Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

    Има много теми във форума, свързани са армията, оръжие, танкове и самолети. Много хора разбират от оръжие, но ми се струва, че темите се изместват в дребнави спорове за налягането в гумите при различни изтребители. За това желанието ми е малко да се върнем в реалността.
    Какво е положението в момента. България е най бедната страна в Европа и абсолютно обезвъоръжени .Факт. Какви са ни съседите –
    Гърция- авиация над 200 самолета като имат над 130 Ф16.
    Турция - Военновъздушни сили -60 100 души, 2 040 самолета и хеликоптера и 154 безпилотни апарата вкл. 285 изтребителя, 195 изтребителя-бомбардировачи, 101 хеликоптера, 80 транспортно-десентри самолета и пр. Да се отбележи -218 ф16 и са си поръчали 116 Ф35
    Русия - Към 2010 година Русия разполага с общо 2795 самолета и вертолета в активна експлоатация, което прави военновъздушните ѝ сили вторите по големина в света основните им са 490 Миг29 и 450 СУ30
    Колеги това е реалността . Хубава лоша това е това са съседите ни.
    Сега какво имаме ние - 2 МиГ29 Йе ЙЕ ЙЕ Йе … върти
    Какво смятаме да направим – теглим нов кредит 3 000 000 000 да закупим - 10 Ф16
    Какво можем да гарантираме с тези 10 самолета – ще се почувстваме ли по силни ,
    един цитат от друга тема –
    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Всичко зависи от това кой и как те напада. Какъв шанс имаха сърбите, дори с цялата им боеспособна авиация във въздуха, срещу АУАКС-ите и насочваните от тях Ф-15? Ми че те можеха да стрелят от Средиземно море без да включват собствените си радари.
    Тук идва малко по горчивата истина – готвим се да похарчим 3 000 000 000 за да има с какво да си играят пилотите ни . ФАКТ.
    Има ли друга алтернатива – има но , странно защо никой не пише за нея.
    Това са лично на мен любимите ми ракети.
    На първо място противотанкови ракети – Джевелина е цар. но има и други варианти сравнително евтини и супер ефективни, 20 бройки са 5 000 000 долара (с 3000 000 000 можем да си купи 12 000) Уааааааа.
    Малко фантазии но с 12000(надали има толкова произведени) но никой няма да прати танк в бг.
    На второ ПВО ракети , истина лъжа но руските Ц400 са уникални , нямам идея колко струват но дори и Patriot да имаме пак е добре. Доколкото съм чел за Ц300 според руски сметки при пълно мащабно военновъздушно нахлуване Ц300 има до 65% успех. Факт и Америка за това работи толкова върху стелт . Какво имаме в момента Не знам , по стара информация около София има Ц200 и няколко Ц300 , но в момента какво е останало ....
    На трето място ракети земя земя, тук ми се плаче , Това е единственото оръжие което може да гарантира, че нито един съсед не би нападнал България. Няма по възпиращ фактор. Факт, който се потвърждава, че през 90 точно ракетните ни войски бяха унищожени – и то не само от УС а и Русия . Договориха се заедно за унищожаването на ракетите в БГ.

    Сега конкретния въпрос, защо ни оставиха авиация и защо сега купуваме 10 самолета, защо?

    За да има с какво да си играят родните пилоти и да показват на парад. Защото някак си не върви да правиш шоу с джевелини , не става .
    Зная че с тази тема ще издразня много хора, но за мен, политиците и „съветниците” се опитват да похарчат огромна сума за бг – без никакъв , абсолютно никакъв ефект за сигурността. А камарата родолюбци във форума им приглася.
    Кое е най ефективното оръжие за защита ?
    Айде скочете и ми обяснете как с тези 10, Ф16 ще се защитим. В реален (пу да не чуе дявола) конфликт какво биха свършили
    Обяснете ми защо трябва да се похарчат 3 000 000 000 за кефа на генерал Радев .
    Дали това не се превръща в най скъпото ни щоу - ако го смятам се пада по 1000лв на човек, циганин и пенсионер в бг, баси билета

  • #2
    От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

    Ами идеята за ескадрилата съвсем не е за защита от нападение, а обикновен еър полисинг - ако някой случайно се обърка (например отвлечен граждански самолет), да може да се направи нещо... Никой от 'големите' няма интерес от силна България.. Т.е. - на селския стражар му трябва патлак, а не танкове и ракети...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Ами идеята за ескадрилата съвсем не е за защита от нападение, а обикновен еър полисинг -.
      И какво ако засечем някой да го съпровождаме ли , да му махат с шалчета във въздуха

      Колко пилоти биха летели над нас, ако от долу ги осветят с Ц300

      И Миг върши перфектна работа, махаме му ракетите да не тежат и им слагаме по един син полицейски буркан от горе .

      Коментар


      • #4
        От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

        Редактирах заглавието защото предполагам че иде реч за "шоу", ако си имал нещо друго в предвид казвай.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #5
          От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
          И какво ако засечем някой да го съпровождаме ли , да му махат с шалчета във въздуха

          Колко пилоти биха летели над нас, ако от долу ги осветят с Ц300

          И Миг върши перфектна работа, махаме му ракетите да не тежат и им слагаме по един син полицейски буркан от горе .
          Ами точно съпровождане.. (той ББ каза, че няма да ги сваляме )

          Да, МИГ върши работата и в момента, ама е на доизживяване - т.е. трябва подновяване..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #6
            От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            .. Никой от 'големите' няма интерес от силна България..
            Ей, много ми харесват такива постове...
            Понеже сме в хипотезата "на гол тумбак - чифте пищови", не е ли по-добре да имаме силни приятели, отколкото да вървим по пътя на Северна Корея...
            С други думи: няма нищо лошо, че имаме съюзници с големи потенциали и къде ще ги стигнем ако почнем да се надскачаме с тях?
            За много хора е меко казано "тъжно", че Турция ни е приятел по линия НАТО, но такива са времената... А защо да си затваряме очите, че именно на Турция се падна късата клечка да обира л.... луфта от бившите ни съюзници от Вършавския договор...
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #7
              От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

              Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
              Колко пилоти биха летели над нас, ако от долу ги осветят с Ц300
              Доста, ако знаят че няма да използваме въпросните Ц300. Таман като ги "осветят" ще знаят и точно къде са. Твоята концепция с ракетките работи едва след като започне патакламата. Как ни виждаш в мирно време да пуцаме с Ц300 всеки потенциален нарушител на въздушното ни пространство?

              Имаме поети задължения и трябва да ги спазваме. А МиГ ще върши същата работа, ако се модернизира изцяло, а не само да им купуваме рециклирани двигатели. Което за самолет в края на ресурса си (и по конструктивни и по политически причини) е крайно неизгодно решение.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                ...За много хора е меко казано "тъжно", че Турция ни е приятел по линия НАТО, но такива са времената... ..
                Ами тъжно е... Като видиш надписите на арабски в центъра на Истанбул (пак по политически причини) и роптаенето на част от самите турци против това, започваш да изпитваш едни съмнения дали наистина са ти съюзници, или гледат на теб като раЯ... Но на някои явно им харесва да са раЯ...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Ами тъжно е... Като видиш надписите на арабски в центъра на Истанбул (пак по политически причини) и роптаенето на част от самите турци против това, започваш да изпитваш едни съмнения дали наистина са ти съюзници, или гледат на теб като раЯ... Но на някои явно им харесва да са раЯ...
                  Нали си чел историята, че нерядко пак Там има един "коректив", който казва кога трябва да се спира с глупостите... Скоро имаха изявление, че още не му е времето (поне аз така го разбрах)...
                  Тея гледай, не онея...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                    Да кажеш, че турците са ни приятели е все едно да кажеш, че Турция и Гърция са приятели.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                      Да кажеш, че турците са ни приятели е все едно да кажеш, че Турция и Гърция са приятели.
                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Доста, ако знаят че няма да използваме въпросните Ц300. Таман като ги "осветят" ще знаят и точно къде са. Твоята концепция с ракетките работи едва след като започне патакламата. Как ни виждаш в мирно време да пуцаме с Ц300 всеки потенциален нарушител на въздушното ни пространство?
                      .
                      Вижда ми се изключително дисциплиниращо. Пък и не съм чувал след 2000 да сме дигали самолет за съпровождане.

                      Съжалявам за мен 3000 000 000 са моног пари да им махаме с шалчета в въздуха.
                      По скоро , абе тия от ВВС са много шумни ,дай да им дадем с нещо да си играят та да млъкнат малко

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Ей, много ми харесват такива постове...
                      Понеже сме в хипотезата "на гол тумбак - чифте пищови", не е ли по-добре да имаме силни приятели, отколкото да вървим по пътя на Северна Корея....
                      Да ама пичовете думкат от време на време някоя мръсна бомба и фъргат ракети зад Япония. Това действа. Арестуват си американци и големия брат за сега си трае ,


                      Темата е за това дали няма по ефективен начин за харчене на едни пари, Кое оръжие е най-добро в случая ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        ... Какво можем да гарантираме с тези 10 самолета – ще се почувстваме ли по силни ,
                        един цитат от друга тема –
                        Тук идва малко по горчивата истина – готвим се да похарчим 3 000 000 000 за да има с какво да си играят пилотите ни . ФАКТ.
                        Има ли друга алтернатива – има но , странно защо никой не пише за нея.
                        Това са лично на мен любимите ми ракети ....
                        На трето място ракети земя земя, тук ми се плаче , Това е единственото оръжие което може да гарантира, че нито един съсед не би нападнал България. Няма по възпиращ фактор. Факт, който се потвърждава, че през 90 точно ракетните ни войски бяха унищожени – и то не само от УС а и Русия . Договориха се заедно за унищожаването на ракетите в БГ. ...
                        Особено по-силни няма да станем, факт. Но наличието на някакъв брой годни съвременни самолети ще позволи поне запазването на кадровия потенциал на ВВС. Защото е много лесно да ги ликвидираш, но далеч по-трудно да ги възстановиш. Дори в един момент да се сдобиеш с достатъчно средства за такъв харч и да можеш да купиш 200 нови самолета, без опитни пилоти и друг необходим персонал, те ще са просто безполезен куп метал. А да създаваш кадрови потенциал на голо място ...

                        Що се отнася до любимите ти ракети - нищо ново под слънцето. И Никита Сергеевич Кукурузни в края на 50- и началото на 60-те е бил голям фен на ракетите, щото щели тотално да заместят и направят ненужни авиацията и артилерията и даже е предприел конкретни действия в насока ликвидиране на последните. Е, да, ама не! Животът показа, че не е бил прав ...
                        Ирак имаше ли Р-300 + модификации с удвоен обсег - имаше? Какво толкова направиха с тях? Сирийците като имат и "Точка", и Р-300, и китайски вариации на тази тема та що?

                        Що се отнася конкретно до ракетите, които унищожихме, сами по себе си те не са никакъв възпиращ фактор. Не и, ако към тях нямаш съответен комплект ядрени бойни глави! Те и затова са били мислени и затова в близост до тях са били едни такива "несъществуващи" поделения, обслужвани от персонал от типа "настамнет", предназначени за боеприпаси, каквито у нас ниииииииииииикога не е имало ...
                        С обикновена ОФ бойна глава с тях можеш да направиш само някоя по-голяма дупка и то без особена точност. Вероятно кръгово отклонение на Р-300 - около 400 м. Т.е. горе-долу ще уцелиш някъде в едно населено място. Вероятно кръгово отклонение на Р-400/Р-23 Ока (SS-23) - 30-150 м. - по-добре, но все пак недостатъчно точно ...

                        Системи като С-300, С-400, Патриот и т.п. сами по себе си също не са достатъчни. За да е ефективна, ПВО трябва да е система с различни допълващи се компоненти.


                        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                        И какво ако засечем някой да го съпровождаме ли , да му махат с шалчета във въздуха

                        Колко пилоти биха летели над нас, ако от долу ги осветят с Ц300

                        ... .
                        В същност, точно това е част от стандартните международно въприети процедури в случай на нарушение на въздушното пространство: Вдигане на изтребител(и), опознаване на нарушителя и съпровождане. Било извън собственото въздушно пространство или забранена за полети зона, било до летище, на което да се приземи. При необходимост, изтребителят може и да даде предупредителни изстрели за по-голяма убедителност. И едва в краен случай се прибягва до унищожаване на нарушителя.
                        С ракетата такива варианти нямаш. Там има само опция "Стрелба на месо", което в мирно време е абсолютно неприемливо по 1001 причини, дори когато нарушителят е чужд военен самолет. Да не говорим за вероятността да свалиш някой, който неволно се е отклонил от курса, или пък собствен самолет.
                        Като изключим военните самолети, снабдени със система за предупреждение, всички останали могат да си летят над нас без да подозират нищо, ако ще да ги облъчваш с каквито си искаш РЛС.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 08-04-16, 09:50.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          Пък и не съм чувал след 2000 да сме дигали самолет за съпровождане.
                          Тук малко попадам под шамарите на ЗЗКИ но все пак ще ти отговоря-само за 2015 наши МиГ-29 са вдигани по тревога м/у 50 и 70 пъти за съпровод на руски Ил-20/22 който лети на 2 км успоредно на "лентичката"(държавната граница или в случая 12 милната ни зона).Имаше случаи 29 тъкмо се приземи и се налага да се вдига нова,и така до 3-4 пъти на ден,затова се и наложи лятото в Балчик да има 2 дежурни МиГ-29 и 2 Су-25.Освен това руснаците много обичат да летят над наши и НАТО кораби когато сме в учения в международни води ама това вече е друга бира.

                          Коментар


                          • #14
                            От: 3 милиарда за щоу или как най-ефективно да защитим родината

                            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                            Тук малко попадам под шамарите на ЗЗКИ но все пак ще ти отговоря-само за 2015 наши МиГ-29 са вдигани по тревога м/у 50 и 70 пъти за съпровод на руски Ил-20/22 който лети на 2 км успоредно на "лентичката"(държавната граница или в случая 12 милната ни зона).Имаше случаи 29 тъкмо се приземи и се налага да се вдига нова,и така до 3-4 пъти на ден,затова се и наложи лятото в Балчик да има 2 дежурни МиГ-29 и 2 Су-25.Освен това руснаците много обичат да летят над наши и НАТО кораби когато сме в учения в международни води ама това вече е друга бира.
                            Тия "подроности" в голямата си част редовно се дискутират в медиите, което от своя страна няма как да е "опрадвание", че не съм чул/разбрал.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                              Да кажеш, че турците са ни приятели е все едно да кажеш, че Турция и Гърция са приятели.
                              Турция и Гърция са СЪЮЗНИЦИ. Както и ние - и с едните, и с другите.

                              ПРИЯТЕЛИ имат един друг вид държави. Ние не искаме да сме от тях.

                              Разликата между двете неща е много голяма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X