Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Корола или Пежо 307

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Корола или Пежо 307

    Тая аномалия с по-ниския разход от каталожния май само на Пежо оунъри се случва, дали е случайност
    Каталожния разход е 4,3 извънградско и 6,1 градско като това е разход измерен в лаборатория, без външни въздействия като вятър и др. Затова почти винаги реалния е по-висок
    https://www.auto-data.net/bg/peugeot-307-1.6-hdi-110-5273

    А ето и средните разходи на 212 други такива коли
    https://www.spritmonitor.de/de/ueber...=1&powerunit=2
    Както се вижда, средният им разход е 6 на сто, което е нормално.
    Не знам, може и да сте прави и да са такива разходите на тея пежа, ама аз много се съмнявам ако реално горят толкова защо производителя ще заяви официален каталожен разход с 20% по-висок в тая криза и борба за клиенти
    Последно редактирано от martiob; 04-04-18, 18:54.

    Коментар


    • От: Тойота Корола или Пежо 307

      Сигурно си прав за типичния среден разход - доказва го и цитирания от теб сайт със статистиката на много хора. Нашите случаи са вероятно по-скоро изключения. Пак казвам, карането ми е спокойно, не съм състезател. За разхода под 7 естествено съм посочил масовия случай при каране в нормални условия. Миналата зима например имаше много сняг и температури до -15/-20*С - тогава колата работеше много на място докато я изчистя, много буксуване (живея на един голям баир, Картала) и т.н и тогава разхода ми доближи 10. Но това е засечено за едно зареждане при тези условия, след това се нормализира. За сравнение, преди това имах Астра 1,6 и с нея градския разход естествено беше по-висок, но по спомен беше малко под 9, мога да видя в другата таблица ��. На дълго обаче гореше една идея по-малко от Пежото, а ми се струва, че я карах малко по-бързо отколкото него. А Астрата е по-тежка с 100-150кг. Така че явно не е от марката а от задкормолното, да не му тежи крака и да е по-спокоен. Е може при други резултата да е различен, но просто споделяме при кой как е, не да си налагаме кой е прав и по-по-най. Ей че роман стана на ранина.
      Успешен ден на всички!
      Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

      Коментар


      • От: Тойота Корола или Пежо 307

        Това показва компа.
        Прикачени файлове
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • От: Тойота Корола или Пежо 307

          Днес от любопитство проверих в посочения сайт точно за моя модел - за всички видове бензин средния разход беше в границите от 6,17 до 13,28 l/100км като имаше статистика за 11 автомобила/юзера, а за обикновения бензин (с какъвта карам и аз) разхода беше от 6,58 до 13,28 и списъка беше от цели 6 автомобила. Преглеждайки си и моите данни днес виждам, че моя среден разход за 68 зареждания до момента е 6,69 l/100км (карам предимно градско, извън градското е може би 1/3 - 1/4 от пробега), което даже не е най-ниското в сайта и изглежда е нормално. Като връщах в записите назад видях, че някой месеци съм имал градски разход и в рамките на 7,2-7,5 разход, така че не съм бил на 100% точен в написаното преди, за което моля да бъда извинен ! Разход 8,5-9,66 съм имал само в зимни месеци с много сняг и температури под -12*С (така съм записал в прикачените към клетките коментари). Посочения разход в сайта на два автомобила в рамките средно на 10-13+ изобщо не е нормален за тази малка кола, но все пак не знам къде и как карат, но е твърде висок. Щом това е средния разход, то градския 13-15 ли трябва да е ?
          С две думи, разхода ми като цяло излиза нормален и не съм най-икономично каращия . Явно има и по-големи цинцъри за гориво от мен .
          Поздрави и весело изкарване на Великден!
          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

          Коментар


          • От: Тойота Корола или Пежо 307

            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
            Това показва компа.
            Как го постигате,този разход незнам!!!!Автомобила е пежо307-1,6HDI.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180407_134900.jpg
Прегледи:1
Размер:281.1 КБ
ID:5785356
            Прикачени файлове
            Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

            Коментар


            • От: Тойота Корола или Пежо 307

              Първоначално публикуван от rumen_maiko Преглед на мнение
              Как го постигате,този разход незнам!!!!Автомобила е пежо307-1,6HDI.
              Е как го постигат - с много каране извън градско и яйца залепени на педалите на газта и спирачката

              Ама темата за колко ми гори е друга....
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Тойота Корола или Пежо 307

                Съвсем нормален среден разход за 1.6хди.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Тойота Корола или Пежо 307

                  Първоначално публикуван от rumen_maiko Преглед на мнение
                  Как го постигате,този разход незнам!!!!
                  Ми как, не дават газ до ламарината и след 100 метра айде спирачки. Моята 124-ка ми гореше твърдо 12,5-13/ 100, сега на същото каране съм твърдо под 12, последно на 10 и нещо падна. Ама вече май одъртявам и карам по-кротко. Маршрута ми от 9 години е един и същ. Имам познати, дето много се кефят как дърпало като надуе турбината, еми тоя вървеж от нещо трябва да дойде. Навремето Лада 1600 съм докарвал 18 градско зимата, ама на всяка скорост оборотомера до дъно, 4-та не я знаех къде е .
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • Здравейте колеги , за да не отварям нова тема само за един въпрос ще използвам тази. Интересуваме за Корола с двигател 4ZZ-FE как се понася с газта ? Само този мотор, други не ме вълнуват.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      Здравейте колеги , за да не отварям нова тема само за един въпрос ще използвам тази. Интересуваме за Корола с двигател 4ZZ-FE как се понася с газта ? Само този мотор, други не ме вълнуват.
                      Всички ZZ двигатели са конструктивно еднакви. Понасят газ (пропан-бутан) относително безпроблемно и работят добре с нея. Защо, относително безпроблемно? Защото изпускателните клапани „пропадат“ (вкопават се) с времето при работа на пропан-бутан. Ако искаш точно ZZ на газ е хубаво да се изпълнят някои условия. На първо място качествена уредба с добри дюзи. Грамотна настройка, задължително на пътя, като се избягва всякакво обедняване. Особено внимание на сместа да се обърне в мощнстните режими (голямо натоварване и обороти над средните). При пълно натоварване да се обогати (не се притеснявайте от грешки, защото в този режим ламбда сондата не се взима под внимание). Въпреки, че двигателят не е мощен, все пак вижте да не пада много-много налягането на изпарената фаза, като тук освен самият редуктор-изпарител значение има доброто му подгряване.

                      Преди да сложиш уредбата профилактично измери хлабините клапаните. Отново го направи след 20-30 хил.км. за да видиш как се променя. Дръж изпускателните на горната граница. Само по този начин ще караш по-дълъг пробег без проблеми. Хората не го правят, защото регулирането на хлабините при тези двигатели си е трудоемко. Хлабината се определя от размерен повдигач (чашка) и за да я смениш трябва да махнеш разпределителните валове. Отделно самите повдигачи са скъпи. Има и технически неправилен метод, който обаче си се прилага, защото е по-евтино – шлайват се повдигачите. Не мога да кажа каква е заводската обработка на работната повърхност на повдигача и дали шлайфането прецаква нещо, но е факт, че у нас се прилага. По-евтино, но пак си е трудоемко, защото разглобяването си е същото. Ако не регулираш нищо, а само караш, обикновено към 100000 км някой клапан остава без хлабина (затяга) и прегаря и съответно отиваш на ремонт на цилиндрова глава, което пък според някои хора си го избил от разликата в цената на горивото.

                      Още нещо се сещам – при работа на газ понякога започва да дава грешка втората (след катализатора) сонда. Мисля, че газаджиите решават проблема с дистанционна втулка с подходящ размер, така че да спре да записва грешка. Чувал съм и за емулатори, но само съм съм чувал и не мога да кажа нищо конкретно.

                      Коментар


                      • Иван Жоров
                        Иван Жоров коментира
                        Редактиране на коментар
                        Ако няма нещо специфично при Тойота, с втората сонда нещата са малко особенни. Втората сонда е (основно) за следене на катализатора и съответно дава грешка за катализатова. Започва да дава грешка когато замине и/или се махне катализатова. Лекува се с втулка.

                    • Двигеталиста както винаги, е обстоен и точен.
                      Истината е, че серията ZZ мотори на Тойота не са най-подходящите за алтернативни горива.Не че не може.Но предходните 4FE, 7FE, 3SFE мотори са абсолютно готови за тези интервенции.Личният ми съвет-искаш ли на газ, ZZ моторите не са твоите.Пазарът е достатъчно широк.
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • Благодаря и на двама ви! Не търся такъв, а имаше и все още има вероятност да се сдобия с автомобил с този мотор. Автомобила е запазен и добре гледан ( официално не е пуснат за продажба), но исканата за толкова стар автомобил цена от продавача е неприемлива за мен, ако се споразумеем вероятно ще го взема, но тъй като в близко бъдеще се очертава да се повозя доста е важно да може да се спогажда с алтернативните горива! Благодаря пак мнението ви ми беше много полезно!

                        Коментар


                        • Тойотата естествено! Здрав и надежден автомобил.

                          Коментар


                          • Да, Койотите са здрави и надеждни автомобили на които започват да им падат колелата още докато са нови...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • New hope
                              New hope коментира
                              Редактиране на коментар
                              Я покажи снимка ,да се порадваме .

                            • drago_pishinkov
                              drago_pishinkov коментира
                              Редактиране на коментар
                              Затова си купувайте стари!

                          • От личен опит, Пежо 406 Хъски бензин 1.8 116 коня, купено ново от СФА 2003 г. Тойота Корола 1.6 124 бензинови коня, японска сглобка, купена 2008 нова от ТМ Ауто.
                            Пежото го продадох 2020 на 200 000 км. Единствено смених съединител на 180 000 км, защото лагера се вкопа в слънцето на притискателя. Иначе съединителя беше като нов, можеше да изкара още толкова. Единствените кусури на Пежото бяха преканело неинформативната и комфортна возия. Харчеше от нова масло - по 1.5 литра на 10 000 км. В един момент, лятото в жегите започна да работи с много бедна смес, съответно престана да бъде пъргава. Така и не задълбах в проблема да сменям датчици и ламбда сонди. Свиканх му и така си го карах. И още един недостатък, за мен е позицията на шофиране, като цяло разположението на педалите и на волана спрямо седалката. Не можах да ги наглася в позиция която да ми е ок.
                            Королата е много по-некомфортна и семпла от 406-тицата. Продадох я 2018 на 170 000 км. По-обикновенна и без емоция. Масова кола. Ако някой ми каже, че е престижна, защото струва много повече отколкото предлага .... това не става за аргумент. Надеждна е и сигурно това е единственото оправдание за да е по-скъпа. Но на моята скоростната кутия стана много шумна след 160 000 км. А на колата като цяло тотално и липсва и най-елементарна шумоизолация. Пластмасата е супер гадна, особено на таблото. И като се напече смърди кофти, дори и след 15 години като се напече и засмърдява и не се отмирисва тази гадна пластмаса с годините. Двигателят не е нито пъргъв нито икономичен въпреки VVT-i технологията, която си е маркетингов трик, за да ти приберат едни 6-8% от цената отгоре. Не е икономична. Върви без усилие, но трябва да се настъпи над 3500 оборота, а тогава харчи над очакваното.
                            Та според мен Пежото, като продукт, е по-рентабилно за цената си, с по-приятно усещане сядаш да го караш, не излизаш толкова уморен след 10 часа каране в него за разлика от Тойотата. 406-тицата ми е оставила някаква следа, докато Королата никаква. Но от чисто практична гледна точка - Королата е по-практична, стига да не е толкова скъпа, защото за мен не е оправдано и втори път не бих се прекарал.

                            Коментар


                            • Двигателист
                              Двигателист коментира
                              Редактиране на коментар
                              406 си е по-висок клас от Корола. Нормално.

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X