Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Rav4 2.0 2002г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Rav4 2.0 2002г

    Здравейте колеги,
    Наскоро закупих горепосочената джипка и отидох на почивка в Пампорово, и решихме да се качим до връх Снежанка. Бяхме три коли и мислихме ,че ще стигнем до горе.Да ама не.Както беше чист пътя и изведнъж сняг. Обаче нали джип надахън да го пробвам и газ нагоре.След два неуспешни опита реших да заходя малко по отстрани и бях дотам. Джипа буквално си легна в малко по-дълбокия сняг и нито напред, нито назад. И така последва копане дигане с крика и подлагане на камъни и дървета. Както и да е изкарахме го, но ми направи впечатление че се вартяха само колелата които бяха леко във въздуха а другите две не помръдваха.Като се прибрах четох много за отделните модели. На някои се изключвали задните мостове след 40км/ч на други не. На някой блокажа бил с копче на други не , но така и не разбрах как е конкретно за този модел.Търсих такова копче ,но така и не видях.Ако някой знае и сподели ще му бъдя много благодарен. Благодаря предварително!!!

  • #2
    От: Toyota Rav4 2.0 2002г

    Абсоллютно нормално е да ти се въртят двете колелета във въздуха,няма блокажи на преден и заден диференциал.На този РАВ няма копче,всичко е нормално,пази си съединителя!
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Rav4 2.0 2002г

      Междуосевият диференциал се блокира автоматично от вискомуфа, за разлика от първата генерация-там е ръчно. Съвсем нормално е да върти по едно колело от всеки мост.
      Животът е харизан кон според мен...

      Теди

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Rav4 2.0 2002г

        Този модел е постоянно 4х4 не се изключва,не е с виско муфа има си раздатка .

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X