Обява

Свий
Няма добавени обяви.

37''х12.5 на джанта 8j

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 37''х12.5 на джанта 8j

    Чудя се, дали да монтирам гума 37''х12.5х17 на джанта широка 8j. Струва ми се, че е малко тясна джантата и гумата няма да ляга добре в пълната си широчина, но пък няма да се разбордира лесно! Нямам опит с такива размери, а не намирам други подходящи джанти. Да уточня целта е рали, гумата БФГ МТ!
    мисля, да зема а се замисля...

  • #2
    От: 37''х12.5 на джанта 8j

    Най-добре за тази гума е, джантата да е 10'. Но и 8 става. Вземай тенекетата(цената е убиец) и по-късно може да ги разшириш, ако не ти харесва. Знам един младеж в Хасково, който с това се занимава.
    Другия вариант е да искаш от Данчо една джанта за проба. Едва ли ще ти откаже.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: 37''х12.5 на джанта 8j

      Година и половина съм карал същия модел гуми на същия размер джанти. След това още половин година на 9" джанта. Нищо особено не забелязах. На 17" джанти максималния откриваем размер е точно 9". Всичко над тази ширина е поръчка от фирми които произвеждат джанти по заявка. Масова практика в средите на JK този размер да се монтира дори на стоковите джанти на JK, който е 7.5" В момента съм с 39.5/13.5R17 на същите джанти 17/9. Вече 3-та година без да забележа някакъв проблем. 10" ширина се намират джанти само от R18 нагоре.
      My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

      Коментар


      • #4
        От: 37''х12.5 на джанта 8j

        Тенекиени в комбинация с китайски или тайвански не ми се рискува, защото съм изхвърлил няколко, заради спуквания около болтовете.В щатите има 17 х 10 и понеже най-вероятно шенкелите ще са от там, може да и джанти да взема. Обаче на 10J ми се струва по-голям риска от разбордиране, особено да се забиеш със скорост странично в стар изсъхнал коловоз, дори и не много дълбок. Осмица ще е тясна и ще пречупва гумата, което също не е добре. elbgt ти си на 5 дупки нали, подскажи къде да търся 9j 6х139!
        мисля, да зема а се замисля...

        Коментар


        • #5
          От: 37''х12.5 на джанта 8j

          Рали и 37 звучи интригуващо. Скоро в Женева видях една известна бегачка и тя беше така! На едната врата пишеше Peterhansel.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5709969
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X