Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

    Хубави машини са Патрулите, а този е особено хубав , но корозионната им устойчивост не е от силните им страни. Не смятам да се разделям с него, което налага да се вземат сериозни мерки в това отношение.

    Нямам и засега не се очертава скоро да имам възможност да направя това сам, затова търся разумни предложения за изпълнител на проекта.

    Заглавието на темата е полу-шега, но ще са ми полезни и съвети за изчистване на заданието

    Цел: Реновиране и антикорозионна защита на рама и купе.

    Рама:

    В сегашния си вид патрула няма дълбока корозия, но има сериозно нарушение на антикорозионното покритие. Основен проблем е, че преди 3-4 години имаше лошо изпълнен опит за почистване и нанасяне на ново антикорозионно покритие - епоксиден грунд и допълнително покритие на парафинова основа. В следствие (може би) на неспазване на технологията и най вече ниските температури при които беше извършен ремонта, новото покритие е изключително некачествено и се отлепя на много места, като създава джобове в които се задържа влага. Целта е да се направи цялостна, качествена и дълготрайна антикорозионна защита на рамата. За да стане това са необходими следните действия:

    - Разглобяване и отделяне на рамата
    - Основно почистване, почистване отвътре с пароструйка, четки и препарати и песъкоструй
    - Горещо поцинковане и крайно покритие.

    Особено важно е да се осигури пълното отстраняване на стари покрития от вътрешната страна на рамата. Това би трябвало да стане при почистването във вана за подготовка преди поцинковането. Тъй като вероятно няма да има възможност да се упражни реален контрол на този процес има два варианта. Единия е да се направи предварително механично почистване с пароструйка и накрайник за канали, песъкоструй, четки, горене отвътре (краткотрайно, за да не се увреди структурата на метала) и др. Втория вариант е да се изиска (и плати допълнително) почистването във ваната да стане два пъти, като след първия се направи оглед и ако е необходимо се вземат мерки за механично почистване преди втория.

    - Крайно покритие -обработване с waxoil на кухините и подово покритие

    Купе:

    По купето също няма видима дълбока корозия. Корозия има на някои вежди и на водооточния улей. Цялостно боядисване не е необходимо, предвид белия цвят всички ремонти могат да се направят локално, без боядисване на цял детайл. След обработката на купето ще се постави шумоизолация.

    - Оголване на купето
    - Ремонт на всички засегнати места
    - Преден ляв калник при мигача има за оправяне
    - Заден ляв калник след предишен ремонт има счупен кит – трябва да се изчисти до ламарина и да се ремонтира по-качествено.
    - Запълване на всички кухини с waxoil
    - Поставяне на шумоизолация
    - Поставяне на пластмасови вежди и калобрани

    Съпътстващи дейности:

    - Антикорозионна обработка на всички детайли - мостове, носачи, защити, резервоар и др. Различните детайли разбира се ще се обработват по различни начини в зависимост от това кое е най-подходящо
    - Смяна на тампони на купе, окачване и др.
    - Ревизия и където има необходимост ремонт (подмяна) на горивопроводи, спирачни маркучи и тръбички, кабели.
    - Пригаждане и поставяне на броня, лебедка и булбар. Бронята е сваляна от патрул, с плоча, трябва да се куплира с оригиналния патрулски булбар и песъкоструй и боя.

    Приемам съвети, приемам и предложения (оферти) за изпълнение. Патрула е в района на София, но бих приел и всякакви предложения от страната. Планирания период за интервенцията е юни-юли 2016

    - Срок за изпълнение - работя с тази кола и ми е важно да знам за колко време ще стане всичко
    - Разходи - знам, че винаги може да има изненади и не винаги може да се даде точна цена за всичко, но трябва да имам ориентация за разходите. Нямам възможност да кажа "парите не са от значение"

    Предварително благодаря!
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

    Сашо, в тон с шеговития дух на заглавието, отговора на въпроса Е... неговото име Е... "Ти Сам!
    Всички собственици на подобни машини май сме пред еднакви дилеми, но не можем да можем всичко.
    Темата ще е интересна и полезна ако не тръгне в мерене на...сервизи...

    Коментар


    • #3
      От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

      Такава интервенция ще струва горе-долу колкото джипа и ще отнеме годинa.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Такава интервенция ще струва горе-долу колкото джипа и ще отнеме годинa.
        Съгласен. И рамата ще натежи с поне 30 кила, защото цинка остава вътре. Не се хващам на това хоро. Ако някой каже че ще го направи за 3 месеца (качествено) , дори и да са двама, отивам да се цаня чирак.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

          Сашо, както ти споменах, приятел с насоки от мен поцинкова неговото шаси. Следващият път когато ще се наложи работа по шасито ще е от внуците на човека. Предлагам ти и на теб да направиш това и да спреш дотам, защото иначе ще отидеш на година, както казва Джими. Според мен неправилно се увличаш с този Waxoil, това е quick and dirty решение, типично за англичаните.

          Малко снимки от процеса, който отне 9 дена много упорит и добре стикован труд на трима човека.

          След разделяне на купе от шаси.





          Шасито след песъкоструй.





          Поцинкованото шаси.






          Коментар


          • #6
            От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
            Сашо, в тон с шеговития дух на заглавието, отговора на въпроса Е... неговото име Е... "Ти Сам!
            Всички собственици на подобни машини май сме пред еднакви дилеми, но не можем да можем всичко.
            Темата ще е интересна и полезна ако не тръгне в мерене на...сервизи...
            Румба, този отговор приемам като пожекание и го пожелавам на всеки приятел. Само, че аз докато чакам да ми се сбъдне това пожелание патрула ще ръждяса, ако ще и титаново да му беше шасито. Нямам гараж, нямам с кой и нямам кога...

            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
            Такава интервенция ще струва горе-долу колкото джипа и ще отнеме годинa.
            Ако си прав ще сменям подхода... Мога да не пипам нищо и още 10 години ще изкара преди да се разпадне, мога да сваля само купето колкото да имам достъп, да почистя колкото може и да го наплескам с нещо мазно... и после пароструйка и ново пръскане всяка есен. Но ако има възможност бих искал да стане както трябва.
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Съгласен. И рамата ще натежи с поне 30 кила, защото цинка остава вътре. Не се хващам на това хоро. Ако някой каже че ще го направи за 3 месеца (качествено) , дори и да са двама, отивам да се цаня чирак.
              Цинка който се отлага по повърхностите ли имаш предвид или, че ще остане в някоя кухина? Ако е първото - не знам точно колко цинк се отлага, струва ми се много да е 30 кила, но и не е толкова важно. Ако е второто - мисля че има достатъчно отвори рамата за да се отече от всякъде, но трябва да се помисли разбира се предварително за това. По отношение на срока - няма да хвана да споря за чуждата работа, но 3 месеца плътна заетост на двама души мисля, че не е обективно. Ако имаш предвид, че ще си чака реда 3 месеца в някой гараж, и ще се работи когато има време може и да е оптимистична даже прогнозата
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                ..... Предлагам ти и на теб да направиш това и да спреш дотам, защото иначе ще отидеш на година, както казва Джими. Според мен неправилно се увличаш с този Waxoil, това е quick and dirty решение, типично за англичаните.

                Малко снимки от процеса, който отне 9 дена много упорит и добре стикован труд на трима човека.
                А, това е ценен опит. Така като гледам по снимките и това което казваш те са изпълнили първа точка от заданието, като са обработили и едрогабаритните части. И не са пръскали после, което едва ли е нужно, но и едва ли ще усложни много нещата на чистото шаси. 9 дена какво - от влизане в бокса до излизане с все песъкоструя, поцинковането и разнясянето или само разглабяне и сглабяне? Ако е първото тези са masters of pit stop отвсякъде В този ред на мисли освен съвети и оферти приемам и препоръки за трети лица към които да се обърна, ако може да им се има доверие

                Мостовете също ли са горещо поцинковани (отваряни?)?

                Ако тази точка може да се изпълни айде не за 9 дена, но да кажем за 2-3 седмици и останалите 50 седмици от годината са за работата която съм описал по купето съм готов веднага да я зачеркна от заданието ....
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #9
                  От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                  Една рама съм поцинковал аз и една ми донесоха готова. Тази която правих аз я дупчих на място по изискването на технолога. Задържа се на невероятни места и на буци. Грозна картина. Явно само с киселинната вана не им се получават нещата. Точно където не е излязла калта, там става страшно. Щев идя къде са снимките. А тоя срок съм го дал за КАЧЕСТВЕНА работа. Като те знам как бачкаш.....
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Предлагам ти и на теб да направиш това и да спреш дотам, защото иначе ще отидеш на година, както казва Джими. Според мен неправилно се увличаш с този Waxoil, това е quick and dirty решение, типично за англичаните.

                    Малко снимки от процеса, който отне 9 дена много упорит и добре стикован труд на трима човека.
                    А, това е ценен опит. Така като гледам по снимките и това което казваш те са изпълнили първа точка от заданието, като са обработили и едрогабаритните части. И не са пръскали после, което едва ли е нужно, но и едва ли ще усложни много нещата на чистото шаси. 9 дена какво - от влизане в бокса до излизане с все песъкоструя, поцинковането и разнясянето или само разглабяне и сглабяне? Ако е първото тези са masters of pit stop отвсякъде В този ред на мисли освен съвети и оферти приемам и препоръки за трети лица към които да се обърна, ако може да им се има доверие

                    Мостовете също ли са горещо поцинковани (отваряни?)?

                    Ако тази точка може да се изпълни айде не за 9 дена, но да кажем за 2-3 седмици и останалите 50 седмици от годината са за работата която съм описал по купето съм готов веднага да я зачеркна от заданието ....
                    9 дена от влизане в сервиза, до излизане на колата, както е влязла. Мостовете не са поцинковани, само пясък, грунд и след това покритие. Пак казвам, напълно излишно е да се мисли за друго покритие върху вече поцинкованото шаси. По това шаси не са срещнати проблемите, за които споменава Таргата. Всичко като болтове, гайки и т.н. се сваля от него преди процедурата. Колата не беше карана офроуд преди това, беше новозакупена и се взе решение да се консервира навреме.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                      Едно не проумявам - защо на времето не са ги поцинковали ЗАВОДСКИ при положение, че би им струвало буквално жълти стотинки !!!
                      Аз покрай ремаркетата доста неща съм поцинковал и ако няма достатъчно отвори, за да циркулира "чорбата", остават ръждиви участъци... Не е въпрос само да се оттече при вадене...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                        Ако беше жълти стотинки едва ли Нисан и Мицубиши щяха да имат тези проблеми с корозия от тези години. Единствения заводски поцинкован японски джип от това време е тлк 80.
                        Последно редактирано от Yaro; 06-04-16, 11:29.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          Едно не проумявам - защо на времето не са ги поцинковали ЗАВОДСКИ при положение, че би им струвало буквално жълти стотинки !!!
                          Аз покрай ремаркетата доста неща съм поцинковал и ако няма достатъчно отвори, за да циркулира "чорбата", остават ръждиви участъци... Не е въпрос само да се оттече при вадене...
                          Ей това и аз не го проумявам, като поцинковането нито е измислено от тойота, нито е нова технология.... ама ей на, не са ги поцинковали.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Единствения заводски поцинкован японски джип от това време е тлк 80.
                            Имаш предвид шасито предполагам? Защото поне на тераното купето е поцикновано изцяло, а уязвимите части по купето са с двойно покритие. И пак като навърши пълнолетие ако не си взимал мерки започва да се "изпарява". Шасито си е голо - там освен обикновения тънък слой боя като на повечето шасита, друго няма.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Поцинковане на Nissan Patrol 4.2 Y60 LWB - техническо задание

                              Спарки, имам предвид купе и шаси. За Тераното не знаех и съм изненадан, защото Патрула все пак е по-скъпия автомобил в гамата на Нисан тогава. Говориш за Терано от годините на Y60, нали?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X