Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделно Багерче

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Самоделно Багерче

    Позачетох се:
    If you do the work yourself materials cost around 1500
    Знака за англиски лири не излезе в цитата, та го разкарах


    Това са матерялите в лири според авторите.
    Ще нахвърлям каквото успях да забележа от по-едрите неща:
    Мотор 8кс
    Хидравличен блок за управление
    Помпа
    Хидравличен мотор за поворота
    3 двойноходови хидравлични цилиндъра с 200мм ход
    Ако те затрудни поворота, го преглагат за 300 лири

    П.п. Обикновено дребните джвъчки добавят съществена част от цената, ако трябва да ги копуваш. Не знам защо е така
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #17
      От: Самоделно Багерче

      Незнам Какво е Паворт но така като чета според мен е въртящата част на стрелата!!!

      Хидро мотор има в продавалник за 100 лв.
      Бензинов двигател 7 конски сили китаец чисто нов - 220 лв
      Разпределители има гпупи от мотокар за по 100 лв.
      Хидравлбични Цилиндри 3 х 50лв - 150 лв.
      Хидравлична помпа и коплирането към мотора около 100лв.
      Гуми и джанти от атв - 100 лв.
      Хидравлични маркучи и накрайници - 100 лв
      Желязо за направата на цялата простотия на око около 250лв.
      На стругар за паворта и лагери - 100 лв.

      Тотал по мойте груби сметки - 1220 лв но съм сигорен че ще около 1500 лв.
      Мини багер втора употреба около 10 000 лв.

      Коментар


      • #18
        От: Самоделно Багерче

        Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение
        Незнам Какво е Паворт но така като чета според мен е въртящата част на стрелата!!!

        Хидро мотор има в продавалник за 100 лв.
        Бензинов двигател 7 конски сили китаец чисто нов - 220 лв
        Разпределители има гпупи от мотокар за по 100 лв.
        Хидравлбични Цилиндри 3 х 50лв - 150 лв.
        Хидравлична помпа и коплирането към мотора около 100лв.
        Гуми и джанти от атв - 100 лв.
        Хидравлични маркучи и накрайници - 100 лв
        Желязо за направата на цялата простотия на око около 250лв.
        На стругар за паворта и лагери - 100 лв.

        Тотал по мойте груби сметки - 1220 лв но съм сигорен че ще около 1500 лв.
        Мини багер втора употреба около 10 000 лв.
        Нека бъдат 2 000лв. + 40процента печалба. Таа за три хиляди лева можеш ли да произведеш тази машина и да дадеш гаранция за 400часа -прекалено малко- безпроблемна работа. Просто питам.

        Коментар


        • #19
          От: Самоделно Багерче

          Да се произведе предполагам ще се намери решение . Питам се обаче колко ефективно и полезно ще бъде изделието .Да не се окаже че наръка по-лесно и по -бързо . Важно условие в задачата и за какви почви ще може да се ползва ?
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #20
            От: Самоделно Багерче

            Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
            Да се произведе предполагам ще се намери решение . Питам се обаче колко ефективно и полезно ще бъде изделието .Да не се окаже че наръка по-лесно и по -бързо . Важно условие в задачата и за какви почви ще може да се ползва ?
            Е , не е чак така. С това изделие може да работиш само в пясък , или в лека почва. От опит - такава машина за да работи нормални и трябва тежест. Не случайно малките багерчета , които виждате по обектите тежат по 1500 - 1700кг. И още - с такава мощност - 5-6 кс. тудно ще задълбаеш кофа , дори и 20см широка, при диаметър на цилиндрите 50мм и поносима скорост на работа. Но ако човек иска да си играе - става!

            А съм правил значително по - голямо и по - тежко,с електодвигател 11кW помпа А14х. Самостоятелно трудно се работеше с него, Наложи се да го преправя и да го закача на навесната система на трактора , за да мога да си свърша работата!

            Коментар


            • #21
              От: Самоделно Багерче

              Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение
              Незнам Какво е Паворт но така като чета според мен е въртящата част на стрелата!!!

              Хидро мотор има в продавалник за 100 лв.
              Бензинов двигател 7 конски сили китаец чисто нов - 220 лв
              Разпределители има гпупи от мотокар за по 100 лв.
              Хидравлбични Цилиндри 3 х 50лв - 150 лв.
              Хидравлична помпа и коплирането към мотора около 100лв.
              Гуми и джанти от атв - 100 лв.
              Хидравлични маркучи и накрайници - 100 лв
              Желязо за направата на цялата простотия на око около 250лв.
              На стругар за паворта и лагери - 100 лв.

              Тотал по мойте груби сметки - 1220 лв но съм сигорен че ще около 1500 лв.
              Мини багер втора употреба около 10 000 лв.
              Ми не е точно така,за 5500 се продава минибагер без покрив за по 8 бона има доста прилични минибагерчета.Говорим за японска техника а не за самоделки,техника с която може да изкарваш пари.С това ако решиш да работиш на обекти не виждам как ще отметаш работа.
              0 8 76 36 8 542

              Коментар


              • #22
                От: Самоделно Багерче

                Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                Ми не е точно така,за 5500 се продава минибагер без покрив за по 8 бона има доста прилични минибагерчета.Говорим за японска техника а не за самоделки,техника с която може да изкарваш пари.С това ако решиш да работиш на обекти не виждам как ще отметаш работа.
                Вярно е. Но знаеш ли колко и какви ремонти трябва да направиш , и колко ще струват тези ремонти, за да го направиш работоспособно. И най - важното - безаварийно!

                Коментар


                • #23
                  От: Самоделно Багерче

                  Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение
                  ...И ако някой е виждал на живо такъв тигър да сподели мнение
                  Някъде в началото на демокрацията една пловдивска фирма се опиташе да произвежда минибагери на принципа "оттук помпа, оттам желязо, отдире двигател". Що псуване отнесоха, докато се отървахме от първото им произведение след два- три месеца не е истина. Иначе ако е за хоби, няма лошо да си сглобяваш нещо, но само за 80 метра ограда бих взел за един ден минибагер под наем, излиза под 200 лева някъде.
                  And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самоделно Багерче

                    Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение

                    Хидро мотор има в продавалник за 100 лв.
                    Бензинов двигател 7 конски сили китаец чисто нов - 220 лв
                    Разпределители има гпупи от мотокар за по 100 лв.
                    Хидравлбични Цилиндри 3 х 50лв - 150 лв.
                    Хидравлична помпа и коплирането към мотора около 100лв.
                    Гуми и джанти от атв - 100 лв.
                    Хидравлични маркучи и накрайници - 100 лв
                    Желязо за направата на цялата простотия на око около 250лв.
                    На стругар за паворта и лагери - 100 лв.

                    Тотал по мойте груби сметки - 1220 лв но съм сигорен че ще около 1500 лв.
                    Мини багер втора употреба около 10 000 лв.
                    Яяяя, то багерчето готово бе.

                    Колега, не става така. То не е като да сметнеш колко бира и колко кебапчета ти трябват за един купон.

                    За да работят както трябва-всички компоненти трябва да са съгласувани един с друг по параметрите си. Щото после ще има въпрос-защо много бавно се вдига стрелата, или защо лашка така силно настрани.

                    Помпа(с все двигателя за нея), разпределител и цилиндри трябва да са проектирани да работят заедно. Отделно цилиндрите трябва да са проектирани да осигурят нужната сила за работата на системата, всичко се смята и по скорост, та изобщо не е проста работа.
                    С "каквото има в продавалника, и на скрапа" не става. Всъщност става, ама трябва да знаеш какво точно ти трябва, и да търсиш точно това.

                    Ма ако имаш излишни пари-действай, поне ще придобиеш техническа култура, и опит в конструирането.
                    И накрая след поне още толкова пари-може и да се получи нещо.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самоделно Багерче

                      Не съм снимал, но преди време ми се наложи да копая и си импровизирах копачка на база Исузу Трупър, лебедка и малко железа. Свърших работа и железата отидоха по друго предназначение, а колата си е ок.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самоделно Багерче

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Не съм снимал, но преди време ми се наложи да копая и си импровизирах копачка на база Исузу Трупър, лебедка и малко железа. Свърших работа и железата отидоха по друго предназначение, а колата си е ок.
                        Добре де не си снимал! Скицирай по инжинерному на салфетка може пък на автора на темата да му дойде музата за друга копачка!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Самоделно Багерче

                          Нещата са много прости:

                          - Ако Бях Инжинер и можех да си изчисля всичко дали щях да отворя темата?????

                          Невиждам какво общо има темата с кибапчета и бира но и това мога да изчисля

                          И към колегата Кольо който ме засегна малко с това че нямам техническа култура и опит в конструирането, ти колко машини конструира и колко работят и до ден днешен

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самоделно Багерче

                            Първоначално публикуван от donovia Преглед на мнение
                            Нещата са много прости:

                            - Ако Бях Инжинер и можех да си изчисля всичко дали щях да отворя темата?????

                            Невиждам какво общо има темата с кибапчета и бира но и това мога да изчисля

                            И към колегата Кольо който ме засегна малко с това че нямам техническа култура и опит в конструирането, ти колко машини конструира и колко работят и до ден днешен
                            Има една тема за един Франко! Прочети я и доста неща ще ти се изяснят !! И не вземай много на сериозно шегите и закачките .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самоделно Багерче

                              Глей ся...
                              Не искам да обиждам никого, но явно има какво да учиш, щом искаш да правиш машина с части събрани оттук-оттам. В някои случаи става, в други не.
                              Но още в първия пост ме учуди, че искаш чертежи за толкова елементарна конструкция. Това се прави почти "на коляното, докато почиваш". Майтап де, не е така, но наистина е проста конструкция.

                              А относно нещата които съм си измисли сам, и все още(за учудване) работят са доста. Ако ти е интересно мога да започна да изброявам, ама спама ще стане много.

                              Та щом ти е мерак за мини багерче-намери някой в час с хидравликата, да ти обясни какви помпи и цилиндри ти трябват, това е най-трудната част от проекта, навържида не нещата на теория, а изпълнението е лесно. То е най-лесната част.
                              Ааа, и послушай колегата който каза, че трябва тежест на конструкцията. За да може да се замие кофата в земята трябва нещо да противостои на конструкцията да не се надига нагоре.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самоделно Багерче

                                Проста конструкция но не е за прости хора. Тия планки свързващи рамената имат точно разположени отвори където да се захванат хидроцилиндрите. От тяхното разположение зависи силата на движение при еднаква такава на цилиндрите(лостова система). Освен това е добре да се измисли така, че хем да се използва по-добре силата на хидроцилиндрите, хем и техния ход. Трябва да се внимава как ще се разположат, за да не се натискат странично цилиндрите от някои части на конструкцията при определени положения. Т.е. трябва да се сметне кинематика та на машината. С проби и грешки става трудно и скъпо. По-добре на хартия или компютър. После ,хидравликата вече се каза, трябва да има налягане и дебит съобразени с нуждите на машината. Това пък предполага определена мощност, която пък трябва и да може да се регулира в зависимост от товара на хидравликата. Отделно с прости разпределители трябва да се доизкусурява прецизността на управлението. А когато са и такива от мотокар, трябва да има барем четири ръчки за копаенето, като старите руски и български багерни уредби. Хубаво е и човек преди да прави багер, поне да е пробвал да работи с такъв, някои зависимости и проблеми ще ги забележи от работата. Един от тях е теглото, което както се каза също е важно. И те така...!!!
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X