Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Корола или Пежо 307

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Тойота Корола или Пежо 307

    Така, след няколко хиляди изминати километри имам проблем със съединителя, пребоксува на моменти на 5.
    Педала е по твърд от нормалното според мен.
    Маховика е демпферен и тук е проблема, искат ми 1000+ лева за него, сменял се комплект със съединителя, така ми казаха в Пежо.
    Нямам притрисания и странни звуци от маховика, който били симптоми за проблем в маховика според това, което чета. Но това ми е първа кола с такъв съединител и нямам база за сравнение.
    Какви са алтернативите, възможно ли е смяна само на съединител?
    Някакви и идей и съвети?
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

    Коментар


    • #62
      От: Тойота Корола или Пежо 307

      Имаш ли проблеми с маховика, че си се засилил и него да сменяш ? Ако не тресе на място, няма лашкания при подаване и отнемане на газта, си смени само съединителя. Още повече, че при свалянето му би трябвало да може да се огледа по-добре за луфтове в маховика. А от Пежо заедно със съединителя нищо чудно и скорости да ти кажат че се сменят.
      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
      Toyota Land Cruiser KDJ 125

      Коментар


      • #63
        От: Тойота Корола или Пежо 307

        Че 1000 лв е направо добра цена. Преди месец колегата ми сменя скоростна кутия на Авензиса си (със същия 2,0 D4D като Королата). Джамбазка работа... Кутията беше 500 лв от морга, Съединителя с маховика бяха към 2200 лв общо и 200 лв на майстора, ... та 3 бона от воле за иначе много стегнат и запазен автомобил

        Като свалят съединителя ясно се вижда дали махоивка има луфт. Разбития направо се клати. Чувал съм, че един маховик кара около 200-250 000 км
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #64
          От: Тойота Корола или Пежо 307

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          ......

          Какви са алтернативите, възможно ли е смяна само на съединител ....
          Ми възможна е, тоест сваляш скоростите, сменяш съединител, качваш скоростите, сглобяваш и караш, и ако избуксува значи иска и смяна на двумасовия маховик. И се връщаш от начало ....
          По слабия 90 кс. е с едно-масов маховик ....

          Коментар


          • #65
            От: Тойота Корола или Пежо 307

            Много фирми вече предлагат рециклиране на двумасови маховици, поинтересувай се !
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #66
              От: Тойота Корола или Пежо 307

              Сменя се комплект,от един производител-ако е качествен,може да изкара 250-300000 км.Ако не-плащаш няколко пъти при спорен резултат...А за рециклирането,ако не стане добре,плащат ли за майстор,и връщат ли пари?

              Коментар


              • #67
                От: Тойота Корола или Пежо 307

                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                Сменя се комплект,от един производител-ако е качествен,може да изкара 250-300000 км.Ако не-плащаш няколко пъти при спорен резултат...А за рециклирането,ако не стане добре,плащат ли за майстор,и връщат ли пари?
                Не знам, питай ги..За скъпа кола- да вземеш ново, но за таралясници по хиляда-две лева , ако има живот в мотора и останалите системи, това си е решение...
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #68
                  От: Тойота Корола или Пежо 307

                  Маховикът на тази кола на авточасти пазара е 700-750лв. Не, че е без пари, ама ако и с отстъпка го намериш - не му се чуди, ми го сменяй.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Тойота Корола или Пежо 307

                    Здравейте,

                    Търсим семеен автомобил, спрели сме се на едно Пежо 307SW 2.0 16v /без газова в момента. Искам да попитам ако някой има впечатление от въпросния модел и конкретния двигател да си каже мнението. Ако я вземем ще се слага газов инжекцион. Колата е с инжекцион на magneti marelli - което доколкото видях от няколкото оскъдни теми и мнения във форумите на пежо ще е проблем при газификацията.

                    В общи линии ще съм благодарен ако има някой да сподели мнение относно този модел автомобил. Прегледах форумите на пежо, но там основно се дискутират дизеловите двигатели. Задал съм и там тези въпроси,но глас в пустиня... почти не пишат в тези форуми...

                    Предварително Благодаря на отзовалите се.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Тойота Корола или Пежо 307

                      Голям просторен автомобил,много коне под капака и се усещат като подадеш гас,върви кАт мАтор
                      Колата я пробвай на студен старт,тресе ли двигатела ще ремонтираш клапани.
                      При студен старт след около минута двигатела вдига обороти,да не те притеснява,заради еко норми има някаква система която вкарва допълнително въздух,за да се спазват еко нормите.
                      Разход бензин 8,5 без да я жаля,газово ще сложа само да се добера до България,че при мен цените са в евро и никак не са приятни.
                      15 000km 1,5л масло изяде,нормално е за мен и за режима в който се кара колата.
                      Когато някой се качи в колата със прибрана щора на тавана,ефекта е уАу
                      Обобщавам просторен и мощен автомобил,евтини части...друго е късмет при покупката

                      Коментар


                      • #71
                        От: Тойота Корола или Пежо 307

                        Аз съм дизелджия и твърдо казвам TOYOTA. Един приятел механик тук във Франция, скоро сменяше турбото на една 307 SW и каза, че това е последния път в живота му, когато ремонтира такава кола.
                        За бензините не знам. Бензина е мотоциклетно гориво.
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Тойота Корола или Пежо 307

                          Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                          Голям просторен автомобил,много коне под капака и се усещат като подадеш гас,върви кАт мАтор
                          Колата я пробвай на студен старт,тресе ли двигатела ще ремонтираш клапани.
                          При студен старт след около минута двигатела вдига обороти,да не те притеснява,заради еко норми има някаква система която вкарва допълнително въздух,за да се спазват еко нормите.
                          Разход бензин 8,5 без да я жаля,газово ще сложа само да се добера до България,че при мен цените са в евро и никак не са приятни.
                          15 000km 1,5л масло изяде,нормално е за мен и за режима в който се кара колата.
                          Когато някой се качи в колата със прибрана щора на тавана,ефекта е уАу
                          Обобщавам просторен и мощен автомобил,евтини части...друго е късмет при покупката
                          Турски най-вероятно. Не знам как е в Родината, но тук във Франция частите на френските коли са по-скъпи от частите за Мерцедес, честна дума!
                          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                          Само DIESEL !!!

                          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Тойота Корола или Пежо 307

                            Имах 307SW 1,6 16V бензинов.Взех го на 40 000 от моя позната закупен от СФА.Беше минала жестоко през дупка/ровина/ от дясно ми се наложи да сменя биалетка,кормилен накрайник и амортисьор,гума и джанта.Всички части закупих от СФА оригинални защото цените бяха доста добри.Също така ангренажен комплект закупен от тях на цена мисля че беше 175лв и ми искаха за смяната му 60 лв/не знам дали във фирмените сервизи на тойота има такива цени/.Сложих му най обикновен ГИ Бардолини.От тогава 105 000 км само гориво,накладки и масло съм сменявал и една бензинова дюза/може и от газта да е/.
                            Автомобила е доста сполучлив и изключително евтин за поддръжка и то с оригинални части.Панорамния таван придава уникален комфорт.
                            2,0 литровия бензинов мотор има някакъв дребен дефект с клапаните,но наистина е малко описан във Пежо форума.
                            Този модел се сглобява само във Франция,по ВИН номера се познава къде е сглобен.Това е френския ГОЛФ и е доста по-сполучлив от немския,произвеждан по същото време.
                            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                            Коментар


                            • #74
                              От: Тойота Корола или Пежо 307

                              Би ли споделил какъв точно е този дребен проблем с клапаните ?

                              Също така бихте ли ми казали къде в София да отида да сложа ГИ и да го настроят като хората, специално за този двигател 2.0 16V 136 к.с. и ECU и инжекцион на Magneti Marelli ? Че като чета имало драма с настройките на ГИ, като съм с Magneti marelli

                              Коментар


                              • #75
                                От: Тойота Корола или Пежо 307

                                Не мога да ти кажа,пише по проблема някъде във форума.Моята беше 1,6 и няма този проблем.
                                За драма с настройките не знам какво може да има,освен да ти свети чека от различните стойности на изгорелите газове но това не влияе по никакъв начин на работата на двигателя.
                                " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X