Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    За много хора е меко казано "тъжно", че Турция ни е приятел по линия НАТО, но такива са времената...
    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Ами тъжно е... Като видиш надписите на арабски в центъра на Истанбул (пак по политически причини) и роптаенето на част от самите турци против това, започваш да изпитваш едни съмнения дали наистина са ти съюзници, или гледат на теб като раЯ... Но на някои явно им харесва да са раЯ...
    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Да кажеш, че турците са ни приятели е все едно да кажеш, че Турция и Гърция са приятели.
    Хайде сега посочете държава, която след 3 март 1878г. да е подкрепяла България повече от Турция. Политически и с военна сила?
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #17
      От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
      Хайде сега посочете държава, която след 3 март 1878г. да е подкрепяла България повече от Турция. Политически и с военна сила?
      Нека аз, нека аз!
      СССР?
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #18
        От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

        Тия да не са дето ни обявиха война два пъти, бомбардираха преди 100 години и ни окупираха още два пъти ли? Даже май и два пъти са ни бомбардирали, но за 1917г. не съм много сигурен, че нали се крие. Тцъ, не са те.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #19
          От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

          Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
          Хайде сега посочете държава, която след 3 март 1878г. да е подкрепяла България повече от Турция. Политически и с военна сила?
          Германия?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Германия?
            Да ти кажа, сетих се, че ти ще се сетиш. Но темата започна с опасност от нападение от комшия, най-вече от Турция. По документи много малко държави биха ни нападнали, особено по чл. 5 от документите.
            Да трупаме оръжие аз не виждам смисъл, по голям смисъл има да произвеждаме кадри и да ги командироваме по ръководни длъжности в международни мисии. По-голям келепир ще имаме. С по-малко средства.
            Иначе неща като авиация, ядрена енергетика и други дреболии трябва, ако не можем да ги развиваме поне да ги запазим. А не да ги отхвърляме с лека ръка. Както виждаме да става сега с авиацията.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #21
              От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

              Единствения минус на това харчене(според създателя на темата) е че за Сухопътни войски им се пожелава да са живи и здрави общо взето...

              Коментар


              • #22
                От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                Аз още нови кораби и самолети не съм видял така,че ще повярвам чак когато го видя да кацва на българско летище или когато застане срещу Морска гара.Летците поне видяха малко нова техника(Пилатуси,Кугъри,Спартани,Пантери),а ние морските освен четири белгийски таралясника на годините на "Смели" и дедо "Протезо" оп "Протео" само мечтаем за нови кораби,а пък сухопътните горките все един среден получават с извинение.

                Коментар


                • #23
                  От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                  Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                  Аз още нови кораби и самолети не съм видял така,че ще повярвам чак когато го видя да кацва на българско летище или когато застане срещу Морска гара.Летците поне видяха малко нова техника(Пилатуси,Кугъри,Спартани,Пантери),а ние морските освен четири белгийски таралясника на годините на "Смели" и дедо "Протезо" оп "Протео" само мечтаем за нови кораби,а пък сухопътните горките все един среден получават с извинение.
                  Ако погледнем нещата от практическа гледна точка само при вас моряците поне тенекетата ви още са на вода Защо нашата държава закупи витломоторен самолет (Пилатус) за учебни цели след като авиацията ни е реактивна от много години не знам . С него не може да се отработва нито една маневра която е нещо нормално за реактивните самолети . Спартаните трябваше да решат проблема с транспорта и снабдяването на нашите контингенти зад граница . Как обаче това да стане със самолет който събира пряко сили трийсетина човека със снаряжението а контингентите ни са от 300 - 500 човека ? За сега единствената смислена функция която им намериха е въздушна линейка а транспорта на нашите контингенти си остана грижа на коалиционните партньори Кугърите и пантерите пък се оказа че са доставени по договор само като базов модел и не могат да летят зимата при минусови температури и през ноща .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #24
                    От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    пък сухопътните горките все един среден получават с извинение.
                    Сухопътните се доближават почти на макс до оперативната съвместимост по стандартите на НАТО... или поне нещо подобно имаше скоро по вестниците...
                    Публикувайте отговор

                    Коментар


                    • #25
                      От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Сухопътните се доближават почти на макс до оперативната съвместимост по стандартите на НАТО... или поне нещо подобно имаше скоро по вестниците...
                      На мен ми е интересно дали са придобили и какви нови свързочни и комуникационни системи .Не вярвам по мейла или по гсм да получават команди и да дават сведения .Не вярвам да ползват Р-140 , Р-105 или да говорят по тАпА . И това са едни от елементарни средства . Да не говорим за мобилните пунктове за управление . Защото ако не се чуват , не виждам как могат да са съвместими .
                      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        На мен ми е интересно дали са придобили и какви нови свързочни и комуникационни системи .Не вярвам по мейла или по гсм да получават команди и да дават сведения .Не вярвам да ползват Р-140 , Р-105 или да говорят по тАпА . И това са едни от елементарни средства . Да не говорим за мобилните пунктове за управление . Защото ако не се чуват , не виждам как могат да са съвместими .
                        Не мога да намеря статията, но тази съвместимост беше за способност да води продължителни военни действия и още нещо... Авиация и флот фигурират само като понятия и са далеко от сухопътните по тези показатели...
                        Иначе конкретно за въпроса ти - не знам..
                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #27
                          От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                          Да кажем че тези 10 (или колкото ще са там) F16 са необходим и важен минимум за нашата държава. Със сигурност имат място не само на парадите. Да не забравяме че в съседство имаме и държава като Сърбия, на която аз нямам много доверие. А това с ракетите земя-земя, както се обясни по напред, ако не са ядрени са си пълен т..ак.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #28
                            От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                            Първоначално публикуван от disko04
                            ..... А това с ракетите земя-земя, както се обясни по напред, ако не са ядрени са си пълен т..ак.
                            Ако е така както казваш защо комшиите поддържат количества ?

                            J-600T Yıldırım - тактическа балистична ракета в 3 модификации


                            Yıldırım I: 150 km Yıldırım II: 300 km Yıldırım III: 900 km базирана на платформа F-600T (based on MAN 26.372 6x6) от там и илдъръм 600Т. съвместна разработка с Германия. ? ПУ със 100 ракети
                            M270 12 ПУ
                            MGM-140 ATACMS ? ПУ със 120 ракети
                            T-300 Kasırga 80 ПУ
                            T-122 Sakarya над 130 ПУ
                            имат и големи количества ПУ за 70 мм НУРС както и китайския модел за полева буксируема 122мм РСЗО

                            https://en.wikipedia.org/wiki/J-600T...%C4%B1r%C4%B1m

                            https://en.wikipedia.org/wiki/M270_M..._Rocket_System

                            https://en.wikipedia.org/wiki/MGM-140_ATACMS

                            https://en.wikipedia.org/wiki/Weishi...0_Kas.C4.B1rga

                            https://en.wikipedia.org/wiki/T-122_Sakarya
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Ако е така както казваш защо комшиите поддържат количества ?
                              Защото поддържат и количества от друга техника и ползват всичкото като комплекс. Не съм чул да си разформироват авиацията и другите родове войски.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: 3 милиарда за шоу или как най-ефективно да защитим родината

                                Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                                Ако е така както казваш защо комшиите поддържат количества ?

                                J-600T Yıldırım - тактическа балистична ракета в 3 модификации


                                Yıldırım I: 150 km Yıldırım II: 300 km Yıldırım III: 900 km базирана на платформа F-600T (based on MAN 26.372 6x6) от там и илдъръм 600Т. съвместна разработка с Германия. ? ПУ със 100 ракети
                                M270 12 ПУ
                                MGM-140 ATACMS ? ПУ със 120 ракети
                                T-300 Kasırga 80 ПУ
                                T-122 Sakarya над 130 ПУ
                                имат и големи количества ПУ за 70 мм НУРС както и китайския модел за полева буксируема 122мм РСЗО

                                https://en.wikipedia.org/wiki/J-600T...%C4%B1r%C4%B1m

                                https://en.wikipedia.org/wiki/M270_M..._Rocket_System

                                https://en.wikipedia.org/wiki/MGM-140_ATACMS

                                https://en.wikipedia.org/wiki/Weishi...0_Kas.C4.B1rga

                                https://en.wikipedia.org/wiki/T-122_Sakarya
                                Добре де, да кажем че с т..ака съм прекалил, но да нямаш самолети... не е сериозно.
                                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X