Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Корола или Пежо 307

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Тойота Корола или Пежо 307

    Честито.Аз много пъти съм казвал че при пазара втора ръка е така,което излезе по-запазено то е.

    Коментар


    • #47
      От: Тойота Корола или Пежо 307

      Здравейте, да попитам има ли нещо по особенно което трябва да знам при експлоатацията на hdi двигател?
      Има ли подгревни свещи защото на таблото нямам реотанче като на Тераното?
      Каква навта да зареждам и каква не?
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #48
        От: Тойота Корола или Пежо 307

        Има подгревни свещи, но ползата от тях почва когато околната температура е някъде около нулата, дотогава реотанчето светва много кратко и може да не го видиш. Ако е 2.0 HDI смяната им се ядва, можеш да видиш в някой сервиз с пежо-планет 2000 (това е техния диагностичен софтуер и кабел) какви грешки има и дали са ти за смяна свещите, то си казва. Сипвай читава нафта и няма да имаш проблеми. Аз пробвах да доливам и малко двутактово масълце, но не забелязах никаква разлика (аз съм с 2.2 HDI).

        Има ли филтър за твърди частици (FAP)?
        What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

        Коментар


        • #49
          От: Тойота Корола или Пежо 307

          Има ФАП, двигателя е 1,6 -109 коня.
          Нещо по особено на което да обърна внимание?
          Смених масло и филтри, остава ангренажа но ще почака малко.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #50
            От: Тойота Корола или Пежо 307

            На този мотор ядовете са му основно от изпускащи дифтунги на дюзите. Огледай леглата им дали е влажно/мокро, но даже и да са сухи - ако не знаеш историята на колата, не е зле да се свалят дюзите и да се сменят уплътненията им. Такива оригинални от СФА, или Аутомотор са дребни пари. Резултата от неглижиране на тоя проблем - замърсява се маслото със сажди и турбото си заминава безвъзвратно. М/у другото за доброто здраве на турбото не е излишно и да се махне една цедка на маслената магистрала към него - постепенно започва да влошава мазането му дори и при сухи дюзи...
            На ФАП-а рано или късно му идва времето да се премахне - вече става безпроблемно.
            Другото слабо/скъпо място (естествено за безброй съвременни дизели) е демпферния маховик. На 1,6 90к.с. версиите е с твърд такъв...
            Общо взето не особено тачен мотор сред феновете на ПСА (в сравнение с 2,0хди), нормално (без)проблемен от тези години дизел, и доста икономичен за мощността си...
            Карайте си я със здраве и кеф!
            П.п. За ангренажа интервалите са предоволно дълги...
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #51
              От: Тойота Корола или Пежо 307

              Честито!
              При Ситроен с този двигател и 110 коня ако е от първите година- две има без FAP и с твърд маховик. Моят е 2005 и е такъв. След чипосване и редовна смяна на консумативи с качествени такива, вече 100 000 км. от придобиването, върви като луд ( да чукна на дърво!) и харчи доста поносимо.................
              Казаното по горе е вярно и според мен. На оригиналният ремък му дават смяна на 240 000км. Моите ги сменям на 70 000, че знам ли....
              Венцислав Петров
              Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
              Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
              0889 62 8четири 6четири

              Коментар


              • #52
                От: Тойота Корола или Пежо 307

                Първоначално публикуван от venciru Преглед на мнение
                На оригиналният ремък му дават смяна на 240 000км.
                Тука има нещо грешка!
                KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                Коментар


                • #53
                  От: Тойота Корола или Пежо 307

                  Сигурно....................
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C4.jpg
Прегледи:1
Размер:162.3 КБ
ID:5724618
                  Втората графа е "При много тежка екслоатация" 180 000
                  Последно редактирано от venciru; 29-08-16, 12:10.
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тойота Корола или Пежо 307

                    Абе не им вярвайте на тези интервали много.
                    На моя Гоуф дизел 1.6 CAYC мотора ангренажа при българския дилър го дават на 210000 км.

                    Да ама в английско дилъра пише в книжката 210000 км или 4 години което дойде първо
                    Land Rover Discovery II, V8 4.0
                    VW Golf VI variant
                    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тойота Корола или Пежо 307

                      И от мен честито!
                      Същата имаме служебна и до скоро ни беше любимата кола /имаме различни марки/, ама вече имаме и Дъстър. Около 250000 реални, бая народ й се изреждаме, уж добри шофери само дето някои газират повечко. Аз съм й навъртял между 5 и 10 хиляди. Няма кой знае какви особени проблеми. За съединителя е ясно, не обичат и много претоварване на задницата, казват.
                      Миналата година почнах да търся кола, че старата стана на 20 години. Варианти всякви - от нови Дачии и Шкоди, та нов внос Мазда и Туран, гледах и една лъскава Зафира от Италия и накрая стигнах и аз до същото Пежо. Имаме тука едни хора дето имат сервиз за френски коли и чат пат докарат нещо от Франция. Та от тях в края на годината го взех. Смяна на масло и всички филтри, ангренажна група и водна помпа/антифриз, предни накладки също. Другото по ходовата част като се покара малко из България ще си покаже само. Дотука някъде 6-7 хиляди съм навъртял, доволен съм. Неколкократно минаване Хаинбоаз, Шипка и Кърнаре в двете посоки, натоварена и при различни пътни условия - съвсем прилична кола.
                      Горивата - служебните само на Петрол и никви проблеми досега, ама те щот служебни. Мойта, питах момчетата от сервиза и те ми казаха за зимата от еди коя си бензиностанция, лятото без значение, стига да е от стандартните. Така правя и зимата мина без никви грижи, пали от раз даже и върви. От разхода съм доволен също. Тъй че питай там при вас който се занимава с такива коли откъде е най-добре за зимата, ма то си е и на късмет. Един колега, наистина им разбира на дизелите, зарежда и той от където трябва, зимата със Ситроен отива до София, връща се и на 5 километра до града замръзна, та се прибра на въже.
                      Внимавай с разните му там заключвания и супер заключвания, че аз зимата го гризнах Като падна първия хубав сняг, понеделник беше, сутринта такситата дават заето и аз скочих по тревога да карам домочадието на училище и по работа. Колата ми е пред блока, затрупана. Разметох малко и с задника напред почнах да правя пъртина 20-30 метра до улицата. Гумите са 3 различни шарки изтъркани но екстра се справи и до училище стигнах и много доволен даже останах. Тука явно дръпнах дявола за опашката. Понеже много време имаше до работа, викам я да си ида до вкъщи да взема гумените ботуши, че като сляза на работа ще трябва да се прави пъртина. ОК, отидох, спрях и както си работи колицата, скочих, затворих, на бегом отидох да обуя гумените ботуши, връщам се... И к-р-ц Не съм изключил заключването от бутона вътре и двигателя мърка като котарак, парното на 6, музиката си работи ама аз я слушам отвънка и обикалям. Бе знам какво се прави, ама телефонирах и на специалиста, той дойде с инструмента и я отворихме. Обаче трябва да се внимава и вече си знам.
                      И още една ирония на съдбата. В началото на големите жеги и на служебната, и на мойта по едно и също време климата отказа! На едната страна духа горещо, кошмар! Оправихме ги, различни сервизи, ама и двете бяха за по около 200 лева мисля, и после - всичко точно. Двама колеги също имат такива. Едната е бензин, много е доволен, другата е по-големия дизел, там май има някакви проблеми вече, но може и до късмет да е.
                      Друго какво... Рабоша за маслото е счупен отпред, май някъде из форумите съм срещал, че често се случвало. Трябва да си поръчам един нов, че сме малко от старата школа и само на дисплей не вярваме. Отзад щората в багажника също е чуплива. Хем ме предупредиха и аз предупреждавам, оня ден малката по навик от старата кола я надигна нагоре и скърши едното краче. Сега трябва да търся или да приспособявам нещо. Гуми нови съм почнал да търся някакви за целогодишно каране и май това е.
                      Както се казва - със здраве да си я караш!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тойота Корола или Пежо 307

                        Да попитам маслото на хидравликата на волана има ли лампичка да ми светне като намалее?
                        Като гледам къде са го завряли....
                        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тойота Корола или Пежо 307

                          Едва ли има лампа,но като намалее обезателно ще чуеш.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Тойота Корола или Пежо 307

                            Тия дни пообикалях малко и я забелязах че почна да пари отпред повече отколко съм свикнал. Айде на сервиз при един мой човек второ поколение в бранша и дето се знаем отдавна с него. Това е най-хубавия двигател, вика. Той имаше навремето чисто нова магазинска, на 250 хил. я продава на някакъв софиянец със служебни такива. Оня им навъртал по 600 хил. Ама те служебните яка душа носят, по принцип.
                            Иначе мойта отдолу всичко ОК, раздвижване спирачки и една биалетка за двайсетина лева и нещо и "Давай газ".

                            Коментар


                            • #59
                              От: Тойота Корола или Пежо 307

                              Намират ли се железни джанти 16ки за 307?
                              Идва зима и трябва да се мисли нещо.
                              Лека вечер!
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                От: Тойота Корола или Пежо 307

                                Виж във форума на Пежо. Има разни джанти

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X