Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ArcGIS - ArcMAP 10.3 - Как да извадя адресите от Open street map?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ArcGIS - ArcMAP 10.3 - Как да извадя адресите от Open street map?

    Здравейте на всички!
    За един проект в университета, трябва да ползвам ArcMap със заредена open street map.
    Картата я зареждам в ArcMAP но нямам възможност да търся адреси.
    Някой може ли да помогне с кой tool да ги "заредя" ?
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: ArcGIS - ArcMAP 10.3 - Как да извадя адресите от Open street map?

    Здравей, OSM не ми е „специалност“ и не съм вникнал много в проекта, но понеже въпросът ти ме заинтригува реших и аз да поразгледам.
    Първо имам следния въпрос: За смъкване на информацията която ти е нужна, как постъпваш? Смъкваш части от компилираната карта чрез инструмента на ArcGIS или използваш смъкнати шейпфайлове директно от сайта на OSM?
    При мен като смъквам директно през ArcGIS ми дава предупреждение, че поради грешка не е смъкнало коректно цялата информация и предполагам, че от там ми липсва и по-голямата чат от атрибутната информация. Работейки директно със шейпфайловете, които преди време смъкнах от сайта на OSM имам имена на улици и на обекти, но улиците нямат М стойности, т.е. нямат и информация по сегменти и съответно адреси. Смъкнатите през ArcGIS обекти също нямат М стойности и това ме навежда на мисълта, че адресите са в отделна база данни, която не може да бъде смъкната.
    Както казах, по принцип не се занимавам с OSM и може и да бъркам, но това което видях е, че всеки обект има собствен идентификатор (OSMID). И от това което видях ТУК, бих заключил, че за улеснение на селекциите по обекти има отделна база данни в която е оказано кой обект според неговия OSMID на какъв адрес или име отговаря.
    Май не помогнах особено, но поне надявам се съм дал тема за размисъл

    Коментар


    • #3
      От: ArcGIS - ArcMAP 10.3 - Как да извадя адресите от Open street map?

      Нямаш нужда от АркМап.
      Свали актуалните сурови данни за България оттук - http://download.geofabrik.de/europe/...latest.osm.bz2
      Отвори ОСМ файла с GlobalMapper. Адресите са атрибути на полигони или точки. Атрибута addr:housenumber държи номера на сградата, addr:street държи името на улицата, addr:city името на населеното място.

      Атрибутите (таговете) са пожелателни, т.е. може да ги има във всякаква комбинация (както и въобще да липсват :-) ).

      Коментар


      • #4
        От: ArcGIS - ArcMAP 10.3 - Как да извадя адресите от Open street map?

        Дааа определено нещо куца на тула за вкарване на OSM в ArcGIS. С GM стана без проблем отварянето и атрибутната информация е пълна (има всичко необходимо за правилно адресиране). Странното е, че в GM и ArcGIS имам абсолютно различна атрибутна информация Отваряйки информацията чрез инструмента за зареждане на OSM в AG ми зарежда геометрията на обектите (площ, дължина и т.н.) и авторите които са ги изчертали като атрибутна информация, а когато експортна информацията от GM като шейпфайл има същата структура, като при отваряне в GM. Признавам си напълно се оплетох...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X