Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

    Привет колеги, снощи някой от съседите пред блока се е облегнал на булбара, следователно избутал допълнителните фарове за дълги светлини назад, но за съжаление единия е бил захванат здраво и направо му е спукал задния корпус при натиска, ето на снимките за кои фарове става въпрос - BOSCH - Made in Sweden :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:6112155


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1098.jpg
Прегледи:1
Размер:70.8 КБ
ID:6112156


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1100.jpg
Прегледи:1
Размер:40.6 КБ
ID:6112157


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1101.jpg
Прегледи:1
Размер:138.6 КБ
ID:6112158


    Посъветвайте ми колеги как да го залепя здраво и с какво? Не ми се иска да давам грешни пари за нов оригинален комплект, другия вариант е ако някой от вас има останала такава здрава част от въпросния фар, ще бъде супер.

  • #2
    От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

    Повечето пластмаси в домашни условия се лепят с нагряване като за допълнителна здравина се набутва метална мрежичка в стопеното. Това обаче е фар, може пластмасата да е някаква разновидност на бакелита предвид че трябва да е устойчива на топлина а бакелит не се топи.

    Можеш да пробваш с поялник леко дали ще се втечни тая пластмаса. Ако го прави значи има някаква надежда. Има фирми които правят така наречените заварки на пластмаса, те имат по-добри инструменти за целта и ако се топи може да го занесеш на някоя такава.

    Коментар


    • #3
      От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

      Варианти най-различни, ни често неуспешни особено при пластмаси при които има големи температурни разлики при използване, или са от по-нестандартен материал. За тази капачка опитай от външната страна да я залепиш с поялник, а от вътрешната наклепай в ъгълчето двукомпонентно лепило от типа течен метал. Ако измислиш и някаква мрежичка да сложиш няма да е зле.. аз се сещам за малко парче тънък чорапогащник. Хубаво го оваляй е лепилото преди да го лепнеш. Аз, колкото пластмаси съм лепил с поялник все не се е получавало... А между другото с какво да залепя един бидон?
      P.S. Ако не ти се занимава го занеси някъде, където лепят брони!
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

        Аз лепих кутия на въздушен филтър доста нацепена и стана. Така че шанс има но гаранция няма.

        Коментар


        • #5
          От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
          .... А между другото с какво да залепя един бидон?
          ...
          Баш за бидона имаше нарочна тема някъде . И като се започна : ама от каква пластмаса е , ама за какво ще се ползва , а не може ли да се смени с нещо друго .... и т.н. и т.н.

          Аз един 120 литров бидон , бял на цвят , го залепих с китайска епоксидна смола от квартална железария за 4-5 кинта . Намазах пукнатината двустранно , че беше на дъното . Държи вече 4-та година . Ползвам го за отговорни цели : държа джибри в него .
          Миналата зима беше на двора , пълен с вода ( в един студ беше замръзнала нацяло).
          Гледам че все още нищо му няма .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

            Значи самата пластмаса е от гъвкав материал не е бакелит, пробвах ей така за проба с каноконлит, за първи път с такова лепило не се хвана, все едно вода съм сложил, ама изобщо не държи, последва чистене пак със шкурка, купих двукомпонетно лепило - течна стомана на Bison, освен че го залепих с него, направих и един вид по-дебел слой отливка от вътрешната му страна, стана по-здраво от преди , преди дa го монтирам днес, реших да взема подходяща тръбичка и да я монтирам хоризонтално зад основите на фаровете към булбара, за да може ако някой съсед пак се обляга, поне фаровете да се крепят на тръбичката отзад. Благодаря ви съветите колеги, ще пиша и постна снимки как ще съм защитил фаровете при натиск тук

            Колкото до бидона, наистина е важно от какво PVC е направен, и вече съответното лепило ще свърши работа.
            Последно редактирано от Еделвайс; 02-04-16, 08:59. Причина: Пояснение

            Коментар


            • #7
              От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

              Скоро бях счупил и моя фар, но доста повече от това на снимките, реших проблема с епоксидна смола и бинт, преди това почистих с киселина, след като се втвърди шкурнах малко със шлайфа и го пръснах със черен матов спрей, резултата беше повече от задоволителен.

              Коментар


              • #8
                От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                С каноконлит не,пробвай с поялник и подобен на фара добавъчен материал,щом е гъвкав значи има полиетилен .По принцип заварявам пластмаси по-точно резервоари от полистон ,разновидност на полипропилена ,с ръчен поялник с дюза за добавъчен материал и след това с ръчен екструдер и с такъв поялник ще стане ,но може да стане и с обикновен,едно време лепехме броните на колите по такъв начин.Мой фар с подобно счупване оправих успешно с тънка ламаринка отвътре и 4мм. болтчета ,стегнах го до дупка и държи вече над година ,а си има вибрации,особено при мойто яздене!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #9
                  От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                  Течния метал на Бизон си свърши идеално работата, но за да е здраво и предотвратя вибрациите и най-вече при облягане от съседите върху фаровете, купих шпилка и взех с подходящ размер бензинов маркуч да покрия шпилката, взех скоби за захващане и на самите фарове, отзад за допълнителна здравина, разбира се че коригирах предварително оптималния ъгъл при дългите светлини и всичко заспа , ето и снимки

                  Шпилката с дебелина 10мм с гайки, шайби, контра шайби и бензинов маркуч който нанизах върху шпилката.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1103.jpg
Прегледи:1
Размер:35.4 КБ
ID:5709719

                  Едвам пробих дебелата страна на булбара от двете страни за да сложа шпилката от двете страни.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1104.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5709720

                  Подходящи скоби с гумена подложка под тях и заспаха на тръбата.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1106.JPG
Прегледи:1
Размер:313.4 КБ
ID:5709721

                  Крайния резултат, все едно заводски си е така

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1107.jpg
Прегледи:1
Размер:69.8 КБ
ID:5709722


                  Доволен съм как е станало

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                    Браво.Оригинално е.Ако натовариш джипката няма ли да светят високо и да не може да се регулират?
                    Toyota Land Cruiser LJ70;Mazda Tribute;0878 84 20 84

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                      Първоначално публикуван от angel borukov Преглед на мнение
                      Браво.Оригинално е.Ако натовариш джипката няма ли да светят високо и да не може да се регулират?
                      Нагласил съм ги така че когато е празен или натоварен си светят доволно добре, преди също не ми се е налагало да ги нагласявам според багажа, а и въпросните фарове светят само при дълги светлини, с една дума, доволен съм, тъкмо и клоните в гората няма да ми кривят назад фаровете

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                        Според мен,сега като ги подпреш направо ги чупиш,а и отделно нямат никакъв раглаж.По разумно беше да направиш нещо подобно Натиснете снимката за да я уголемите

Име:333.jpg
Прегледи:1
Размер:126.4 КБ
ID:5709849 ,ама ти си знаеш.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                          С тази шпилка вече може да имаш не счупен захват, а направо счупен фар.
                          Начина на Илия е много по-добър, Пак няма гаранции за фаровете, но в много голям процент от случаите ще помогне.
                          Мисли в тази посока.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Пак няма гаранции за фаровете
                            Коле,тая снимка е отпреди 5 години и още са здрави,а що бой и клони са изяли....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да залепя здраво, спукан заден корпус на допълнителен фар

                              Определено е много по-добре и разумно с решетката пред фаровете, но няма кой да хвана да ми завари два пръта пред булбара и затова го направих по другия начин, в момента в който се счупи в бъдеще единия от двата фара, ще купя нов оригинален комплект и задължително ще го направя по твоя начин
                              Последно редактирано от Еделвайс; 04-04-16, 11:30. Причина: Пояснение

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X