Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

    Купих си две.
    Номер едно - EMTEC - 2500ah, супер доволен съм след 1 година работа с него, слабо е като капацитет, но ми зарежда телефона ОТ 0% ДО 70% за 30 мин. Може би е китайско, но за 10 лв. от магазин за левче, мисля че направих страхотен удар!

    Номер две - китаец - Ноу нейм, 5800ah, за 20 лева си купих пълен боклук! Макар и 5800ah зарежда телефона едвам едвам до 95% длес 3 месеца работа, ако не се ползва няколко дни заряда в него пада значително, а до седмица е на около 10%.

    Извод. Адски ме е яд, че не си купих няколко от тези на EMTEC и за съжаление когато се върнах бяха свършили. Търсих и по други места, но не съм срещал подобни. Ако някой види някъде бих се радвал да сподели, за да си купя.

    Коментар


    • #17
      От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

      Някой да е тествал от тези външни батерии, които имат опция за стартиране на двигател при паднал акумулатор? Имат си отделен конектор и кабелче със щипки за акумулатора? Принципно би ми свършило работа за мотора, голям дизел (2.9) доколкото разбрах не е успял да запали от такова.
      Съвсем произволен пример

      Коментар


      • #18
        От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

        Трябва ти енергийна станция, а те изглеждат например така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:product_4115.jpg
Прегледи:1
Размер:70.4 КБ
ID:5729484

        С това горното евентуално може да запалиш някой стар автомобил, който няма друга консумация при стартиране, освен тока необходим за стартера. То как докарва 12V btw?
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

          Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
          Някой да е тествал от тези външни батерии, които имат опция за стартиране на двигател при паднал акумулатор? Имат си отделен конектор и кабелче със щипки за акумулатора? Принципно би ми свършило работа за мотора, голям дизел (2.9) доколкото разбрах не е успял да запали от такова.
          Съвсем произволен пример
          Паля с такъв опел астра 1.8 120 коня без абсолютно никакъв акумулатор, само с батерията


          Sent from my iPhone using Tapatalk
          08854467O8
          LZ1YDA
          Hundai Terracan 2.9 CRDI
          Suzuki Samurai 1.1

          Коментар


          • #20
            От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
            ...То как докарва 12V btw?

            С 4 елемента последователно, тоест директно от акумулаторният пакет.
            12V при този тип няма как да са през електроника.
            През понижаващ DC/DC конвертор правят 5V за хуйесбитата и вероятно за някакви други нужди.

            За мотоциклет би трябвало да върши работа при нужда.
            Обаче да се разнася из ръчен багаж и да се ползва за пауър банка ми се вижда голямо и неудобно.
            Враг усраине

            Коментар


            • #21
              От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

              Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
              Паля с такъв опел астра 1.8 120 коня без абсолютно никакъв акумулатор, само с батерията


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              Това ме интересуваше, благодаря!

              Коментар


              • #22
                От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                Имай предвид дребната подробност че астра 1.8 бензин е нещо малко по-различно от 2.9 дизел, затова и фабрично едното идва със 44Ah акумулатор, а другото поне с двоен, ако не и с 2 двойни. Освен че е голям, има и подгревни свещи, дето дърпат едни примерно 50-80А, преди да запалиш и евентуално докато палиш. Това може и да ти помогне ако без него си на ръба на паленето, ама по-скоро надали.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Имай предвид дребната подробност че астра 1.8 бензин е нещо малко по-различно от 2.9 дизел, затова и фабрично едното идва със 44Ah акумулатор, а другото поне с двоен, ако не и с 2 двойни. Освен че е голям, има и подгревни свещи, дето дърпат едни примерно 50-80А, преди да запалиш и евентуално докато палиш. Това може и да ти помогне ако без него си на ръба на паленето, ама по-скоро надали.
                  Благодаря, наясно съм с тези детайли. Написах го, защото така ми каза един колега с такъв. За моите (бензинови) цели би трябвало да свърши работа. Аз дизел така или иначе нямам, и нямам и намерение да си купувам, но някой четящ може и да го интересува.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                    Точно това,от долния клип го имам.
                    https://youtu.be/W8IfJPLLYiI
                    Когато го поръчах, бях много скептично настроен.
                    Донесоха ми го,заредих го и не го бях пробвал два месеца.
                    Обаче преди 15-на дни, един познат зскъса с акумулатора и го изпробвах. Колата запали от раз- въпреки че не вярвах.
                    Няколко дни след това,пак запалих друга кола, също бензинова,а и не бях го дозареждал.
                    Обаче, преди 2 дни пак се наложи, да го използвам но този път на дизелово BMV от 7-ма серия, на което при опит да завърти,акумулатора му правеше само "мяу" и дори му изчезваха всички светлини по таблото.
                    Закачих го и колата си запали моментално.
                    Три паления, без презареждане - даже не мисля да го презареждам, за да видя колко ще издържи, че само по клипчета съм гледал, да палят по 10-20 коли с един заряд.
                    Според мен , върши чудесна работа и съм доволен.
                    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                      Аз си взех външна презареждаема батерия Power Bank 12 000 mAh pb1362 от Diversant.bg. Поръчката стана много бързо.
                      Останах приятно изненадан от консултацията.
                      Батерията ми върши страхотна работа, когато съм навън за по-дълго време и батерията на телефона ми пада по няколко пъти на ден.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                        Относно поста на колегата slavi888 по - назад.
                        Извинявайте, че повдигам темата, но искам да си купя кутия на power box само и да сложа вътре батерии. Харесах си кутията на xiaomi или поне нейно подобие, като по практична и красива, ето линк:
                        https://www.aliexpress.com/item/Popu...c-8a1c5ae6fccd

                        Идеята ми е да си купя 4 батерийки и да карам така, хем по евтино, хем ще мога да ги сменям. Въпроса ми е относно батериите. Намерих в България в един сайт, няма да казвам име за 4 лева броя Ultra fire 18650 3.7V 6800mAh ,интересува ме дали са добри и ще вършат ли работа, както и тия 6800mAh реални ли са, щото някак не ми се връзва да взема 4 такива батерии за 18 лева и една кутийка за 4-5 лева и да имам реални 27200mAh, някой по запознат ако може да изкаже мнение. Благодаря!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                          Литиево-йонна батерийка в размер 18650 не съществува с капацитет повече от 3800мАч. Теоретичната граница и тя е някъде там и 6800 е далеч над нея.

                          Всички батерии които имат Fire в името си са боклук.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                            Няма такива батерии 18650, макс са 3400. Виж това и другите подобни теми там
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=203348
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                              Неее, тия не лъжат. 4-те елемента имат общ капацитет 6800...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дайте съвет за външна батерия(Power bank)

                                Добре, както и предполагах, Напишете тогава нещо за конкретния случай (powerbank-a), което да си струва като цена-качество и да мога да взема от някъде конкретно. Реално искам да е около 10 000 хиляди mAh максимум, та да има 3 заряда на телефона ми, за нагоре не ламтя. Постижимо ли е и струва ли си като цена, защото намерих някакви при румънците 14 лв. бройката , което реално са си 56 лева + кутийката.. за която сума може да се вземе приличен банк с такъв капацитет. Ако се намерят на по ниска цена, дори и по реални 2000mAh да са пак е добре. Плюсът е, че ще могат да се сменят и реално ще знаеш какво си сложил вътре. Иначе гледам сега при румънците някаква A2+ 10000mAh прилична на вид и за 25 лева, но не зная нищо за нея. Обобщено казано се загледах днес там и ми щукна да си купя, но двата варианта внесоха спор в съзнанието ми, кое е по - целесъобразно и изгодно - да купя кутия и батерии (възприемам го до тук повече, само относно батериите не съм наясно) или да вземам готов.
                                Благодаря на отзовалите се до тук!
                                Последно редактирано от speedevolution; 21-09-17, 16:10.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X