG-tech

                      Най-вероятно сега пробиват и са си на нормална цена. Като станат супер-дупер известни ще ги умножат по 2, щото било еди какво си. Изпарителя на ГИ не е нищо сложно, дюзате е един клапан. На моята кола като отидох за монтаж, майстора каза - теб бързи дюзи за тоя двигател не ти трябват, изпарител един усилен ти стига, компютър български, и те така вече 50 хиляди км. Можеше да ме отръска за скъпи дюзи, и други ненужни в случая неща. Пак казвам - търси първо правилният човек за монтажа, той знае какво му трябва на твоя двигател.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Газов инжекцион - LPG-tech

                        Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                        Честита ти придобивка!
                        Слагай газовото смело и недей да слушаш лафове от сорта на "аз кола на пръдня не карам; спъваш двигателя" и пр. Както написаха по-горе рано или късно всички слагат газ...
                        За газаджия(търговец) разпитай да ти е наблизо и да има добри отзиви, и гаранция след първоначалния монтаж!
                        Това, защото винаги има вероятността да има дефекта някоя част.
                        При разлика в цените повече от два пъти аз не виждам въобще какво има да се колебаеш. Поне в Русе най-евтината газ е 0.69 (еротично нали ), а бензина 1.70(доооста по-еротично... )
                        Да си я караш със здраве!
                        Понеже някой ми е турнал коментарче без да се упомене.
                        Малкото кръгово на чародейка е евтината газ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газов инжекцион - LPG-tech

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Само да вметна, че колата досега е вървяла само на бензин - откакто се е родила.
                          И си е вървяла добре.
                          Честито за колицата ! А относно газта- покарай известно време и виж бензиновия разход, съобрази и прогнозния годишен пробег, който правиш, след което вземи принципно решение относно газификацията.
                          Последно редактирано от sonda; 11-04-16, 10:50.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газов инжекцион - LPG-tech

                            Вени, честито и само безаварийни километри оттук нататък!
                            Поляците много напреднаха с газовите уредби и предлагат много. Доколкото знам, вече са задминали Италия по брой на газ-станциите и са на второ място в Европа. Както и да е...
                            Карам отскоро Авенсис Т22 с 3S-FE двигател на пропан-бутан. Дюзите ми (само те) са LPG-Tech, но съм минал само 30000 км и не мога да ти дам мнение. Засега няма драми. Да не се бъркат с Баракуда! Различни дюзи са - едните с горно захранване, другите със странично, макар да не знам ефекта от това. Иначе преди време бях питал поляците как се представят и те ми писаха, че ако пропан-бутана не е някаква адска неопределена смес (което си е възможно у нас) карат около 100000 км. Което мен ме устройва. Не бих казал, че са евтини, обаче. Мисля около 200 лв е 4 цилиндровата рейка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газов инжекцион - LPG-tech

                              Благодаря от сърце.

                              Сега да разправя как се развиха нещата.
                              Вместо да си купя LPG-Tech, получих подарък някакъв микс от компютър Фобос и компоненти от Атикер. Микса е от нови части - не монтирани досега.
                              С ангажимента да се монтират от определен майстор.

                              Е, след два дни си взех возилото, и констатирах

                              - автомобилчето работи на газ неразличимо от бензин - просто ако не пискаше един пискун, нямаше да разбера, че е на газ
                              - светна чек-енджин - руснаците му викат джекичан... Прочетох кодовете през ОБД P0171 P0174 - бедна смес, сиреч. Това не ми пречи, ама ме дразни, че свети джекичан.

                              Нещо не ми се ще да се връщам при електродърводелеца, дето монтира нещата.

                              Какво мога да направя, за да изгася чек-а?

                              В смисъл, аз го ресетнах, ама след два часа светна отново.
                              Дразни..

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газов инжекцион - LPG-tech

                                Трябва да разбереш дали бедната смес е от настройка (компютър си имаш, кабел за Фобос ако нямаш си вземи) или от друго (недостатъчен дебит на клапани и дюзи, подгъната тръбичка и подобни). Ще помогне ако кажеш при какви условия се случва - около празен ход, при ускоряване? Донякъде е нормално да се случи ако бутилката е почти празна, както обикновено се правят тестовете на АГУ.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X