Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спечена раздатка и неработещо LSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спечена раздатка и неработещо LSD

    Някоя от гумите тътрузи при завой. Предположението беше, че е от LSD-то. Днес все пак реших да го вдигна да погледна. Завъртането на едната задна гума води до завъртане на другата задна в обратна посока. Ясно - LSD-то не работи. Значи тътрузенето е от раздатката. За всеки случай свалихме предния кардан - тътрузенето изчезна, което потвърди спечената раздатка. Сега въпросите:
    раздатката и LSD-то ремонтират ли се или само се сменят? За LSD-то съответно целия мост ли трябва да се сменя?
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Спечена раздатка и неработещо LSD

    Аз понеже съм се нагледал на такива теми: маслото в LSD правилното ли е? Неправилното обикновено води до други резултати ама народът е крайно изобретателен в наливането на неправилни течности в агрегати които не търпят творчество.

    Коментар


    • #3
      От: Спечена раздатка и неработещо LSD

      Тоя номер го знам, ама Руси някъде беше писал, че му е налял правилното, включително на раздатката.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • #4
        От: Спечена раздатка и неработещо LSD

        А на колко хиляди е тва масло , че то се сменя на 30000 хиляди.

        Коментар


        • #5
          От: Спечена раздатка и неработещо LSD

          А има ли LSD въобще?
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #6
            От: Спечена раздатка и неработещо LSD

            доколкото помня от времето, когато карах ZJ, на LSD се сменят пакетите, ако не се оправи с масло,
            а с раздатката не би трябвало да има други проблеми засега, най-вероятно ти е спекла вискомуфата, тя се сменя, макар че Димата беше писал някъде че може и да се "лекува"...........
            ако го караш със спекла муфа, ще се появят и други неща за смяна в радзаткaта.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mil6fa3hYXskXLBimPwoKkQ.jpg
Прегледи:1
Размер:10.1 КБ
ID:5708213
            Последно редактирано от IvanIvanovi; 29-03-16, 15:11.
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              От: Спечена раздатка и неработещо LSD

              Вискомуфи се лекуват. При мен има две които се държат съвсем правилно.

              Коментар


              • #8
                От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                Затова мръсните капиталисти те карат при смяната на маслото на задния диф да сваляш капака (липса на пробка за източване). По това, какво ще изгребеш отвътре, се гадае (не е точно като на утайка от кафе) колко е сериозно положението с ЛСД-то.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                  Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                  А на колко хиляди е тва масло , че то се сменя на 30000 хиляди.
                  Руси го е взел на 177 000, сега е на 194 000.
                  Муфата ще ходи при Димата, ако не стане тая - нова. Самата раздатка няма никакви течове. В маслото на диференциала има миниатюрни метални стружки. В jeepforum.com пише, че най-вероятно са от LSD-то Ще се сменят дисковете.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Ясно - LSD-то не работи. Значи тътрузенето е от раздатката. За всеки случай свалихме предния кардан - тътрузенето изчезна, което потвърди спечената раздатка. Сега въпросите:
                    раздатката и LSD-то ремонтират ли се или само се сменят? За LSD-то съответно целия мост ли трябва да се сменя?
                    Диагнозата е спечена вискомуфа , може да се ремонтира - Дядо Владо или Димата . Пакета на LSD се сменя целия , по моста друго не се сменя освен маслото .
                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    доколкото помня от времето, когато карах ZJ, на LSD се сменят пакетите, ако не се оправи с масло,
                    а с раздатката не би трябвало да има други проблеми засега, най-вероятно ти е спекла вискомуфата, тя се сменя, макар че Димата беше писал някъде че може и да се "лекува"...........
                    ако го караш със спекла муфа, ще се появят и други неща за смяна в радзаткaта.
                    Ако кара със спечено виско много скоро веригата ще почне да прескача и ще я хвърли - нова от Скорпиона е 250 лв , ама и тя изкарва една година и почва да прескача ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                      Само да попитам. Ти с 249 OD ли беше ?
                      GSM 0877 08 99 19
                      Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                      Коментар


                      • #12
                        От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                        Да.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                          Здравейте, не знам как да започна, но мисля че най-правилно е да е от самото начало.
                          Отидох на годишен преглед и техника ме качи на валяците, накара ме да сложа автомата на неутрална и лоста на разлатката също на неутрална, джипката е запалена. Пуска насам натам валяците и когато ми каза да изляза от валяците не успях да включа лоста на разлатката, нито напред на бързи, нито назад на бавни. Угасих колата и тогава включих на 4бързи и излязох. Прибрах колата в гаража и след седмица ми се наложи да пътувам. Тръгвам и след 10-12 км. нещо започна да чатка по ходовата част. Спрях огледах, но нищо не се виждаше, не се виждаха течове и видими проблеми. Не усещам никакви промени в поведението на джипката по време на това чаткане. Усещам го като няква пружина която се натяга и рязко отпуска. Преминаването от бързи на бавни е без проблем до момента на започване на чаткането, след като започне чаткането без проблем местя на неутрална и дотам, започва едно яко хъркане и лоста не влиза нито на бързи нито на бавни, трябва да изгася двигателя и тогава да включа.
                          Зимата често минавах през дълбоки реки може ли нещо с маслата да не е ОК?
                          Как да направя тест за работа на ходовата част и по точно на ЛСД-тата и муфите?
                          Тук в Сливен едва ли има някой да им разбира, а колата не е за каране в това състояние чаткането е доста силно, но не можем да разбере от къде чука точно.
                          Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                          Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                          Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                            Здравейте, не знам как да започна, но мисля че най-правилно е да е от самото начало.
                            ....
                            Тук в Сливен едва ли има някой да им разбира, а колата не е за каране в това състояние чаткането е доста силно, но не можем да разбере от къде чука точно.
                            Що ми се струва, че абсолютно същият въпрос, със същата предистория наскоро беше зададен тук? Да не си бил пак ти, ама в друга тема?
                            Възможно е съвпадение - задното каре на предния кардан да си е заминало някъде горе-долу по същото време, по което си минавал на преглед, но не и "при и по повод" прегледа. Та, виж каретата на карданите...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Спечена раздатка и неработещо LSD

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Що ми се струва, че абсолютно същият въпрос, със същата предистория наскоро беше зададен тук? Да не си бил пак ти, ама в друга тема?
                              Възможно е съвпадение - задното каре на предния кардан да си е заминало някъде горе-долу по същото време, по което си минавал на преглед, но не и "при и по повод" прегледа. Та, виж каретата на карданите...
                              Да така е писах в друга тема, но нямаше отговори и за това написах в тази. Ако е каре на кардан няма ли да чука веднага след потегляне или при рязко подаване на газ? Това чукане се появява едва след десетина километра и всеки ден е така. Днес я покарах из града и като започна да чатка тогава я закарах на един монтьор, но той нямаше свободен подемник и не успяхме да я вдигнем и пробваме.
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X