Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на електрическа скара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Съвет за покупка на електрическа скара

    Еее, това га е било, сигурно вече не помни!
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Съвет за покупка на електрическа скара

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      На всичките тавата е много близо до реотаните и доста пуши, може и да се палне. Повечето (1600) са прекалено силни и бива допълнителна тънка скаричка (барбекю аксесоар) или регулатор по захранването.
      Аз имах една-две такива скари, многократно ръчкани и преправяни от мен, вкл. смяна на реотан вътре, май изкараха по три-четири години. За да не ми пушат много-много, слагах в тавата отдолу дървени въглени - като се напоят с мазнина от едно-две печения, стават идеални за употреба по предназначение. И само се изхвърлят (демек прибират) и слагат нови - няма нужда да се мие омазнена тава и др. такива разправии. Ама един път забравих да сменя въглените след две-три употреби на скарата, те яко се напоили с мас и като пламнаха, не мога да ги изгася...
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #48
        От: Съвет за покупка на електрическа скара

        Скарите вече са за без пари,ползваш,изгаря,хвърляш.Но тази от снимките е за предпочитане пред оголения реотан.Имам и от двете.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #49
          От: Съвет за покупка на електрическа скара

          Моята скара пак се спомина, да се оплача. На година и половина, втори път ще ползвам гаранцията. Първия изкара 2-3 седмици след покупката . За 3 години имам две купени скари, сега отивам на четвърти гаранционен ремонт, най-вероятно с нова.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #50
            От: Съвет за покупка на електрическа скара

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            На всичките тавата е много близо до реотаните и доста пуши, може и да се палне. Повечето (1600) са прекалено силни и бива допълнителна тънка скаричка (барбекю аксесоар) или регулатор по захранването.
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Аз имах една-две такива скари, многократно ръчкани и преправяни от мен, вкл. смяна на реотан вътре, май изкараха по три-четири години. За да не ми пушат много-много, слагах в тавата отдолу дървени въглени - като се напоят с мазнина от едно-две печения, стават идеални за употреба по предназначение. И само се изхвърлят (демек прибират) и слагат нови - няма нужда да се мие омазнена тава и др. такива разправии. Ама един път забравих да сменя въглените след две-три употреби на скарата, те яко се напоили с мас и като пламнаха, не мога да ги изгася...
            За да не се пали и да пуши сложете в тавичката сол но трябва да бъде около сантиметър дебел слой за да попива мазнината.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • #51
              От: Съвет за покупка на електрическа скара

              Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
              За да не се пали и да пуши сложете в тавичката сол но трябва да бъде около сантиметър дебел слой за да попива мазнината.
              Изцеждане на изтеклата след печенето мазнина и забърсване на тавичката с две-три парчета кухненска хартия вършат чудни неща.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #52
                От: Съвет за покупка на електрическа скара

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Изцеждане на изтеклата след печенето мазнина и забърсване на тавичката с две-три парчета кухненска хартия вършат чудни неща.
                Да обаче ако печеш по дълго време мазнината завира започва да пуши и да се пали докато със солта това липсва.
                ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                0896 846 246

                Коментар


                • #53
                  От: Съвет за покупка на електрическа скара

                  Слагам вода в тавичката,лесно се мие после и мазнината не пуши.Мажа само с лук ,не залепва нищо и не мирише скарата.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Съвет за покупка на електрическа скара

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    Моята скара пак се спомина, да се оплача. На година и половина, втори път ще ползвам гаранцията. Първия изкара 2-3 седмици след покупката . За 3 години имам две купени скари, сега отивам на четвърти гаранционен ремонт, най-вероятно с нова.
                    След 3 седмици ми върнаха скарата, не беше пипвана. Не ми се занимава да се разправям, защото хората в магазина не са виновни, а производителя. Засилих я към боклука. Никога повече нищо от Аида 2 - Хасково. Неръждаемите тръби на нагревателите са изгнили почти всичките, няма и две години скара, в гаранция до 07.2018 г. Сега въпроса е, каква скара да си взема? Гледам едни полупрофесионални, 80 лв., някой впечатления? Или да си взимам пак за 30 лв. от магазина, където поне ми ги сменят гранционно с нови. Ето снимка на полупрофесионалната
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:res_64e957792e8ed793124aa92555ec0e73_80x80_f31h.jpg
Прегледи:1
Размер:1.7 КБ
ID:5784466Натиснете снимката за да я уголемите

Име:res_523e4ce9e3505d3ad0ecf7b293b8f241_450x450_705t.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5784467
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #55
                      От: Съвет за покупка на електрическа скара

                      май го бях писал, но ето пак, аз съм със скара от този тип

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mg_3822-al_-pictures_600x600.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5784480
                      Електрическа скара MUHLER MG-3822

                      немска, не си знае годините, наистина не се ползва често, но е разглобяема, неръждаема, всичко се мие в миялната /без реотаните де/ и като се сипе вода в тавичката, нито пуши, нито се пали мазнината.
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #56
                        От: Съвет за покупка на електрическа скара

                        Този тип не ме кефят, признал съм само нагревател в тръбите. Но при мен се ползва по-сериозно и нещо не издържат.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #57
                          От: Съвет за покупка на електрическа скара

                          По 30 лв. и 10 броя да си купиш, ефектът ще е същия!

                          Аз ползвам тази от ...не помня вече:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:philips-hd4417-02.jpg
Прегледи:1
Размер:249.5 КБ
ID:5784531
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #58
                            От: Съвет за покупка на електрическа скара

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            По 30 лв. и 10 броя да си купиш, ефектът ще е същия!

                            Аз ползвам тази от ...не помня вече:

                            [ATTACH=CONFIG]951989[/ATTACH]
                            Аз ползвам подобна на Тефал от 4-5 години. Преди това две тръбни български изгоряха за нула време. От едната биеше ток. Сегашния тефал живее на терасата. Редовно се мокри при дъжд/сняг, но не му пречи.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Съвет за покупка на електрическа скара

                              Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                              По 30 лв. и 10 броя да си купиш, ефектът ще е същия!

                              Аз ползвам тази от ...не помня вече:

                              [ATTACH=CONFIG]951989[/ATTACH]
                              Не съм виждал от този тип с нормално работещ термостат.
                              Точно като почне да се пече и спира.
                              Не бих си взел от този тип или бих изкормил термостата ама тогава трябва ръчно или с широчинно импулсна модулация .
                              Освен това пече по различен начин от тръбната защото мазнината все пак се позадържа отдолу.
                              Тръбните давит различен вкус и ги предпочитам за определен тип мазни меса.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Съвет за покупка на електрическа скара

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Освен това пече по различен начин от тръбната защото мазнината все пак се позадържа отдолу.
                                Тръбните давит различен вкус и ги предпочитам за определен тип мазни меса.
                                И аз не се кефя на тези, тръбната си е класика. Тази горе реотана е в квадратен профил, но не знам колко е читава. За тея пари 3 обикновени = 6 години. Тази ще изкара ли толкова?
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X