Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

    Колеги, доста чета форума, но много малко пиша. Изправен съм и аз пред дилемата какъв джип да си купя. Четох тук , четох .... в главата ми стана каша и реших да пусна нова тема, щото струва ми се не видях моите параметри и фаворити при джипките. Ако има, извинявам се че не съм ги видял, може да дадете линк да ги видя и тях.
    Та , параметрите ми са следните: Джипа да е 2007г. и нагоре ; Ще се ползва основно по шосе, а по някога и със забежки извън пътя - основно за барбекю на някоя поляна или да спусна лодка в язовира. През зимата - за сняг и коловози; Естествено трябва да е 4х4 (тук имам предпочитания към пълно постоянно такова, но не е задължително) ; Добре е да има бавни ; Возията да е добра; Да не е трошлива ; Бюджет - до към 25-26 хил. лв. + 1-2 хил. за обслужване.
    Разглеждам Ленд Ровъри - Дискавъри 3 ; Рендж Ровър Спорт и Вог , като спорта малко го елиминирам че пробвах един - малко тесничък ми се видя (голям човек съм си на кг.) . Също така гледам Мерцедес МЛ 320; Един приятел ме зарибява към GL 500 (малко надхвърля бюджета ). По принцип съм фен на дизела , но и бензинка не изключвам с преминаване към газ, ако си заслужава. Очаквам мнения за различните модификации на моторите, здравина, да не е много скъпо обслужването, а разхода ... да клони към 0 шегичка. Приемам съвети и за други джипки. Гледал съм КИА от 2011г. - при по-старите ме дразни интериора. Само да не са по-дърти от 2007г.
    Сигурно и вие ще се объркате от тези мои изисквания, но в главата ми е манджа с грозде , дет се вика. Предварително благодаря на всички, които ще се отзоват !

  • #2
    От: Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

    Първоначално публикуван от SLAVEN Преглед на мнение
    ...... Ще се ползва основно по шосе, а по някога и със забежки извън пътя - основно за барбекю на някоя поляна или да спусна лодка в язовира. През зимата - за сняг и коловози:
    От това по горе следват няколко неща:
    1. Основно по шосе - малък клирънс за по стабилна возия всекидневно.
    2. Извън пътя сняг и коловози - голям клирънс.
    3. Лодка в язовира - автомат с бавни;
    4. Надежност и ниски разходи - искането иде в ряката - ако не беше това съм с 3 ръце за диско 3 или Рейндж но е всичко друго но не евтино и надеждно.
    Иначе загледай МЛ 320 с въздушно окачване и регулиране но да е гледан екземпляр на реални колометри от близък познат.
    Друг вариант ще е Туарег с въздух.
    Успех
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

      С изискванията за не прекалено скъпо обслужване и нисък разход GL-а (дори 320) отпада.
      Аз бих препоръчал Land Cruiser 120, но ще е малко трики от към определения бюджет и след 2007-а (които са най-хубавите)
      Дела трябват, а не думи.

      Коментар


      • #4
        От: Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

        Тия 25-26000 + 1-2000 за обслужване ги коригирай на 21-22000 + 5-6000 за регистрация, обслужване и неочаквани изненади
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

          Лека кола 2011-2013г за всичките 340 дни в годината когато не ти трябва джип + стара джипка(каквато и да е-примерно Паджеро) за тегления на ремъркета и каравани 3 пъти в годината и лошо време с коловози което е сумарно 2 седмици в годината
          What happens in my garage stays in my garage.

          Коментар


          • #6
            Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

            Първоначално публикуван от F.i.f.o. Преглед на мнение
            Лека кола 2011-2013г за всичките 340 дни в годината когато не ти трябва джип + стара джипка(каквато и да е-примерно Паджеро) за тегления на ремъркета и каравани 3 пъти в годината и лошо време с коловози което е сумарно 2 седмици в годината
            И какво правиме като искаме да идем от Варна до Беласица примерно или язовир Калин на разходка по високото?
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

              В Англия Вранглерите след 2007ма година вече паднаха под 10 000 паунда, дизел, почти 200 к.с. заводски идва достатъчно здрав и некапризен за да отговори на изискванията ти, консумативите според мен не са скъпи, и без да му правиш нищо, само едни хубави гуми ще се представи повече от добре извън пътя а на пътя ако си внимателен с климатик може да се радваш на 9-10 л/100км това с багажа, пътниците и климатик на магистрала.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

                Пълним резервоара до горе, колега. После важи българската поговорка "Гъз път да види".
                What happens in my garage stays in my garage.

                Коментар


                • #9
                  От: Още една дилема за покупка на джип и молба за съвети и помощ.

                  Благодаря колеги за мненията.
                  Вранглерите нито съм ги гледал , нито съм ги мислил. По принцип кола с десен волан отпада абсолютно.
                  Да поясня - джипа ще се кара, като основна кола щото съм едрогабаритен човек и леките коли ми идват ниски. Сгъвам се на две, главата ми опира в тавана, все също , че сядам на земята и т.н. Колата ще се кара 10 - 15 хил. км. годишно макс. та затова един разход на дизел от порядъка на 10-11 на сто не ме бърка.
                  Доколкото знам , повечето от изброените би трябвало да имат автоматично регулиране на нивото чрез възд. възглавници (поне МЛ-а знам че има), та затова клиренса за коловози и сняг би трябвало да не е проблем, също и "лягането" на асфалтово шосе.
                  Що се отнася да Рейнджовете - толкова ли са трошливи и със скъпа поддръжка? Аз нямам представа. За МЛ-а съм чувал че се нещо свети по таблото.
                  За ГЛ 500 един познат , който го има ми каза че гори 17-18 на сто газ. Това ще рече към 15 лв. на 100 км. , но дали е така ?!?!? А и не знам дали са трошливи ...
                  Тоарега го пробвах - висок е но за да влезна вътре пак се свивам на две. Самото купе е с ниско... и също така ми споделиха , че и при ремонти на някои детайли се сваля мотора, което не е така при др. джипове.
                  Очаквам още мнения и предложения.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X