Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моторна фреза за обработка на градина.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Моторна фреза за обработка на градина.

    А, чи то с вариатор и аз не съм виждал... Ама де да знам - като няма вариатор не можем ли да ползваме вариаторен ремък да предава силата от една шайба на друга? Ако не може, значи не може.
    По въпросът с колелетата. До нас има магазин на Хуск, вътре поне 15ина машини всякви, вкл. хонда и хуск, ми само една има със задни колелета и тя някаква неизвестна марка. Значи има защо и тука, Кольо, няма да ти приема тезата за прочутата "българска простотия". Аз не съм атлет, нито първа младост, за съжаление, ма да си кажа как го правя. При колело в транспортно положение - с лявата ръка хващам напречника между ръкохватките, с дясната хващам щеката и вдигам. Еми не са 60-70 кила все пак. Така мога да си я прекарам на 10-20-30 метра /за двор говорим/, ако е по твърдо - напред, ако е по меко - назад, с дърпане. Това първо, и второ - докато си гледах лозето я карах с ремаркето до къра. Бях си нагласил един уайзен /п-профил/, метър - метър и дваесе, задната канатка долу, желязото от земята стъпва на ремаркето и аз по него си качвам машинката горе. Слагам уайзена напряко в ремаркето, замествам щеката в него и без да връзвам - айде на къра. Там пак сам си я смъквам и качвам, без грижи. Ако е за придвижване при колело в работно положение, по стърнище, ливада, черен път и т.н. - натискам леко съединителя и без газ си я водя дето трябва.

    П.п. Абе интересно е и създателя на темата да се включи най-накрая?

    Коментар


    • #17
      От: Моторна фреза за обработка на градина.

      На мен ми е супер неудобно да я транспортирам така.
      А с колелца отзад-тежестта(почти цялата) пада върху колелцата, аз само балансирам. И бутам де(или дърпам, според каквото трябва) за да се движи.
      Иначе по черно(а понякога и по бетона, ако съм уморен) и аз си я карам на ход, на тихи обороти си върви съвсем нормално.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Моторна фреза за обработка на градина.

        Спрях се на тази,мисля ще върши работа.
        Бензинови фрези Pubert Мотофреза Pubert Primo Subaru 6.0 к.с koledjikov.bg
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #19
          От: Моторна фреза за обработка на градина.

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Спрях се на тази,мисля ще върши работа.
          Бензинови фрези Pubert Мотофреза Pubert Primo Subaru 6.0 к.с koledjikov.bg
          Никой ли не ползва такава,или пак ще скачам в тъмното?
          Не намирам инфо,с редуктор ли е или с вариатор?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #20
            От: Моторна фреза за обработка на градина.

            Не казваш точно за какво ще се ползва и какъв е типа на почвата ти. Ако е нужна само за фрезоване, на изорана с трактор площ, която е чиста от големи камъни и/или корени и не е много тежка (глинеста), то тази фреза със сигурност ще върши работа.

            Коментар


            • #21
              От: Моторна фреза за обработка на градина.

              Първоначално публикуван от Христо_Шн Преглед на мнение
              Не казваш точно за какво ще се ползва и какъв е типа на почвата ти. Ако е нужна само за фрезоване, на изорана с трактор площ, която е чиста от големи камъни и/или корени и не е много тежка (глинеста), то тази фреза със сигурност ще върши работа.
              Селска градина,орем я всяка есен без камъни и коренища.
              Почвата е чернозем,около един декар.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #22
                От: Моторна фреза за обработка на градина.

                При такива условия и китайска да е ще върши идеална работа.

                Коментар


                • #23
                  От: Моторна фреза за обработка на градина.

                  От две седмици съм с тази http://rezachki.com/motofreza-garden...gunen-reduktor и за сега съм много доволен! Купих я от брикулаж. В момента има и намаление.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Моторна фреза за обработка на градина.

                    За целите ти ще ти върши работа, ние имаме стария модел на хускварна с хонда двигател и вече доста години си работи без проблем.
                    http://www.koledjikov.bg/%D0%BC%D0%B...630-201110.htm

                    Коментар


                    • #25
                      От: Моторна фреза за обработка на градина.

                      Преди време си купих мотокултиватор ZS500B-3 с двигател 170F. Много добре работеше в началото тоест две години.През есента на 2015г. фрезовах двора там където не успях да и изора с трактора всичко беше нормално.През пролетта на 2016г. реших да я запаля и да фрезовам пак за да почваме пролетните работи,но първоначално не искаше да запали после запали,но когато върна смукача гасне на полусмукач работи,но неравномерно.Погледах фактурата,но се оказа,че гаранцията е свършила преди два дни.Доста машини са минали през ръцете ми та реших да я проверя.Проверих токовете-всичко нормално,смених бензина с нов-проблема остана,разглобих карбуратора почистих,измих и продухах с компресора всеки един отвор и жигльор дето го имаше вътре-резултата същия.Някой имал ли е такъв проблем и ако е имал какъв е проблема.На двигателя има един кабел който излиза от картера и отива някъде вътре там дето е магнета той за какво е? Пробвах двигателя да работи с него и без него все същатата работа.Не,че няма сервиз реших аз да се пробвам двигателя е общо взето обикновен.Най-близкия се намира на 80км. от мен.Очаквам някакви съвети други освен този да го занеса на сервиз.Захванах се за ремонта просто заради тръпката.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Моторна фреза за обработка на градина.

                        Свещта смени ли?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Моторна фреза за обработка на градина.

                          Аз съм го виждал този проблем на същата фреза. Кольо е посочил как се оправи проблема.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Моторна фреза за обработка на градина.

                            Да и свещта смених с нова и пак не работи равномерно.Забравих да спомена,че регулатора за оборотите много играе и ту се форсира ту иска да гасне като,че ли не му достига гориво.Когато я спрях през есента не до изгорих бензина в карбуратора предната есен пак така я оставих,но нямах проблем през пролетта.Казаха ми,че не трябвало да я оставям с бензин в карбуратора през зимата защото карбуратора нещо се задръствал от това.Какви може да са тези отлагания от бензина нещо все трябва да ги чиста ако ги има.Има поне три пъти съм го почиствал и промивал та и сина си игра да го почиства.Мисля да го накисна в ацетон или в пък някакъв друг разтворител дано стане нещо.Днес има пазар на село та се отбих да мина през него и се заговорих с мои приятели за тази работа та се оказа,че и при един от тях го има това нещо.Като се прибрах се заговорихме с комшията и той се оплака,че и неговата прави това,но пък тя е друга марка.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Моторна фреза за обработка на градина.

                              Тази зима фрезата я прекара под снега. Имаше малко бензин в резервоара. Проблеми от това не е имало.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Моторна фреза за обработка на градина.

                                Проблема не бил,че в резервоара има бензин,проблема бил,че не трябвало да остава гориво в карбуратора.Това ми го каза един техник занимаващ се с храсторези.Ама на храстореза карбуратора няма нищо общо с този на мото фрезата.Няма нито платна нито помпа.Има един поплавък,игла и жигльор,два дросела/клапи/ и регулиране чрез обороти и вакум.Просто ама явно не е за прости хора.Остава още една опция да поставя карбуратор от нормално работеща машина или да взема един нов/струвал около 20лв./. И сега работи на смукач не губи мощност ама дразни с това подскачане на оборотите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X