Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"София" автомобили

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "София" автомобили

    Наскоро открих София автомобилите и веднага се влюбих в тях. Поразрових се в интернет и разбрах, че има 4 София Б в музей на "София". Разбрах също, че е на Бул. " Сливница" в София. Открих, че и има 2 изоставени Софии Б във Варна, които са в снимката ↓. За тях разбрах, че са под Аспарухов мост. Може ли някой да ми каже къде по-точно са тези Софии и въобще ако знае нещо повече за тези коли?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7101677u.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:6111416

  • #2
    От: "София" автомобили

    Първоначално публикуван от mitkok12 Преглед на мнение
    Наскоро открих София автомобилите и веднага се влюбих в тях. Поразрових се в интернет и разбрах, че има 4 София Б в музей на "София". Разбрах също, че е на Бул. " Сливница" в София. Открих, че и има 2 изоставени Софии Б във Варна, които са в снимката ↓. За тях разбрах, че са под Аспарухов мост. Може ли някой да ми каже къде по-точно са тези Софии и въобще ако знае нещо повече за тези коли?
    [ATTACH=CONFIG]859408[/ATTACH]
    Тия коли съм виждал преди година и половина в Западна промишлена- 43.224649, 27.847029

    Коментар


    • #3
      От: "София" автомобили

      В София преди време гледах една златиста в района на Антим първи и ЦарСимеон някъде(не съм 100% сигурен за адреса,но е в района).Не беше паркирана на улицата,а беше зад стъклена витрина в нова кооперация.

      Коментар


      • #4
        От: "София" автомобили

        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
        В София преди време гледах една златиста в района на Антим първи и ЦарСимеон някъде(не съм 100% сигурен за адреса,но е в района).Не беше паркирана на улицата,а беше зад стъклена витрина в нова кооперация.
        улицата е Кирил и Методи,участъка е между Aнтим I и Отец Паисий на левия тротоар по посока на движение!
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #5
          От: "София" автомобили

          Има и една в движение в Разград доколкото знам.

          Коментар


          • #6
            От: "София" автомобили

            Двете от Варна изглеждат изоставени но имат собтвеници които отказват да ги продадат или някаква подобна информация по въпроса. Също така съм виждал снимки на реставрирана София зелена с варненска регистрация мисля, че беше от кв. Аспарухово. По вероятно е да се сдобиеш с джип Преслав отколкото със София.

            Коментар


            • #7
              От: "София" автомобили

              Е, то купета на Преслав се намират навсякъде из Южното ни Черноморие - къде по детски площадки, къде по дворове и плажове... концентрацията им е в родното им място - Мичурин.. как се казваше сега ?
              Пък под стъклоплата - дали УАЗ-ова рама, дали нещо друго, за двигател да не говорим...

              ама е Българско!!!!!

              Коментар


              • #8
                От: "София" автомобили

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ...концентрацията им е в родното им място - Мичурин.. как се казваше сега ?!
                Царево

                Коментар


                • #9
                  От: "София" автомобили

                  Не е по темата но какъв е този Преслав че ми стана интересно ?
                  По добре късно от колкото никога .
                  Нула89781нула019

                  Коментар


                  • #10
                    От: "София" автомобили

                    Умряла работа.
                    Проба на завода за автомобилни надстройки(ЗАН-Преслав) да направят машина за фермери, армия, полиция, и за всякакви други нужди.
                    Двигател перкинс(същия като на мотокарите, даже със същите си две хидравлични помпи), кутиите не се сещам от какво са, мостовете са разработени и произведени в "Мадара" АД в Шумен, гуми от виетнамка, рамата е неизвестна, май и тя е конструирана тук, купето е от Царево, ама това е стара разработка.
                    Мислили са и вариант 4х2 за по-евтино.
                    Доста добра проходимост е имало, но това не се търси на пазара. Ако колата няма атрактивен вид, не е "еко-меко", няма поне три ламбда сонди, и компютър който да кара колата вместо теб-все едно си никой на пазара, па ако ще и златни бутала да има.

                    Това през далечните 90 години на миналия век. ЗАН-Преслав вече не съществува доколкото знам, но и да съществува-може би едва живурка...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: "София" автомобили

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:JIP2.jpg
Прегледи:2
Размер:64.9 КБ
ID:5709514През април 1998 г. на страниците на българските специализирани издания дебютира поредният български прототип, този път на ефектен, масивен и високопроходим автомобил.

                      Всъдеходът е проектиран и изработен в ЗАН (Завод за автомобилни надстройки) "Преслав” АД във Велики Преслав и се отличава с това, че всички негови възли и агрегати са произведени в България. Създаден е под ръководството на директора на завода инж. Родин Русев със съдействието на завод "Мадара” АД, Шумен, завода за двигатели „ВАМО", Варна и още няколко български фирми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "София" автомобили

                        Това Преслав от снимката е по-скоро трактор, във всеки случай е селскостопанска машина - имаше навесна система, валове за отбор на мощност и пр. По време на боновата приватизация, Еуратек (тогава Шкода още не беше 100% Фолксваген и чехите можеха да взимат някои решения от тяхно име) стана сериозен акционер в Мадара. Оттогава и авантюрата с това нещо. Каросерията има много по-стара история, някъде средата на '80-те. То трябваше да е джипка. Багира - рама и трансмисия на УАЗ, двигател Пежо (онзи "универсален" 1,9 дизел) и оборудване на каросерията от ловешки Москвичи.
                        Преславът не се получи, защото по това време вече, тук за 8-12 хил. долара (колкото се предполагаше да струва в разните си модификации), можеше да се купи къде по-трактор. Багирата пък беше обречена, защото УАЗ нямаше свободен капацитет да доставя агрегати, а държавата безнадеждно нямаше валута за двигатели от Пежо.
                        Последно редактирано от davc; 31-03-16, 19:30.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: "София" автомобили

                          За Багира може да бъде изнудван Стефан. Не че ще даде неговата, но поне може да бъде видяна.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "София" автомобили

                            Виждал съм нещо, което много прилича на "София" в Самоков върху един фургон - https://www.google.bg/maps/@42.32547...!6m1!1e1?hl=bg - вижда се точно над десния знак, жълта/златиста. Не съм сигурен дали още стои там, дали се продава и т.н. И дали е нещо повече от купе, всъщност.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X