Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко проблеми с новозакупен Land Rover Discovey 300 TDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко проблеми с новозакупен Land Rover Discovey 300 TDI

    Здравейте колеги, преди няколко дни закупих Дискавъри 300 тди (внос от Италия за жалост)
    Имам следните проблеми за които моля за помощ:

    1.Лоста на раздатъчната кутия не се движи в посока блокаж, а включва само бавните, (изглежда никога не е включван блокаж) гледах клип в ютуб в който показват раздвижване на блокирал лост, но не ми става ясно тази операция дали може стане без демонтаж на кутията от джипката ???

    2.Скоростния лост изглежда има някакви пружинки или нещо такова което го държи в средно положение, при мен лоста стои м/у 1 и 2 предавка, и при превключване от 3 на 4 ако не го изместиш на дясно често пъти от 3 влиза 2 вместо 4 . Някой може ли да каже как може да се отстрани това ???

    3.Има невероятен теч на масло от секторната кутия, когато го вземах нямаше никакъв теч, но волана ми се стори че е доста тежък, когато проверих нивото в казанчето се оказа че е СУХО !?!?!!? (Смотания жабар явно го е карал незнайно дълго време без масло) . Въпросът ми е къде и колко горе-долу излиза да се ремонтира/рециклира кутията и ориентировъчно колко време изкарва след ремонта???
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Малко проблеми с новозакупено 300 TDI

    Проблемите хич не са ти големи, споко
    Сам ли ще си правиш ремонтите, че да знаем какви обяснения да вадим Напиши си в профила от къде си.

    п.п. за скоростният лост - http://new.lrcat.com/#!/1231/32752/33189/2499 скъсала ти се е една от пружините 11 или 12 или планката между тях 9.
    за раздатката - това е механизма: http://new.lrcat.com/#!/1231/34809/34810/2610 обикновенно заминават с годините тефлоновите втулки 2 или не е регулиран механизма за заключване.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: Малко проблеми с новозакупено 300 TDI

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=63167&page=7
      Ама четете бе хора .... ,научете се да използвате търсачката .... темата за проблеми с раздатката е трета поред ама е по лесно да си отвориш нова .Нали ????
      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
      0898 51 31 46

      Коментар


      • #4
        От: Малко проблеми с новозакупено 300 TDI

        Да видях за тази тема но проблема не е един, за това реших да пиша всичко. От Хасково съм, карам и поддържам два такива драгстера само че служебни (там е лесно караш в сервиза и вземаш готово- фирмата плаща) но моят смятам каквото мога да си правя сам

        Коментар


        • #5
          От: Малко проблеми с новозакупен Land Rover Discovey 300 TDI

          За КК е важно да кажеш от къде е теча, както и има ли луфтове в кутията.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X