Обява

Свий
Няма добавени обяви.

H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

    Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
    ...имаше и превключвател за предно, 4х4, и бавно 4х4 до 45-50км/час без завиване... Супер опции и "блокажи"!
    Само да ти намекна, че изключително много 4х4 автомобили имат приблизително такива възможности на задвижването.

    За сравнение УАЗ: задно, 4х4 и бавно 4х4 до 30-35км/ч без много завиване. Всякакви кусури можеш да му намериш, ама не и че не е "машина за здрав офроуд". С такова съм закъсвал върху пряспа в центъра на София, на жълтите павета. И няма Халдекс който да ми е виновен.

    Друг намек:
    Сериозни офроуд възможности и комфорт при пътуване са качества на различни автомобили. Има добри комбинации, но не очаквай чудеса.

    Трети намек:
    Пак виж Тойота
    Последно редактирано от Ясен; 10-04-16, 19:25.

    Коментар


    • #47
      От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

      Aз кaрaх няколко денa Н3 преди няколко години.
      Нa дълъг път е комфортен , но по спомен нaд 140 вече се тормозеше по мaгистрaлa- което е поносимо сa зa тухлa четворкa.
      Веднъж го огледaх отолу и си бяхa прилично дебели железa. 4/4 включих двa -три пъти зимaтa о си излезе от преспите. По един зaснежен/ зaледен нaклон към къщи обaче беше безпомощен -зaрaди теглото или гумите или и двете.
      Същото лято моя познaт /нa когото всъщност беше/се полигaви нa кaрaдере с него и нямaше проблем, по трaсе подходящо зa поне повдигнaт стоков джип.
      Беше нов,не съм чул зa ремонт през тези 6-7 месецa дa е прaвил. Товa могa дa споделя.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #48
        От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

        Няма къде да го карам със 140+км/час. Лимита на магистралите е 100км/час. Това не ми е проблем изобщо. Сняг няма в Нова Зеландия което също вече ми отпада като проблем. Нямам и заледявания. Минималните зимни температури са около 5 градуса Целзий + вятър + дъжд. Това е зимата тук.


        Sent from my iPhone using Tapatalk

        Коментар


        • #49
          От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Само да ти намекна, че изключително много 4х4 автомобили имат приблизително такива възможности на задвижването.

          За сравнение УАЗ: задно, 4х4 и бавно 4х4 до 30-35км/ч без много завиване. Всякакви кусури можеш да му намериш, ама не и че не е "машина за здрав офроуд". С такова съм закъсвал върху пряспа в центъра на София, на жълтите павета. И няма Халдекс който да ми е виновен.

          Друг намек:
          Сериозни офроуд възможности и комфорт при пътуване са качества на различни автомобили. Има добри комбинации, но не очаквай чудеса.

          Трети намек:
          Пак виж Тойота
          Не възразявам! За мен Халдекс е псевдо 4х4. Няма нищо общо със една УАЗ която е много по-проходима и изобщо не може да става въпрос за сравнение между УАЗ и "паркетника" Кашкай.

          Тойота гледах и гледам, но го няма моделът който искам, а той е:"TOYOTA LANDCRUISER PRADO TZ". "TOYOTA LandCruiser PRADO TX" е моделът който масово се продава на пазара и не е толкова проходим колкото "TZ" version. "TZ" & "TX" се различават по проходимост заради една особеност във устройството по задвижване и блокажите на диференциалите.
          Ако попадна на такава Тойота, мога да се навия ако е запазена. Като интериорен дизай вътре обаче ми изглежда много семпло и спартански. "RUBICON" ми изглежда също дървен, но по-привлекателен от "Тойота". Мое мнение без да засягам собствениците на "TOYOTA" или "Wrangler".


          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Коментар


          • #50
            От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

            PS. Аз ако мога да намеря един стар "Нисан" - Patrol и да му вдигна просвета, ще се родя, обаче не виждам такъв. Y60 ли беше моделът не помня. С два акумулатора си спомням, че мернах един такъв модел и лебедка , обаче докато помисля изобщо за него и го грабнаха. Беше със отрязана предна броня, или малка практически невидима вдигната високо имаше бул бар и беше целият в хром и никел и stainless steel. Но изчезна яко дим дикато го побликуват!


            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Коментар


            • #51
              От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

              , Ясен ти намекна деликатно, че Халдекса не е виновен, и че няма машина с която да не можеш да закъсаш ако не ползваш органа под шапката по предназдначение.
              Озитата карат доста тойоти (там е Мека-та на Ленд Круизерите). Нямам си и на идея защо

              Това за разликата в проходимоста между Прадо трим вариант TX и TZ не го разбрах.
              Казващ, че Лексъс се намира на добри пари. Прегледай приликите/разликите между Прадо и Лексъс GX. Поддръжката на Лексъса е по-скъпа за съжаление.

              Тъй като ще ставаш баща, а и бачкаш по много, подбери колата да е удобна на половинката за шофиране. Рано или късно тя ще почне да кара заради децата... и ти ще вземеш втора кола която да ти покрива нуждите по отиване на работа.
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • #52
                H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                Каквото и да ми казвате за Халдекса, няма да се съглася, че е по-добър от една УАЗ-ка. Никой не е тръгнал да влиза във блата със Халдекс. Не ми казвайте, че една система AWD която сработва защото ABC е вътре в нещата, е по-добра от директната 4х4 твърда предавка и задвижване със блокажи на три диференциала и има реално физическо присъствие на пътя не както псевдо Халдекса. Ако беше така всички офроудаджии щяха да си купуват "Паркетници" , БМВ Х5 и Х6 и "Поршета-Кайени", не "Тундри" и "Лендкруизъри" и "Чероки" и "Рубикон" и "G" class , "Нисан Patrol" и "Субару". Нали ще се съгласиш със мен vento5? На кой колко му е акъла да прецени докъде са възможностите на возилото е другата тема. Да не смесване нещата.
                По Темата: съгласен съм за удобството, защото в такива задръствания ще ми се схване задника от седене без да мога да изляза от колата вярно е и търсенето на багажно отделение голямо. Тези "Тойоти - Лендкруизъри" са ми последна алтернатива. Не ми харесват като изпълнение. "TZ-G" има предимство както следва пред "TX": blocking differential и допълнителни интериорни екстри които при "TX" ги няма. Това за диференциала си е предимство малко или много все пак мисля аз. Ако бъркам ме поправете. Останалото като интериор също е хубаво да го има : кожен салон, електрически седалки, сънруф, декоративен дървен интериор, и други дребни нещица.... Като цяло пак си е същата "Тойота". В момента нямам избор на Лексус. Има само един LEXUS RX 450H L VERSION AIR SUSPENSION 2009. Хибриден AWD.



                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 11-04-16, 08:47.

                Коментар


                • #53
                  От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                  Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                  PS. Аз ако мога да намеря един стар "Нисан" - Patrol и да му вдигна просвета, ще се родя, обаче не виждам такъв. Y60 ли беше моделът не помня. ...
                  Сигурен ли си? Патрол Y60 e доста далеч от типа коли, за които питаш досега. Това си е камион, който е силно подходящ за офроуд, особено с двигателите, с които върви в онзи край на света, но едва ли е най-доброто за употребата, която ти си споменал в темата.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                    Значи Y60/61 си е истинско 4х4. Вози доста добре по асфалт не съм намерил кусур във неговата возия по инфрастуктурите мине България. Вярно, че е като автобус, но пък е наистина много добър за багаж и дълъг път! Има удобни седалки и е много здрав. Това знам за него!
                    Обаче тук няма такива. Няма. Незнам под какво друго наименование евентуално може да се търси! Защо и аз незнам. Изобщо не разбират думата "Nissan-Patrol". [emoji107][emoji15]
                    Тук например "Нисан-Кашкай" е
                    "Нисан-Дуалис".

                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 11-04-16, 07:13.

                    Коментар


                    • #55
                      От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                      Каквото намеря тогава такова какво мога да направя повече, като в момента не мога да вляза в магазина на "Тойота" и да тупна на масата 145000$ за един чисто нов последен модел със всички екстри и TV & DVD & DAB Radio и да си изляза със него. Каквото изпадне това ще е. Поздрави момчета!


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Коментар


                      • #56
                        От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                        Не съм казал, че една система е по-добра или по-лоша. Това което казах, е че можеш да закъсаш с всичко, ако не прецениш правилно нещата.
                        Аз съм го правил многократно с Ленд Круизера от подписа ми когато ходя зимата за риба по чукарите. Но това не ме притеснява, защото аз отивам с тази нагласа, а и подготвен за селф-рикавъри.
                        В същото време жена ми кара цяла зима седана от подписа, който е само на задно предаване, и не успя да закъса веднъж. Просто не ходи където не и е работата .

                        Лексъс GX е луксозно Прадо, RX е паркетник, LX е големия кораб/автобус.
                        Субару е чудесна кола, но не е направена за това за което са направени останалите изброени от теб.

                        Не знам защо имаш проблем с намирането на Патроли. Поне по нета ги има


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:NP.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5710483
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #57
                          H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                          Мерси Vento5. Чакай да погледна. За първи път виждам сериозно. Точно за такъв Патрол питам със същата вирната броня! Как ще ми влезе във работа не е истина! Само да продам БМВ-то и как ще ми помогне за бюджета! Аз май съм се вманиачил по тези GULLIVER и съм като кон с капаци!!!
                          Vento5 дай ми линка моля Те!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Коментар


                          • #58
                            От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                            Ако ще е Патрол, търси 4.5 или 4.8 бензин, които ги има там, а не глупавия 3.0 дизел..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #59
                              Мерси Sonda! Дизел в Нова Зеландия почти никой не кара, защото имат много рестриктивни мерки и закони за замърсяване на въздъха и имат специална RUC такса/данък за дизелите! Така че каквото и да купя ще бъде бензин определено и не по-малко от 6 цилиндъра! Това съм го разбрал и констатирал вече категорично. Благодаря Ти още веднъж!


                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Имам нужда от Time Out малко. Трябва да преосмисля нещо за което не бях се сетил до момента! Във процеса на комуникацията със мой познат възникна един въпрос за който досега не се бях досетил изобщо! Ще пиша! Благодаря за съветите на всички Ви! Лек ден!


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-04-16, 14:14.

                              Коментар


                              • #60
                                От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                                Е сподели го тоя въпрос де
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X