Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ИЖ-54

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ИЖ-54

    Пушката е наследствена и имам особени изисквания към купувача. Дано съм се справил с оразмеряването на снимките.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:15.1 КБ
ID:6111177Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:6111178Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:55.0 КБ
ID:6111179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:1
Размер:51.9 КБ
ID:6111180Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:26.6 КБ
ID:6111181Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:29.7 КБ
ID:6111182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:6111183Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:27.0 КБ
ID:6111184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:27.9 КБ
ID:6111185
    Добре де, май съм ги поокастрил повечко, мога да ги дам пълноразмерни при евентуален интерес.
    За форумните изисквания, обявявам цена 1000 лв.
    О887/Ч19-272 - Венци.
    Най- вероятно ще я подаря. Важно ми е в какви ръце ще попадне.
    Прикладът леко хлопа (така и не го оправих, мамка му), изпилен е за дясноприкладващ.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Малкия Румба; 26-03-16, 15:20. Причина: Добавяне на телефонен номер.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: ИЖ-54

    Явно, с програмата която ползувам, оразмеряването ми куца. Ще изпратя детайлни снимки на всеки заинтересован. Цевите са шок и полушок. Пушката си има ръждиви язви, въпреки поддръжката. Цевите са изрядни, чукчета, предпазител, ключ... работят безпроблемно.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      От: ИЖ-54

      Евала перфектна пушка с много добро заключване .
      Дано си намери истински ловец.
      Наслука.
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        От: ИЖ-54

        Привет имам интерес към пушката,като ще помоля за опит за снимка на цевите вътре,като се споменава,че приклада хлопа предполагам се има предвид луфт между приклада и основата на на коята е монтиран?
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #5
          От: ИЖ-54

          Хм... тая работа със снимка на цевите отвътре малко ме затрудни! Както и да подбирам експозиция, фокус, светлина... неминуемо получавам едно лъскаво петно. Ако фокусирам близкия край, нататък става някаква боза; ако "вкарам фокуса вътре", отпред става мацаница...
          Винаги съм се смял на некадърни снимки, особено когато продаваш нещо ценно. Малко ще се поконсултирам със знаещите, за да ти кача нещо, от което да добиеш някаква реална представа.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #6
            От: ИЖ-54

            "Прикладът леко хлопа..."
            Колега, може и да го знаеш това, но все пак - това се оправя много лесно, само с натягането на дългия винт в приклада.
            Не прочетох и не разгледах всичко, но останах с впечатление, че е оръжие от "стария материал" - много здраво! Имах подобна.
            Успех с продажбата!

            Коментар


            • #7
              От: ИЖ-54

              Първоначално публикуван от пълен новак Преглед на мнение
              "Прикладът леко хлопа..."
              ............- това се оправя много лесно, само с натягането на дългия винт в приклада.
              ...................

              Това е ИЖ-54. Тя такъв винт няма, за разлика от ИЖ-58. Конструктивен проблем е, просто недомислен захват на приклада.
              Много добра пушка, но цената е меко казано "необоснована". Имам такава, но след ревизия, нов английски приклад и освежаване на ложата, не успях да достигна такава цена. Грубо желязо, надеждно, здраво и непретенциозно.
              Успех в продажбата!
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: ИЖ-54

                Цената е калкулирана по стария, изпитан метод "пръст в устата и очи в тавана", така че няма как да е необоснована. Принуден съм да сложа цена от форумните правила, но по- важното за мен е, пушката да си намери добър стопанин. Излишно е да казвам, че си върви с калъфи, патрондаши, комплекти за почистване, както и с неща, чието описание и изброяване нямат място в общите теми. Всичко е въпрос на мерак на купувача.
                Да, хлопането е между дървенията и металната част. На третата снимка се виждат и някои други дефекти по приклада, освен това, повтарям, че е пристъргван и пилен за по- удобно лягане на бузата, без последващо лакиране... като цяло, ако аз купувам пушката, бих си предвидил направата на нов приклад.
                Днес ще опитам пак снимка вътре в цевите, мисля че разбрах как да стане.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: ИЖ-54

                  Приклада за да хлопа, е сцепен най вероятно отзад в средата зад предпазитела. Това не си го снимал но май е така, съдя и по този болт, винт, нит, между двете половини на огньовете, който по принцип не би трябвало да го има там. Плаче си за нов приклад, друго оправяне няма. Иначе предполагам също че и цената е примерна!
                  При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ИЖ-54

                    Първоначално публикуван от DIMILIEV Преглед на мнение
                    Приклада за да хлопа, е сцепен най вероятно отзад в средата зад предпазитела. Това не си го снимал но май е така, съдя и по този болт, винт, нит, между двете половини на огньовете, който по принцип не би трябвало да го има там. Плаче си за нов приклад, друго оправяне няма. Иначе предполагам също че и цената е примерна!
                    Това може би е единствената смислена гладкоцевна пушка на Альошите!Направо са преместили заводите от Германия,балабар с оръжейниците/!/за протокола-имал съм иж-43/продадох я на колега от Форума/,иж-27/болшой баклук/,сега имам симсон и тулка!!!/
                    Но тази не струва 1000 лева!Може да пострува и 2000 лева ,ако се оправи приклада и тоя инцер дето е набит в брезовия приклад да изчезне!Луфта не е от ансамбъла приклад/цеви!!!Но и той се оправя!
                    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: ИЖ-54

                      10 пъти го написа колегата за цената и 10 пъти пишете едно и също
                      Жалко че другата година ще презеверявам бих я взел
                      не ми се разправя с косаджии сега
                      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                      Коментар


                      • #12
                        От: ИЖ-54

                        Жокер, май това е най- доброто, което ми е по силите и уменията. Дано ти даде някаква представа.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07625.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5708482
                        Както може да се очаква, десният ствол има повече драскотини.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07623.jpg
Прегледи:1
Размер:62.5 КБ
ID:5708483
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07624.jpg
Прегледи:1
Размер:57.0 КБ
ID:5708484
                        Уверявам те, че са труднозабележими и ми трябваха всички умения с фотоапарата, за да ги хвана!
                        Това са цевите откъм мушката
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07627.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5708485
                        По приклада няма пукнатини, но играе с... да речем 1 мм ляво/дясно и 1 мм горе/долу. Абе, за сериозна ревизия си е, аз бих го сменил.
                        Тая снимка не ми се получи добре, ще трябва да ми повярваш "на чесНа дума".
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07631.jpg
Прегледи:1
Размер:141.3 КБ
ID:5708486
                        Пилен е, даже дялан, на ръка, за удобство, без грам скрупули, относно визията.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07630.jpg
Прегледи:1
Размер:142.3 КБ
ID:5708487
                        Сега ВНИМАНИЕ! МОЛЯ ХОРАТА СЪС СЛАБИ СЪРЦА ДА НЕ ЧЕТАТ НАТАТЪК!!
                        Пушката ми беше дадена от покойния ми баща с думите "Грижи се добре за нея и тя няма да те подведе!"
                        Ами... с моята част от условието, явно не се справям. Тя винаги си е била работно добиче и усещам, че седенето в касата не и се отразява добре. За съжаление, моята концепция за лов изключва употребата на този вид пушка и след дълги и напоителни караници, решихме че най- добре и за двамата е да се разделим. Условието е да попадне на по- добър от мен. Вариантът да я напудря и сурна на някого за повече пари не беше приет. Е, появи се съображението, че ако някой даде 5000 пари за нея, после ще я обгрижва, зер, толкоз пари са е дало... но и това беше отхвърлено, като нереална възможност.
                        Надявам се, някъде тук да спрем с коментарите на цената. За каквато и да е друга информация, съм насреща. Не бързам с продажбата и ако се появят повече желаещи, може да си спретнем и търг.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ИЖ-54

                          Засега сме сгодени, поне до Вторник, за когато е насрочена сглядата очи в очи. Тук е моментът да обявя публично Личния номер на булката, за да са сигурни всички заинтересовани страни какво ще гледат и, впоследствие, с какво ще се сдобият.
                          Е 1685.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ИЖ-54

                            Да се счита за продадена. Предстоят формалности в КОС, разбира се, НО:
                            Вече ми е платена! Това да се счита за касова бележка на svjokera!
                            Парите отиват в каузи, както тукашни, така и в други форуми.
                            След като сделката е сключена, по стар български обичай, поставям условия, които досега не съм поставял. Бъдещият собственик е длъжен да сподели впечатленията си, от леля Ижка. Да се похвали или оплаче от предстоящата дружба в нарочно отворена тема.
                            ИНАЧЕ РАЗВАЛЯМ СДЕЛКАТА И ВРЪЩАМ ПАРИТЕ!
                            Появява ми се изключително тъп въпрос, като казах по- горе "касова бележка"... Въпросните, ъ-ъ-ъ-ъ седемнайсе лева и четирийсе и осем стинки трябва ли да ги включа в Декларацията за доходи извън трудовоправни отношения, която попълвам в момента?
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ИЖ-54

                              Ни са фтелясвай, бре...

                              Да му е честита на Светльо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X