Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за покупка на DISCOVERY 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за покупка на DISCOVERY 1

    Здравейте колеги,понеже сменям марката джип(DISCOVERY 1) се обръщам към вас за помощ.Въпросът ми е дали 2.5 тди или 2.0 бензин 136 коня?Ще се ползва както за всекидневен семеен автомобил така и за риболов през уикенда без тежък offroad.Какви са слабите места на тези джипове,какво трябва да гледам,и най-вече бензиновия мотор дали е на Land Rover и как е като разход,подръжка?БЛАГОДАРЯ
    Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
    Toyota Hilux III

  • #2
    От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

    Спри да мислиш за бензиновия. Гледай рамата да е здрава. Успех с намирането на читав екземпляр.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Спри да мислиш за бензиновия. Гледай рамата да е здрава. Успех с намирането на читав екземпляр.
      Продължавай да мислиш за бензиновия но V8 - дизела е умрял ще ти хареса откъм разход и толкова.
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #4
        От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

        Точно. Рядко се намират читави. Ако е на газ с осмака даже е по евтино.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #5
          Благодаря за бързите отговори.
          Другото което ме интересува са блокажите: 4 бързи, 4 бавни и в средата заключване на раздатката 50/50, всички ли са постоянно 4x4 и раздатката да ли с виско?
          Благодаря.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-03-16, 18:36.
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
          Toyota Hilux III

          Коментар


          • #6
            От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

            Първоначално публикуван от Nikola Nikolo-v
            Другото което ме интересува са блокажите:4 бързи,4 бавни и в средата заключване на раздатката 50/50,всички ли са постоянно 4x4 и раздатката да ли с виско?Благодаря
            Даже бавните са 5 защото когато превключиш лоста всички скорости и задната става бърза и бавна. Относно блокажа той заключва средния диференциал в раздатката твърдо. Джипът е постоянно 4х4.
            Аз карам дизел и съм доволен и от разход 8-10/100 с щатния размер гуми.
            ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
            ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
            0896 846 246

            Коментар


            • #7
              От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

              Щом е постоянно 4x4 кой е основния задвижващ мост,какъв процент е преден-заден мост на бързите и има ли виско в раздатката?
              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
              Toyota Hilux III

              Коментар


              • #8
                От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                Имаш симетричен диф, тоест 50/50. Имаш блокировка. Толкова!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                  Благодаря ти колега.

                  Съобщение от модератор:
                  Моля, напишете си в профила от къде сте.
                  ...ЦЪК
                  Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-03-16, 18:34.
                  Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                  Toyota Hilux III

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                    За джип за забавления, бих се съгласил, че V8 си заслужава, за семеен автомобил (в случая с Дискавъри 1) е пълна безмислица. На бензин няма да се удържи да се кара, а на газ ти отива точно половината багажник. При Диско 1 багажника е по-малък от при 2. За да ползваш другата половина (високата) спираш да виждам каквото и да е назад. Дизела лесно се прави да върви добре дори и с 33 гуми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      За джип за забавления, бих се съгласил, че V8 си заслужава, за семеен автомобил (в случая с Дискавъри 1) е пълна безмислица. На бензин няма да се удържи да се кара, а на газ ти отива точно половината багажник. При Диско 1 багажника е по-малък от при 2. За да ползваш другата половина (високата) спираш да виждам каквото и да е назад. Дизела лесно се прави да върви добре дори и с 33 гуми.
                      Аз не бих се съгласил, точно 5 години вече го ползвам за семеен автомобил, в града с БФГ АТ гуми зимата твърдо 10 на сто Дизел, Лятото около 8 на сто.
                      Избрах го специално 3 врати, защото се ползва и като товарен когато си пренасям багажа, 3 квартири смених и излвчих всичко от едната в другата.
                      Спокойно може да вози 5 човека, достатъчно багаж, ако не стигне място може и лесно да се добави на покрив багажник, тогава може да вози и 7 човека с багаж.
                      Неприятния момент е, че натоварен до козирката върви средно с около 85 километра с натиснат педал до ламарината, говорим за 7 човека + около 500 килограма багаж.
                      Дизела е лесен за поддръжка, моя е на 300к километра и до сега съм сменил водна помпа, ангренаж с консумативите, по моя преценка смених инжекторите с нови и е доста пъргав за километрите си, за тези машини недостатък е годините, за това време няма как да се намери нещо което да е под 200 километра и да не е изгнило купето.
                      Праговете на вратите на 5-вратото при всички който съм гледал до сега винаги са били за смяна ако не са тотал щета.
                      Колата е удобна за непретенциозно пътуване по 2-рокласните пътища в България или за ежедневна градска употреба по Софийските офроуд улици......

                      Като цяло предварителната покупка и поне още толкова колкото е била цената за придобиване ще трябва да се инвестират за да може такъв автомобил да се ползва пълноценно в следващите 5 години след придобиването на автомобила.

                      Данъка на дизела е 200-220 лева на година със Софийска регистрация. Каско за него ако се прави е 400-500 лева, гражданската е под 200 лева.
                      Консумативите като масла и филтри излизат средно около 250лева на 10000 километра, ако се сменя всичко по книжка, ако ли не върви докато му наливаш чорбите, за дизеловия двигател правилното масло е 10В40 дори на 300000 километра, със всякакво друго не работи добре двигателя зимата.....

                      При добре почистено парно загрява в рамките на 15-30 минути при -20 градуса, за да се стопли обаче му трябва поне 1 час, поради тази причина може да се присади каквато и да е печка за дизел мокра, или суха, в коша при двигателя има място за какво пожелае собственика да се добави.

                      п.с. относно коша на двигателя при мен след едно паркиране зимата при двигателя се бяха намърдали 10 малки котета и 3 големи, след 2 преки търкаляне из двигателя и при спиране на мяукащия джип успях да ги извадя от джантите, по акумулатора, зад двигателя и при раздатката, тези по калниците в момента в който отворих капака изчезнаха яко дим така, че при евентуална покупка да се следи и за прикрити кости и вкаменелости.........

                      п.п.с на този камион средно огледало за задно виждане е почти излишно освен при паркиране да не удариш заблуден пещеходец.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                        Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                        Аз не бих се съгласил, точно 5 години вече го ползвам за семеен автомобил, в града с БФГ АТ гуми зимата твърдо 10 на сто Дизел, Лятото около 8 на сто.
                        Yaro казва, че за В8-ка не е съгласен, а ти си с дизел (както и аз)
                        Данъка на дизела е 200-220 лева на година със Софийска регистрация. Каско за него ако се прави е 400-500 лева, гражданската е под 200 лева.
                        Преди 10 дни си платих данъка. В София, община Младост данъка с 5% отсъпка (мисля че толкова е до края на март), ми е точно 108лв, а без отстъпкта мисля че е 115лв някъде (за коли над 14г, то май няма диско 1 което да е по младо)


                        Като цяло съм доволен от джипа, но се чупи тази стара кошница

                        Освен изгнилия под/прагове, гледай за течове и луфтове в раздатка,мотор. При мен вече 2-ра година синхронизатора на 2-ра го чакам за да включа. Също така имам и луфт в раздатката, който се увеличава. Имаше гадни тракания, но се оказаха от шарнира на А рамото на заден мост. Купих джипа за 5000, карах го и след 10000км хвърли мотор и турбо (а уж на реални 200 000), направих всичко.

                        Части най-добре от острова да си поръчваш. Аз така ги съчетавам, че с всяка поръчка (примерно дискове и накадки) си поръчвам филтри (оригинални), накрайници, и чарколяци които според мен се чупят. Най бързо ми замина задното гумено каре на кардана... 100лв и нямам проблеми 2години и нещо вече. Изписал съм една малка тетрадка(тефтерче) с ремонтите


                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Дизела лесно се прави да върви добре дори и с 33 гуми.
                        По бавна раздатка? Аз от нормалния размер (235/70/16) минах на (245/75/16) (+40мм) и сега усещам на баир дупка между скоростите - трябва да го пържа много, защото едната му малее, а другата скорст му идва нанагорно.

                        Харчи колкото му сипя. Средно 10, но и аз незнам точно.


                        Успех с избора.
                        Последно редактирано от bestbg; 28-03-16, 08:32.
                        LR Discovery 300Tdi 1996
                        Subaru Outback 2.5 1998
                        Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                          На 8-ка му се слага газова бутилка отдолу като се реже бензиновия резервоар.
                          Като пари газ гори съпоставимо с дизела и си поддържа 185 на магистрала натоварен
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                            Първоначално публикуван от Vasil Botev Преглед на мнение
                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            За джип за забавления, бих се съгласил, че V8 си заслужава, за семеен автомобил (в случая с Дискавъри 1) е пълна безмислица. На бензин няма да се удържи да се кара, а на газ ти отива точно половината багажник. При Диско 1 багажника е по-малък от при 2. За да ползваш другата половина (високата) спираш да виждам каквото и да е назад. Дизела лесно се прави да върви добре дори и с 33 гуми.
                            Аз не бих се съгласил, точно 5 години вече го ползвам за семеен автомобил, в града с БФГ АТ гуми зимата твърдо 10 на сто Дизел, Лятото около 8 на сто...
                            Аз не разбрах с какво не си се съгласил.

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            На 8-ка му се слага газова бутилка отдолу като се реже бензиновия резервоар...
                            Моят коментар беше относно заводската комплектация. Решения от типа малък правен бензинов резервоар, колкото да паля и 200-400км пробег с газовата бутилка никога не са ми допадали.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Решения от типа малък правен бензинов резервоар, колкото да паля и 200-400км пробег с газовата бутилка никога не са ми допадали.
                              За 400 км пробег си трябва 100 л бутилка в багажника..., най-добре 130 л, ама заема мястото на задната седалка. Тоест или багажник, ил седалки.

                              С бутилка по купето повече от 200 км не могат да се минат, както и да съм го смятал.

                              Те това има предвид Яро, като казва че дизела е практичен, а осмака - за кеф.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X