Обява

Свий
Няма добавени обяви.

H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

    Първоначално публикуван от ctggarmin
    Мислех да я покарам 6-12 месеца и да я продам. Взех я изгодно(евтин долар по това време). Обаче още я карам. Навъртях и 180 000 километра. Сменямм масла и останалите флуиди и консумативи. Нищо не се счупи по тая пущина. А бяха ски,атв мъкна в леглото,язовири,морета,влачене на лодки,дърпане на паркетници от кал,сняг и пясък . Взех си я със "стария мотор" 4,7 литра. Газовата ми е на 150000 километра и ще сменям някои неща по нея. Със 140 ми дава 18-20 разход. В зависимост сам ли съм или с цялата тумба и багажи. Добъл каб ми е,трд 5 модификация,с допълнително охлаждане и оф роуд амортесьори ( заводски не за състезания). Карал съм и съм имал,какво ли не. От тоя параход не ми се слииза. А неочаквано е и страшно маневрена. В София в центъра си карам по задръстените преки,без да правя по няколко маневри на завоите


    Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
    Тук Тундра не съм видял. На Тойота най-голямото е Ленд Круизър (без да се води Прадо). Доста е скъп като вариант.
    http://glv.co.nz/stock/cars/132125/51261472

    Коментар


    • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

      Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
      То клирънс 240 нямат и болшинството истински джипове в стоков вид.
      На •Rubicon• колко е?

      Коментар


      • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

        Ми в БГ-то нямаше . От щатите с контейнер. Доста по-евтина от Ленд Крузер. Абсолютно непретенциозна. С газовата уредба не харчи и грам масло. Смяната с филтрите ми е 150 лев. Естествено работата при теб ще е по скъпичка. На сухо карам само задното. На сняг и кал 4х4. Има бавни скорости. Е,не е за оф роуд състезаания,много е дълга. Но мощност никога не и липсва. Няма мн електроники,който да се прецакат. Редовно я топя в морето до праговете. Последният път работи 70 минути във водата . Място много,вози супер. За дълъг път е супер. Два пъти годишно пътувам БГ до Белгия (2400км). Нормално за 25 часа. Леглото отзад е 2 метра. Двуместна палатка става идеално . Иначе за багаж....... Жената,децата,бабата и кучето и много куфари. Покривала всякакви. С твътди ,повдигнати,става,като джип...... Ама,как ти я хваля,все едно ги продавам )))))) Имал съм от bnw 3 серия компакт,до Г класа. Всякакви каляски. Тази е втората,от която не ми се слиза и не я продавам. Ако я продам,ще си взема по новата.

        Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

        Коментар


        • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

          Първоначално публикуван от ctggarmin Преглед на мнение
          Ми в БГ-то нямаше . От щатите с контейнер. Доста по-евтина от Ленд Крузер. Абсолютно непретенциозна. С газовата уредба не харчи и грам масло. Смяната с филтрите ми е 150 лев. Естествено работата при теб ще е по скъпичка. На сухо карам само задното. На сняг и кал 4х4. Има бавни скорости. Е,не е за оф роуд състезаания,много е дълга. Но мощност никога не и липсва. Няма мн електроники,който да се прецакат. Редовно я топя в морето до праговете. Последният път работи 70 минути във водата . Място много,вози супер. За дълъг път е супер. Два пъти годишно пътувам БГ до Белгия (2400км). Нормално за 25 часа. Леглото отзад е 2 метра. Двуместна палатка става идеално . Иначе за багаж....... Жената,децата,бабата и кучето и много куфари. Покривала всякакви. С твътди ,повдигнати,става,като джип...... Ама,как ти я хваля,все едно ги продавам )))))) Имал съм от bnw 3 серия компакт,до Г класа. Всякакви каляски. Тази е втората,от която не ми се слиза и не я продавам. Ако я продам,ще си взема по новата.

          Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
          Тундра е прекрасно решение, но само мога да мечтая за него като автомобил. Не мога и да го пожелая защото няма откъде. Тук районът е систематизиран като Азиатско-Австралийски. Форд Рейнджър в разновидност "XTL" отговаря малко на описанието на Тундрата. Друг аналог няма! Освен това както споменах в началото нямам много избор. Каквото изпадне. Засега има много •Рубикон• и •Прадо• като •Прадо• не ми харесва изобщо. Има няколко доста нови •Гранд Чероки• които също са решение идеално за нуждите ми но са скъпи защото са новите модели. Няма някой от по-задна година, за съжаление! Лимитиран избор това ми е положението! За БМВ х3 не ми говорете защото, не стават за целта. Малко е като багажник! Х5 е голямо, но за планина става само ако е сух пътят.

          Коментар


          • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

            Да попитам някой който е съпричастен към моята тема и проблем и който е собственик на това/такова добре изглеждащо •Гранд Чероки• type WK36A добра ли е машината и заслужава ли си парите от обявата? Има ли блокаж на диференциала? Няма много голям просвет, но за един нормален пикник мисля, че няма да го ударя отдолу. Може ли да се повдигне малко? Все въпроси, чиито отговори незнам. Ще проверя в австралийският сайт дали имат офроуд окачване за този модел както имат за •Рубикон•. Благодаря Ви авансово! На мен ми харесва много като големина като обем на багажника и като добре изглеждащ и здрав вариант на семеен автомобил! Взе да ми светва пред очите! Определено, ще бъде V6 вариант на двигателя!



            http://glv.co.nz/stock/cars/118987/51231446

            PS. Направих справката на сайта и се оказа, че имат всичко за този джип. Остава някой да каже добра дума в негова подкрепа и вече знам какво искам! [emoji106][emoji41][emoji108][emoji1058][emoji1181]

            http://www.oldmanemu.com.au/old-man-...sion-selector/

            Edit I: Това чудо изглежда има блокаж ако не се лъжа и има въздушно окачване защото има дадено да се повдига и да се сваля. Прилагам снимката от сайта. Изглежда ми добре и парите са ми по мярка! Кажете нещо добро за него момчета! Ако си заслужава де, не Ви карам насила, но на мен ми се иска да е така! В едно съм убеден, не е ултралуксозен като •Range Rover•, но е много добре солидно изглеждащ и е по-добър избор от ML350 •Grand Edition• 2011.



            Sent from my iPhone using Tapatalk

            Edit II: Позволете ми да направя обобщение по темата до момента, за да избегнем всякакви недоразумения от сорта спам и /или каквото и да е, защото аз персонално съм добронамерен и толерантен като човек:

            1. Почнах една тема за "Ленд Ровър Freelander" - докато се наканя и докато някой ми отговори нещо колата се продаде и варианта отпадна за семейна кола. Продължих си рисърча и...
            2. Започнах нова тема (настоящата) със надежда, че Н3 е успешен reliable СУВ/Джип машина. Оказа се, че не съм прав в надеждите си. Отпада от дневният ред!
            3. Най-после започнах да получавам някакви коментари къде сериозни, къде майтапчийски защото сигурно е много весело и смешно отстрани, как един нормален гражданин собственик на "паркетни" БМВ има желанието да се откаже от Халдекс (AWD) и да изпита едно истинско 4х4 и да заведе фамилията си на пикник без да се окаже, че ако завали дъжд може да заседне в някой черен път или просто някъде в планината защото се е разкалял пътя или "коловоза" или подобието на път.
            4. След преминаване на принципа "Да" и "Не" питах за "Рубикон", "Субару", "Рейндж Ровър", и всичко едно по едно отпадна след като едно или друго нещо не ми допадаше, като висока цена на този етап от Живота ми ("Range Rover") , слаб двигател ("Subaru-Forester"), малко купе като комби и СУВ ("Subaru-Outback", "Rubicon"). Всичко това отпада засега.
            5. Попаднах на страницата на "Jeep - Grand Cherokee". Въпреки някои негативи на които съм бил свидетел от мой Приятел който имаше такъв Джип, смятам, че това е най-удачната комбинация за мен. Голямо купе, багажник, просвет (въздушно окачване, има и офроуд тунинг като възможност за повдигане със45/50 отпред и отзад), доста екстри за модела, внушителен вид и просторен вътре, влизащ напълно във бюджета ми само 42000$ на 55000 километра! Модел 2012, 3600сс двигател (незнам дали няма по-голям и този му е достатъчен на купето). Мисля, че съотношението е добро. Незнам Вие споделете какво знаете и имате като опит!
            Сега остава да Ви помоля да ми споделите нещо сносно смислено и фактологически подкрепено за да си затвърдя мнението и да се насоча към дилъра за този автомобил, защото има една процедура от около 30-45 дни през което време започва и завършва доставката от Япония до Нова Зеландия.
            Нядявам се, че няма да има "неприятелско апострофиране" по темата и ще можем заедно да стигнем до някакво разумно и интелигентно решение!
            Благодаря Ви авансово! Живи и здрави!
            Пари се печелят!
            Safe and sound all!
            Викинг.









            Доста съм ентусиазиран, дано съм прав...
            Аз определено смятам, че това е едно добро генерално multipurpose решение на проблема ми. Голяма семейна машина/джип, проходима, 4х4, комфортна, може да се ъпгрейдне на скромно ниво офроуд със winch & suspension, става за градско и извънградско каране, както и ще се експлоатира.
            Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 13-04-16, 04:33.

            Коментар


            • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

              Здравей!!!Малко съм пристрастен ама бих подкрепил точно този избор,макар че не съм имал допир с толкова нова кола.Ако имах възможност,бих си взел такъв автомобил.Само че 5,7 HEMI.Специално за JEEP общото мнение е че "колкото повече,толкова повече"!От колеги тук с такива оставам с впечатление че имат някакъв проблем с датчици за налягането в гумите но може за толкова нови и да е оправен.
              Желая ти успех с избора!
              п.п.Сега се сещам че има и Командери с 4,7 бензин....
              Последно редактирано от traun; 13-04-16, 07:12.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                ... да изпита едно истинско 4х4 и да заведе фамилията си на пикник без да се окаже, че ако завали дъжд може да заседне в някой черен път или просто някъде в планината защото се е разкалял пътя или "коловоза" или подобието на път.
                ...
                Каза се повече от веднъж, ама пак да натъртя: Няма 4х4, което да не може да "заседне" при подходящи условия. Без значение, дали става въпрос за "паркетник" или "истинско 4х4". С колкото и блокажа да си, ако си с неподподящи за терена гуми, можеш да въртиш напразно колела и да си стоиш на едно място на една полянка с мокра трева на метри от асфалта (или пък дори насред града) за радост на зяпачите ...

                За онагледяване на горното:



                П.П. Такива клипчета можеш да намериш за кажи-речи всички коли с "истинско 4х4" ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • Отплеснах се с тая мойта тундра. Брат ми имаше старото Гранд Чероки,а сега е с новото. Много е доволен. Не е скъпа поддръжката и не се чупи лесно,като някои модерни съв-ове. Оф роудърите естествено ще кажат- не става за нищо,паркетник....... За семейна кола,която няма да те остави никъде,където ще ходиш със семейството и да има достатъчно място и да е конфортна- идеална е.

                  Пропусна да отбележа. И брат ми кара само бензин. Предното му Чероки беше v8 4,7 литра. Сега мисля,че е с V 6. Винаги с газов инжекцион . Кара си блзначките насам-натам. Успех ти пожелавам,каквото и да избереш.

                  Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-04-16, 08:26.

                  Коментар


                  • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                    Благодаря!
                    Ще сложим явно един winch/windlass на предната носова част на автомобила за всеки случай и няколко акумулатора вътре плюс един соларен блок на тавана над шибедаха!
                    Благодаря Чавдар V 93[emoji106]! Значи Lessons Learned! Няма да се ходи там където може да заседнем така! Гуми ще има чисто нови за кал и пясък и каквото има още там. За сняг няма да са ми необходими! Няма да се излагам да ходя по "галоши"! Срамота такъв Джип все пак да не бъде надлежно и регулярно обут! Няма начин просто! Само да попитам трябва ли да имам два чифта джанти със "кални" и "шосейни" гуми или мога със "калните" да карам по магистрала? Да кажа пак повече от 90 км в час няма да се кара тази кола! Да препоръчате някоя здрава надеждна марка гуми, че да си ги поръчам веднага със покупката и да сменя тези които са на колата освен генералната смяна на консумативи, която задължително ще направя веднага след като я регистрирам! Всичко ще сменя за да съм спокоен! На тези Джипове "Brembo" слагат ли се или не е нужно? (Само да не прозвучи като въпрос зададен от "селска пръчка"...) [emoji106]
                    За този HEMI 5,7 Engine вече чух от няколко места, че е за препоръчване! И на мен ми се иска да е голям обаче какво да правя ако само този в наличен? Голяма спънка ли е това? [emoji15] [emoji848]
                    Ще почакам още малко да кажете нещо добричко за това добре изглеждащо Джипче и ще действаме по въпроса! Жената малко се стресна като видя размера на улицата! [emoji23]


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 13-04-16, 08:22.

                    Коментар


                    • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                      поне не с летни гуми.

                      Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

                      Коментар


                      • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                        Здравей!!!Малко съм пристрастен ама бих подкрепил точно този избор,макар че не съм имал допир с толкова нова кола.Ако имах възможност,бих си взел такъв автомобил.Само че 5,7 HEMI.Специално за JEEP общото мнение е че "колкото повече,толкова повече"!От колеги тук с такива оставам с впечатление че имат някакъв проблем с датчици за налягането в гумите но може за толкова нови и да е оправен.
                        Желая ти успех с избора!
                        п.п.Сега се сещам че има и Командери с 4,7 бензин....
                        Командъра го мернах, обаче не ми харесва като Гранд Чероки. Сега ще видя дали другият който се продава е с големият двигател! Ако само датчиците са му проблема на този Джип не мога да му кажа СУВ, че мога да ям бой вече във Форума [emoji23][emoji28], да му имам проблема! Ще го "преглътна" и ще го отстраня безвъзвратно и завинаги във оторизиран сервиз!

                        Edit: Няма голям двигател! За съжаление! И аз искам да е поне 300 коня на такова купе(не че имам представа този двигател колко коня е, но ще проверя)! На състезания няма да ходя, но поне да дърпа когато се наложи! Да се надявам, че този двигател е изчислен добре съобразно нуждите на купето и шасито! Нямам търпение да кажете нещо по тези въпроси и да звъня на дилърката една много кадърна и грамотна жена апропо, която ми асистира при необходимост, за да заявя желанието си за тази кола, джип...
                        Последно редактирано от VIKING_WARRIOR; 13-04-16, 08:51.

                        Коментар


                        • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                          Другият и той е 3,6 двигател модел WK36. Без въздушно окачване и настройки по него. Цветът един малко смотан ми се струва и ми харесва първият в сравнение със този!








                          Sent from my iPhone using Tapatalk

                          Коментар


                          • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                            Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                            ... Само да попитам трябва ли да имам два чифта джанти със "кални" и "шосейни" гуми или мога със "калните" да карам по магистрала? Да кажа пак повече от 90 км в час няма да се кара тази кола! Да препоръчате някоя здрава надеждна марка гуми, че да си ги поръчам веднага със покупката ...
                            Зависи какви са ти "калните" и какво казва по този въпрос законодателството в NZ. При всички положения, за предвиждания начин на употреба едва ли ти е необходимо нещо по-"кално" от АT (all terrain) гуми, които са компромис между приемливо поведение на асфалта и някакви възможности за по-леко офроуд каране. Т.е. това, което ти прябва за "семейно комби" с възможности за BBQ офроуд. След като при тебе няма зима, това ще е най-добрият вариант да имаш само един комплект гуми. Още повече, ако гумите са в комбинация с голям мотор, който може да ги развърти.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                              Намерих някакви BFGoodrich,
                              http://www.bfgoodrichtires.com/tire-...a/tire-details
                              Предполагам са достатъчни. Има ги за 17'-18'. Radial Long Trial T/A type.
                              И някакви Hercules All Terrain Tyres
                              275/65 за 1700$. Нищо не ми говорят на първо четене. Ще трябва и затова да се поровя или да търся някой добър център за гуми да се снабдя овреме със този важен атрибут!



                              Sent from my iPhone using Tapatalk

                              Коментар


                              • От: H3 и газова уредба-мнения за и против и каква да бъде уредбата ако е за?...

                                Първоначално публикуван от VIKING_WARRIOR Преглед на мнение
                                Намерих някакви BFGoodrich, ...
                                Не слагай каруцата пред коня! Преди да избираш гуми, първо избери и купи колата. Пък после ще видиш какъв размер гуми ти трябва, а оттам ще определиш и възможните варианти, че не всички модели ги има във всички размери. Добра идея ще е и да се поогледаш из местните 4х4 форуми с какво карат хората в твоя район.

                                Принципно, АТ гумите на БФ Гудрич минават за "класика в жанра", макар че лично аз не съм фен на тази марка. Добри варианти има и на Goodyear (Wrangler Silent Armor - AT/SA+ ), Toyo (Open Country AT), Yokohama (Geolandar AT G012) и др.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X