Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan k260

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan k260

    Здравейте,

    Реших, че ще взимам джип за събота и неделя. Не искам да отделям големи средства за него, заради това се спрях на този модел, а и като цяло съм фен на Нисан. Харесах си няколко машини в интернет, личи си че са влагани труд и средства и именно заради това се насочих към тях. Принципно съм повече фен на бензина и именно заради това обявата, която най-много ми хареса е ето тази:Линк (извинявам се, ако е в разрез с правилата да публикуваш обява, ако е така моля модератор да я премахне)
    Пише, че двигателят е сменян с такъв от БМВ, предполагам 2.5 или 2.8 бензин, до колкото виждам ресорите са повдигнати над моста, има силови брони и лебедка, поне 33 инча гуми по моя преценка.. Като цяло изглежда добра машина. Какво мислите за нея? Ако собственикът е участник във форума бих се радвал да сподели малко повече информация или пък ако някой има преки впечатления от джипа също бих се радвал да ги чуя.

    Чел съм доста из форума за пружините и ресорите и съм останал с впечатление, че ресорите не са най-подходящото окачване за офроуд, най-вече защото друса повече.. но в този ценови диапазон мисля, че това е джипът, който най-добре се вписва.

    Искам да ви попитам какво мислите конкретно за този джип, дали според вас си заслужава, ако да-защо, ако не-защо не?
    И като цяло бих се радвал да изкажете мнението си дали си заслужава подобна покупка, въпреки че това е доста субективно...

    Благодаря предварително и НАЗДРАВЕ!
    Последно редактирано от CarTest™; 28-03-16, 16:48.
    ML 55 AMG.
    УАЗ 469.

  • #2
    От: Nissan k260

    Не бих взел този джип поради следните причини:

    1. Има вид на доста тормозен, offroad и т.н. Снимката с тегления "параход" потвърждава това.

    2. Интервенциите с насаждане на двигател са опасни. В подобен случай, бих купил джипа САМО ако знам кой, къде и как е направил тази смяната на ДВГ.

    3. Цената е висока.

    Ако ще даваш 7К, по-добре си вземи Y60, тогава ще отпаднат притесненията ти за друсането.
    Y260

    Коментар


    • #3
      От: Nissan k260

      Наистина не са малко пари за к260, но все пак и не малко работа е направена по джипа. И аз първоначално гледах Y60, но там пък ме притеснява това, че е дърт дизел на безброй много километри.. а доста ядове съм брал със стари турбинирани дизели. Благодаря за мнението, ще се радвам и други хора да се включат.
      ML 55 AMG.
      УАЗ 469.

      Коментар


      • #4
        Джипката е префектна, върви във пъти повече от дизелите и е в пъти по здрав. С оригиналните скорости и раздатка. С много други подобрения като 4 дискови спирачки лебедка използвана 2 пъти.. Ходовете на мостовете са около 1 метър и куп други работи за който не се сещам.. А за тормозенето в гората е каран само на 2 състезания с дизеловия мотор.. с мотора от бмв е каран само на няколко разходки..

        Първоначално публикуван от Васил_Стоев Преглед на мнение
        Не бих взел този джип поради следните причини:

        1. Има вид на доста тормозен, offroad и т.н. Снимката с тегления "параход" потвърждава това.

        2. Интервенциите с насаждане на двигател са опасни. В подобен случай, бих купил джипа САМО ако знам кой, къде и как е направил тази смяната на ДВГ.

        3. Цената е висока.

        Ако ще даваш 7К, по-добре си вземи Y60, тогава ще отпаднат притесненията ти за друсането.
        Този параход по асфалта се тегли от Ауди А8 за теб това ако е тормозене.....
        Последно редактирано от CarTest™; 28-03-16, 16:49.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan k260

          Значи ,ресорите ,не че не стават за офроуд ,а дори са по добре от гледна точка ,че на страничен наклон не се кривят като пружината.Минуса е при висока скорост,тогава печели пружината.Аз карам ресорен Патрол 160 с трилистови ресори и да ти кажа съвсем честно ,не вози като УАЗ определено ,ами доста по добре.,виждам ,че имаш и УАЗ ,та в съвсем друго измерение вози ресорния Патрол.Дали ще вземеш У60 или К160/260 все ще ти друса в гората и ще те клати като в кораб.Че МЛ 270 2008 година ме шашна с твъра возия хем е на независимо окачване,пък мислех ,че като е мерцедес ще е малко по добре с возията ,ама не останах очарован,вози си като нормален джип.Ти щом взимаш джип за гората ,мека возия е една илюзия ако ще да са най-скъпото окачване из американските или австралийски сайтове.И пружините и ресорите с времето олягват ,и двете са си цифра ,но целта е джипа да е технически здрав,а Патрола се е доказал като такъв и затова е станал легендарен. За моторите 2.8 тука има по компетентни хора ,но и те ще кажат същото ,пази се от прегряла глава,не е като да се случва рядко,ами си е доста често.С две думи -и двата модела Нисан Патрол са легендарно здрави,вземи този ,който е по запазен за бюджета ,който си отпуснал.Относно този от обявата-за да върви с тия гуми иска все да си натиснал до ламарината. намери един У160 с 3.3 Турбо дизел и ще видиш какво е сила.Австралийците ,който са признати за едни от най-големите капацитети на Нисан Патрол са признали за най-добри двигатели тези- 3.3D ,3.3TD ,4.2D.4.2TD и 4.2i. Много здрави ,непретенциозни и достатъчни да движат тежкия Патрол.
          Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
          Уаз 469
          Nissan Patrol Y160

          Коментар


          • #6
            От: Nissan k260

            Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
            Значи ,ресорите ,не че не стават за офроуд ,а дори са по добре от гледна точка ,че на страничен наклон не се кривят като пружината.Минуса е при висока скорост,тогава печели пружината.Аз карам ресорен Патрол 160 с трилистови ресори и да ти кажа съвсем честно ,не вози като УАЗ определено ,ами доста по добре.,виждам ,че имаш и УАЗ ,та в съвсем друго измерение вози ресорния Патрол.Дали ще вземеш У60 или К160/260 все ще ти друса в гората и ще те клати като в кораб.Че МЛ 270 2008 година ме шашна с твъра возия хем е на независимо окачване,пък мислех ,че като е мерцедес ще е малко по добре с возията ,ама не останах очарован,вози си като нормален джип.Ти щом взимаш джип за гората ,мека возия е една илюзия ако ще да са най-скъпото окачване из американските или австралийски сайтове.И пружините и ресорите с времето олягват ,и двете са си цифра ,но целта е джипа да е технически здрав,а Патрола се е доказал като такъв и затова е станал легендарен. За моторите 2.8 тука има по компетентни хора ,но и те ще кажат същото ,пази се от прегряла глава,не е като да се случва рядко,ами си е доста често.С две думи -и двата модела Нисан Патрол са легендарно здрави,вземи този ,който е по запазен за бюджета ,който си отпуснал.Относно този от обявата-за да върви с тия гуми иска все да си натиснал до ламарината. намери един У160 с 3.3 Турбо дизел и ще видиш какво е сила.Австралийците ,който са признати за едни от най-големите капацитети на Нисан Патрол са признали за най-добри двигатели тези- 3.3D ,3.3TD ,4.2D.4.2TD и 4.2i. Много здрави ,непретенциозни и достатъчни да движат тежкия Патрол.
            Тези гуми ги боксува с 60км за което 3.3т неможе да си помисли.. Имал сам и 3.3 знам какви са му ресурсите.. Все пак неможе да се сравнява двигател 110 к.с. 70-та година с по съвременен 200к.с.

            Коментар


            • #7
              От: Nissan k260

              Първоначално публикуван от anelfeshun Преглед на мнение
              Тези гуми ги боксува с 60км за което 3.3т неможе да си помисли.. Имал сам и 3.3 знам какви са му ресурсите.. Все пак неможе да се сравнява двигател 110 к.с. 70-та година с по съвременен 200к.с.
              Колега, джипът твой ли е? И ако да как седят нещата с документите, със стария двигател ли е регистриран или с новия? Питам понеже съм от София и ми е важно да е с читави документи, защото понякога ще се кара и по пътната мрежа.
              ML 55 AMG.
              УАЗ 469.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan k260

                Познавам джипа и собственика много труд е хвърлено за да се получи един не лош джип.Румен 0898762122.

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan k260

                  Мисля че няма начин да се пререгистрира с двигател от друга марка.
                  0884 987 137
                  В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan k260

                    Румен знае за какво става въпрос!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan k260

                      Има,трябва да мине през Технотест и се узаконява.
                      Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                      Уаз 469
                      Nissan Patrol Y160

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan k260

                        Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
                        Има,трябва да мине през Технотест и се узаконява.
                        На кво да се фанем на бас?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan k260

                          Това на аватар ми е с дизел от мерцедес ,с присадена хидравлика.В град Шумен за около 100-1500 лв мисля ,че беше и е ОК ,баща ми го кара ,че беше свободен ,трябва да го питам за точна цена и процедура.
                          Да опитомиш животното "човек"-е наука на науките и изкуство на изкуствата.
                          Уаз 469
                          Nissan Patrol Y160

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan k260

                            Първоначално публикуван от PIT BULL Преглед на мнение
                            Това на аватар ми е с дизел от мерцедес ,с присадена хидравлика.В град Шумен за около 100-1500 лв мисля ,че беше и е ОК ,баща ми го кара ,че беше свободен ,трябва да го питам за точна цена и процедура.
                            Я верно питай, щото в наше село не става. И да идвам до шумен - колко му е
                            може и на лс инфото, нали
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X