Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в двигателя от съединителя..............

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Шум в двигателя от съединителя..............

    Към колегата с темата,карай си мотора.Почти всеки издава такъв шум.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #17
      От: Шум в двигателя от съединителя..............

      Не е от скоростите , нито от лагера , карай смело - майсторски умело .

      Коментар


      • #18
        От: Шум в двигателя от съединителя..............

        Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
        Не е от скоростите , нито от лагера , карай смело - майсторски умело .
        Благодаря, ще се постарая

        Коментар


        • #19
          От: Шум в двигателя от съединителя..............

          Когато не е натиснат съединителя и е изключено от скорост какво ще трака в касетата?
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #20
            От: Шум в двигателя от съединителя..............

            Първоначално публикуван от chavetoo
            Когато не е натиснат съединителя и е изключено от скорост какво ще трака в касетата?
            По-важното е, кое спира да трака когато е натиснат ??????????? Веригата си е верига, шуми без значение дали съединителя е натиснат или не... зъбчатките на скоростите също......

            Коментар


            • #21
              От: Шум в двигателя от съединителя..............

              Когато не е натиснат съединителя касетата е едно цяло и според мен в нея няма какво да трака, освен ако няма демпфер и да трака той.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #22
                От: Шум в двигателя от съединителя..............

                В един такъв двигател има доста чаркове, които са с определен луфт спрямо други чаркове, с които имат контакт(зацепване) и без натоварване се получават разни шумове.
                Браво, че се заслушваш в работата на мотора си, повечето само раздават газ, докато чарковете излязат през ауспуха или направо през картера.

                Коментар


                • #23
                  От: Шум в двигателя от съединителя..............

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  В един такъв двигател има доста чаркове, които са с определен луфт спрямо други чаркове, с които имат контакт(зацепване) и без натоварване се получават разни шумове.
                  Браво, че се заслушваш в работата на мотора си, повечето само раздават газ, докато чарковете излязат през ауспуха или направо през картера.
                  Искаш да кажеш да излязат да видят, кой кара. И все пак нормален ли е този шум и има ли нужда да се притеснявам.Шумът не е силен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Шум в двигателя от съединителя..............

                    Първоначално публикуван от Калоян Кашавелов Преглед на мнение
                    Здравейте, колеги.Шум в двигателя от съединителя.............. Забелязал съм го на 4т и на 2т двигатели, ако някой от Вас има този проблем/всъщност не знам дали е проблем/ нека сподели. Когато мотора е запален на свободна/при загрян двигател се чува доста по-осезателно/ звукът му е някак странен, а когато се натисне съединителя без дори да включваш на скорост утихва. Нека хората с повече опит и знания пояснят и съдействат евентуално за отстраняването на проблема.Поздрави!
                    Едно малко зъбно колело върти едно голямо зъбно колело за което е закрепена една тежест/съединителя/. При ниски обороти в зависимост от тактовете , двете колела си разменят на моменти ролята кое да придава движение , затова се чува и този шум. Когато натиснеш съединителя , тежестта на голямото зъбно колело намалява , с това намалява и хлопането , а приплъзването между дисковете действа като успокоител. При загрял двигател маслото е "по-тънко" , и при положение , че всички тези части са в маслена баня , е нормално да се чува по-силно. Всичко това е съвсем нормално , давай газ смело.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Шум в двигателя от съединителя..............

                      Първоначално публикуван от motor_men
                      Едно малко зъбно колело върти едно голямо зъбно колело за което е закрепена една тежест/съединителя/
                      Това исках да кажа и аз, но не успях да превключа и се получи така, малко преди това бях на друга тема - съеденител на ЕТЗ който е с аксиален лагер ........

                      Коментар


                      • #26
                        От: Шум в двигателя от съединителя..............

                        Както вече казаха повечето хора тук - трака касетата на съединиетеля. На всеки мотор малко или много го има този шум. Карай си машината и не се занимавай повече с това

                        Коментар


                        • #27
                          От: Шум в двигателя от съединителя..............

                          Благодаря за отговорите на всички, по-малко паразитни шумове и повече безаварийни на колегите...................Поздрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Шум в двигателя от съединителя..............

                            Темата е стара, но нека споделя опит - може да е от полза. Същото тракане го имах и на kdx - a , когато отворих двигателя за смяна на семерини на колянов вал, реших да сервизирам всички лагери. Лагера на вторичният вал, за който е закачена касетата беше заминал и дори имаше следи от превъртане по черупката му. Смених го и всичко се оправи.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Шум в двигателя от съединителя..............

                              И на мен нещо ми трака,ама няма да се оправи !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Шум в двигателя от съединителя..............

                                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                                И на мен нещо ми трака,ама няма да се оправи !
                                Зависи къде трака, защото и на мен от време на време ми тракат сачмите у главата
                                Иначе по темата. От онези дни и аз си отворих двигателя на Гас Гас ЕЦ300Е за да му сменя лагери... Реално всичко изглеждащо перфектно, нови лагери на скоростите, нов съединител к-т и шум отново си има когато не е натиснат съединителя. Явно всеки двигател си има някакви шумове които си излизат още от чертожната дъска и нямат премахване.
                                EXC TPI 2019

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X