Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в двигателя от съединителя..............

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум в двигателя от съединителя..............

    Здравейте, колеги.Шум в двигателя от съединителя.............. Забелязал съм го на 4т и на 2т двигатели, ако някой от Вас има този проблем/всъщност не знам дали е проблем/ нека сподели. Когато мотора е запален на свободна/при загрян двигател се чува доста по-осезателно/ звукът му е някак странен, а когато се натисне съединителя без дори да включваш на скорост утихва. Нека хората с повече опит и знания пояснят и съдействат евентуално за отстраняването на проблема.Поздрави!

  • #2
    От: Шум в двигателя от съединителя..............

    В известни рамки шумът който изчезва при задействане на съединителя го има на всички мотори/коли/джипове/камиони с ръчни скорости. Шуми скоростната кутия.

    Коментар


    • #3
      От: Шум в двигателя от съединителя..............

      A след време се появява и шум при движение

      Коментар


      • #4
        От: Шум в двигателя от съединителя..............

        Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
        A след време се появява и шум при движение
        Ужас аз се надявах за решение на проблема а то се оказва, че евентуално само би се задълбочил..........

        Коментар


        • #5
          От: Шум в двигателя от съединителя..............

          Обикновено не е проблем. Дали е проблем в твоя случай трябва да каже някой който познава машината. Или да си проличи по друг начин.

          А като стане проблем се решава с ремонт.

          Коментар


          • #6
            От: Шум в двигателя от съединителя..............

            Проблема е касетата на съединителя разбива се не е от скоростите

            Коментар


            • #7
              От: Шум в двигателя от съединителя..............

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Обикновено не е проблем. Дали е проблем в твоя случай трябва да каже някой който познава машината. Или да си проличи по друг начин.

              А като стане проблем се решава с ремонт.
              Мотора е на 166км. Хускварна ТЕ 300 Вярно, че от магазина директно влезе в гората, но това не мисля, че е причина за шумът.Имах Ямаха ВР 450 също нова, тя шумеше дори повече.....................Явно 4т са по шумни по рождение

              Коментар


              • #8
                От: Шум в двигателя от съединителя..............

                По принцип, щом като стиснеш съединителя шумът изчезва, значи не е от скоростите, ако беше от тях шумът щеше да си го има и при стиснат съединител.........това означава, че шумът който чуваш е от съединителя или от ангренажно-амбеажния възел..........., а проблемите в съеденителя малко по-късно се предават и към скоростите или към скоростната кутия, а това е последствие на лошото отделяне и зацепване на предавките.......и в края на краищата шумът идва от аксиалния лагер.............

                Коментар


                • #9
                  От: Шум в двигателя от съединителя..............

                  Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
                  По принцип, щом като стиснеш съединителя шумът изчезва, значи не е от скоростите, ако беше от тях шумът щеше да си го има и при стиснат съединител.........това означава, че шумът който чуваш е от съединителя или от ангренажно-амбеажния възел..........., а проблемите в съеденителя малко по-късно се предават и към скоростите или към скоростната кутия, а това е последствие на лошото отделяне и зацепване на предавките.......и в края на краищата шумът идва от аксиалния лагер.............
                  Ти май не четеш.................Никъде не казвам, че е от скоростите дори съм убеден, че е от съединителя, просто питам на Вашите мотори забелязвали ли сте го и изобщо има ли подобен шум?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шум в двигателя от съединителя..............

                    Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
                    По принцип, щом като стиснеш съединителя шумът изчезва, значи не е от скоростите, ако беше от тях шумът щеше да си го има и при стиснат съединител.........това означава, че шумът който чуваш е от съединителя или от ангренажно-амбеажния възел..........., а проблемите в съеденителя малко по-късно се предават и към скоростите или към скоростната кутия, а това е последствие на лошото отделяне и зацепване на предавките.......и в края на краищата шумът идва от аксиалния лагер.............
                    Някой пише наизуст...
                    Калин Владов,09РСПБЗН

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шум в двигателя от съединителя..............

                      Първоначално публикуван от kalin09
                      Някой пише наизуст...
                      А кой пише на изуст ???? Аз написах, че е от съединителя, други преди мен писаха, че е от скоростите, ама май не ви "стиска" да го кажете, нали ? Що не го казахте на него, а ??????
                      Първоначално публикуван от Ясен
                      В известни рамки шумът който изчезва при задействане на съединителя го има на всички мотори/коли/джипове/камиони с ръчни скорости. Шуми скоростната кутия.
                      Последно редактирано от spongi; 30-03-16, 20:53.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шум в двигателя от съединителя..............

                        При всички мотори съм го имал...При някои по отчетливо притракване,при други едва различимо при добре загрят двигател само.От касетата на съединителя идва.Неприятно ,но си е нормално донякъде!Свиква се.
                        Последно редактирано от Petko Stefanov; 30-03-16, 22:01.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шум в двигателя от съединителя..............

                          Първоначално публикуван от spongi Преглед на мнение
                          А кой пише на изуст ???? Аз написах, че е от съединителя, други преди мен писаха, че е от скоростите, ама май не ви "стиска" да го кажете, нали ? Що не го казахте на него, а ??????
                          Пич,не се пали,ти говориш наизуст.
                          Шуми скоростната кутия.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шум в двигателя от съединителя..............

                            Грешка. Не прочетох внимателно. Не е по темата. Извинения
                            Последно редактирано от Ivk0v; 31-03-16, 11:12. Причина: не е по темата
                            LZ1GIB
                            TOYOTA HZJ80,
                            TOYOTA LC150

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шум в двигателя от съединителя..............

                              Спокойно бе хора,железа се въртят все пак.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X