Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся инструмент назаем (Timing light)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся инструмент назаем (Timing light)

    Здравейте,
    искам да попитам, дали някой от вас не може да ми услужи за малко с този инструмент (Timing light) естествено срещу заплащане. Не знам точно какъв му е превода на български език, затова го пиша на английски език. Става въпрос за двигател на сузуки витара "J20A". Конкретно за този сензор:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Senzor.png
Прегледи:1
Размер:41.0 КБ
ID:6112297

    при смяна на двигателя, този сензор беше разместен (от майсторите). За да се настрой този сензор, трябва въпросния инструмент и доколкото четох се хваща сигнал от първата бобина (първи цилиндър) и въпросния светлинен сензор и двата сигнала трябва да съвпадат (ако се гледа на двулъчев осцилоскоп). Всяко отместване на двата сигнала един от друг, съответно изпреварване или закъснение на запалването. Мисля че въпросната машинка (Timing light) се свързва за първи цилиндър (кабел към бобината на свещта) и се "светва" белега на коляновия вал, при което дава отместването на екранче дали в плюс или минус. Другия вариант е да го извежда сигнала на екрана на осцилоскоп тоест да може да се свърже към входа на осцилоскоп.

    Сега малко предистория:
    При смяна на двигателя се размества този сензор "CMPSensor ". Взимам си колата, при което след определено каране взе да загрява много. Да подчертая че бях сменил радиатор, антифриз, виско перка (нови). Издърпах колата с пътна помощ пак при тези "майстори". Те ми казаха че проблема е в този сензор и да отида някъде да ми го до настроят на елкон. Оставих им я за 1 ден казаха че на ухо уж били го настроели този сензор но пак да си потърся елкон. Взех я колата при което не загряваше поне и тръгнах по елкони. Първия елкон - гледа умно опита се да хване нещо да мери и каза няма нищо за настройване. Втори елкон същите думи "няма нищо за настройка". Звъннах в София оторизирания сервиз на сузуки и им обясних проблема - те ми отговориха "не можем да ти помогнем". Звъняха и в сервизи в Пловдив (не искам да кажа кои да не им правя лоша реклама) и те ми отговориха същите думи...

    Та колеги вие сте ми последната надежда

  • #2
    От: Търся инструмент назаем (Timing light)

    Да не би уредът, който ти трябва да е стробоскоп? Ако е така, търси местен лададжия.

    Коментар


    • #3
      От: Търся инструмент назаем (Timing light)

      Точно стробоскоп му трябва.

      Коментар


      • #4
        От: Търся инструмент назаем (Timing light)

        Проблема е решен в сервиз "Кастрол" се наеха и разрешиха проблема. Колата върви осезаемо по-добре.

        Коментар


        • #5
          От: Търся инструмент назаем (Timing light)

          Що не каза на разходките, че ти трябва стробоскоп, да ти дам, бре, Митак.....
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X