Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

    Здравейте,

    вчера ходих на разходка в хубавото време до вр. Мургаш. На отиване не съм имал никакви проблеми. На връщане обаче ми се случи случка...
    На един навид лек баир изведнъж ми поднесе джипката. Чух че гума удря в калника. Погледнах и видях че се върти не просто радиално, а и аксиално. Нямах кой знае какъв избор и реших да продължа. Гумата се държа около 3-4км и после положението стана зле. Откъсна се ухото на дясната страна, което държи задния носач, от задния мост(или си беше откъснато...). Така задният мост остна без опора към купето и стана неуправляем. Успях да отбия джипа на пътя, така че да може да мине една кола. Сега се чудя как да го докарам до София/намира се на 40км(София-кв. Бухово), от които 10км черен път/, пък после ще мисля дали да го ремонтирам, на части или бракуване...
    Питането ми е следното:
    1. Има ли човек с висока платформа от форума? Намерих контакти на Тони, който мисля че е от форума, но има ниска патформа. Все пак се ангагира да ми помогне и каза че има друга малко по висока.
    2. Има ли човек, който да даде(под наем) или да помогне с генератор за ток. Идеята ми е да се завари на място и да дойде на собствен ход. (Тони има СО-заваръчно)

    Отворен съм и за други идеи. Варианта с нов мост не съм го мислил, защото по джипката има и много други забележки и не виждам смисъл да инвестирам повече в него.

    П.С. Не съм карал кое знае как, просто ръждата е дошла в повечко...
    П.С. 2. Опитах се да кача снимки, но за съжаление имах проблем с качването.

    0988959107(оператор боб) Владо

  • #2
    От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

    Идея:

    Ако черният път не е тежък, махни задния кардан и заключи РК. Така ще можеш да се придвижиш само на предно задвижване до асфалта където да те вземе пътна помощ. Това ако купето не е съвсем легнало върху колелото.

    Генератор - имам 2 киловата инверторна Хонда, може да захрани до 90-100 ампера заваръчно устройство. Ако не е достатъчно, намери още една такава от някого (те могат да се включват в паралел). Практиката е показала че когато се работи с генератор, добър инверторен електрожен с електроди се подкарва по-лесно, отколкото телоподаващо.

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

      Генератори, инвертори, телоподаващи .... преди години ни стигаха два акумаулатора, кабели и прост Вежен ....
      "О времена, о нрави ....."

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

        Благодаря за бързите отговори и оказаната помощ от Ясен.
        Тони ми каза, че не иска да правим опити на полето и предпочита варианта с пътна помощ.
        Утре ще ходим с него с по-висока пътна помощ.
        Мисля, че пътя посока гара Яна е по-лек и да минем от там.
        Поздрави
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-04-16, 14:24.

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Генератори, инвертори, телоподаващи .... преди години ни стигаха два акумаулатора, кабели и прост Вежен ....
          "О времена, о нрави ....."
          Преди години си е било преди години. Впрочем с два акумулатора може да се подкара и телоподаващо. Ако е от малките с макара до ръкохватката - още по.

          Иначе преди години някой щеше да си резне парче дърво и да го подложи между моста и рамата.

          Коментар


          • #6
            От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            .... Впрочем с два акумулатора може да се подкара и телоподаващо. Ако е от малките с макара до ръкохватката - още по.....
            .
            "Телоподаващо" е нежно устройство за суровите реалности - ръжда, кал, вода, вятър и др. подобни. Тоест, иска идеални условия, които в гората няма кой да усигури и ефекта е силно съмнителен.

            Коментар


            • #7
              От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

              Тони се оказа много печен и че притежава offroad пътна помощ. Испя да ме качи с лебедка и закара до сервиза.
              След като се направи оглед от майстори, се установи, че не може да се ремонтира. Трябва "нов"/2ра ръка/ с работа за 450лв. При това приложението реших да бракувам/давам за скраб/ джипа, защото имаше и други насъбрали се дребни проблеми.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4200.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5710446

              Коментар


              • #8
                От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

                Защо не наснимаш джипката и да я пуснеш тук?

                Коментар


                • #9
                  От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

                  Хубаво, че си го прибрал с пътна помощ. Зарад иедин кожух на мост да го бракуваш ми се струва странно, но ти си знаеш...

                  Ще си позволя коментара, защото съм прибирал джип с аналогична повреда на ход - моста се спъва към удобни точки на шасито (напред и назад) посредством тираджийски колани. Демонтира се задния кардан и лека полека джипа се придвижва до където е нужно.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Land Rover Discovery 1 200tdi скъсан заден мост

                    Колега, ако решиш да продаваш на части пиши тук моля.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X