Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за покупка на DISCOVERY 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Помощ за покупка на DISCOVERY 1

    При Диско 2 имам бутилка 38 (реални толкоз пълни) литра отдолу и 34 между седалките отзад, като си остава 7 местно с пробег 370 км (извънградско немагистрално с 80-90 км/час) на газ и 200 на бензин.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

      Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
      ... Те това има предвид Яро, като казва че дизела е практичен, а осмака - за кеф.
      Точно това имах предвид, благодаря. При някои други марки и модели, бензиновият резервоар е отдолу по средата на джипа, което позволява отзад (отдолу, под багажника) да се сложи 100/110л. бутилка за газ (около 400+км. пробег).

      Коментар


      • #18
        От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        При Диско 2 имам бутилка 38 (реални толкоз пълни) литра отдолу и 34 между седалките отзад, като си остава 7 местно с пробег 370 км (извънградско немагистрално с 80-90 км/час) на газ и 200 на бензин.
        Хи-хи... ТД5-цата при такава скорост има автономия над 1000 километра, дори и качена на 33-ки. В стандартен вид и 1200 може да стигне.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #19
          От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

          За Африка е перфектно. Без майтап. Там не може да се зарежда къде да е.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #20
            От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            За Африка е перфектно. Без майтап. Там не може да се зарежда къде да е.
            Да де - аз там съм расъл и такива са ми навиците
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #21
              От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Да де - аз там съм расъл и такива са ми навиците
              Мен да ида до София с един/два резервоар/а на газ ме устройва.
              Това което не ме устройва е умрял дизел с 85 км/час максимална скорост.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #22
                От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                Изнежили сте се с тези нови автомобили,които ,въпреки че са дизел ускоряват като бензинови.Диското за да върви трябва да се кара над 2500об. и трябва да се свиква.Моето и аз не можех да го карам да върви,но сега си поддържа 110км/ч извън населено място,а когато съм по-нервен се разгонва и да 140км/ч.
                Ходя си за риба и в голямата кал. Проблем е теглото от 2300кг.Случва се да се окопая здраво при моя грешка и добре,че е лебедкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:12832549_1283225655025359_3787450704755115501_n.jpg
Прегледи:1
Размер:132.1 КБ
ID:5708175
                И не всички са изгнили.Моят джип не е-гарантирам.
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Мен да ида до София с един/два резервоар/а на газ ме устройва.
                  Това което не ме устройва е умрял дизел с 85 км/час максимална скорост.
                  Няма такова нещо, колкото и натоварен да е. С 200тди съм теглил ремарке с тон и половина струг и не го отрази. Дори разхода не се качи осезаемо.
                  Друг е въпросът, че и аз като колегата за три години изписах една тетрадка с ремонти.
                  За гниенето - моят като го взех нямаше петънце ръжда, при мен изгниха праговете и пода, но го държах влажен и немит.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Мен да ида до София с един/два резервоар/а на газ ме устройва.
                    Това което не ме устройва е умрял дизел с 85 км/час максимална скорост.
                    Стига сял комплекси, колега!
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                      Стига сял комплекси, колега!
                      Не сея комплекси, карал съм 200 и 300 тди и става за пенсионерско каране за мен.
                      То и мойто не е особено динамично но сравнено с тези праисторически дизели е ракета.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Не сея комплекси, карал съм 200 и 300 тди и става за пенсионерско каране за мен.
                        То и мойто не е особено динамично но сравнено с тези праисторически дизели е ракета.
                        Карал си мъртъвци, явно, не мисли че всички са такива.
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Не сея комплекси, карал съм 200 и 300 тди и става за пенсионерско каране за мен.
                          То и мойто не е особено динамично но сравнено с тези праисторически дизели е ракета.
                          Аз съм карал 200тди на колега от форума от Малта с 33 гуми и джипа вървеше впечатляващо за дизел. Разликата между вървенете на неговия 200тди и стандартния 200тди е точно толкова, колкото разликата във вървенето между V8 на ЛР и V8 на ЛР на Русев.

                          Дизела в стандартен вид е доста тромав, но и впечатляващо икономичен. Бензина в стандартен яде яко и не впечатлява като вървене. Това е моето мнение и в никакъв случай не крайна инстанция по темата, която предлагам да не я обръщаме на бензинов vs дизелов Ленд Ровър.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            Аз съм карал 200тди на колега от форума от Малта с 33 гуми и джипа вървеше впечатляващо за дизел. Разликата между вървенете на неговия 200тди и стандартния 200тди е точно толкова, колкото разликата във вървенето между V8 на ЛР и V8 на ЛР на Русев.

                            Дизела в стандартен вид е доста тромав, но и впечатляващо икономичен. Бензина в стандартен яде яко и не впечатлява като вървене. Това е моето мнение и в никакъв случай не крайна инстанция по темата, която предлагам да не я обръщаме на бензинов vs дизелов Ленд Ровър.
                            Ами аз говоря истини стоков дизел и стоков В8 имат гооооооляма разлика във вървежа
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                              Я да видим колко голяма.

                              Сравнението е между 200тди и карбураторен осмак, производство 1990г:
                              Макс. ск: 147 км/ч 163
                              Ускорение 0-100: 17,9с 13,5
                              1/4 миля: 20,3с 19,3
                              1км: 37,8с 35,5
                              Доускорение 60-100 на 4ск. 12,8с 13,8
                              Доускорение 80-120 на 5ск. 22,7с 25,5
                              Разход комбиниран л/100км 8,6 15,6
                              при 90км/ч 6,7 10,8
                              120 9,8 14,4
                              градско 9,3 21,7

                              Данните са оттук: http://www.automobile-catalog.com/, за дизела смятам, че се приближават до истината.

                              И какво излиза, единственото предимство на бензина е малко по-високата максимална скорост, т.е. ако ще се кара по магистрала с 140 е по-добре бензин. Добре, но тези сандъци не са за магистрали, за там си има други коли. Освен това при 140 бензиновия гори толкова, че би засрамил петролен шейх.
                              А при 90-100 дизела го превъзхожда във всяко едно отношение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помощ за покупка на DISCOVERY 1

                                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                                Я да видим колко голяма.

                                Сравнението е между 200тди и карбураторен осмак, производство 1990г:
                                Макс. ск: 147 км/ч 163
                                Ускорение 0-100: 17,9с 13,5
                                1/4 миля: 20,3с 19,3
                                1км: 37,8с 35,5
                                Доускорение 60-100 на 4ск. 12,8с 13,8
                                Доускорение 80-120 на 5ск. 22,7с 25,5
                                Разход комбиниран л/100км 8,6 15,6
                                при 90км/ч 6,7 10,8
                                120 9,8 14,4
                                градско 9,3 21,7

                                Данните са оттук: http://www.automobile-catalog.com/, за дизела смятам, че се приближават до истината.

                                И какво излиза, единственото предимство на бензина е малко по-високата максимална скорост, т.е. ако ще се кара по магистрала с 140 е по-добре бензин. Добре, но тези сандъци не са за магистрали, за там си има други коли. Освен това при 140 бензиновия гори толкова, че би засрамил петролен шейх.
                                А при 90-100 дизела го превъзхожда във всяко едно отношение.
                                Осмака върви много повече, харчи много повече и иска голяма газова бутилка. Преимуществото на дизела започва и свършва с автономията. Другото са цифри на лист хартия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X