Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

    Привет, фенове на марката. За половин година оправих доста неща по Витарата, включително и ремонт на ръчна скоростна кутия/смених два лагера/. Мислех, че настоящия проблем идва от това, но не би! Става въпрос за следното - при скорост над 70км/ч., при отпускане на газта в педала се усещат вибрации, които изчезват при натискане на педала.Дайте съвет какво да гледам!
    "Make love, not war!"

  • #2
    От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

    И аз имам вибрации, но са при отпускане на педала до някъде, а не до край. При мен са от луфтове/дисбаланс в раздатка/кардан/заден диференциал.

    Обаче като отпусна до край вибрацията изчезва . Появяват се горе-долу като силата идваща от мотора е толкова, колкото да поддържа кардана да се върти със същата скорост с която се движи колата. Тогава кардана го върти ту двигателя, ту задните колела и се получава едно "лашкане" дето обира постоянно всички луфтове по задвижването.

    Коментар


    • #3
      От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

      Не ми харесва как звучи - аз съм имал "дисбаланс" на кардан на първото си 4х4 возило преди много години/Фиат Панда/, но тогава ми "сееше" задника на седалката!? Защо тези вибрации да се предават само на педала на газта?
      "Make love, not war!"

      Коментар


      • #4
        От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

        Гледай съединител к-т вкл. и маховик.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • #5
          От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

          Целия к-т съединител е сменен преди 3 мес. - Аисиан/или както там се казва/!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • #6
            От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

            А маховика прегледа ли? Има писано във форума за шлайфане наховика при смяна на съединител. Ако е само на педала на газта аз гласувам за проблем с маховика. Още повече ако проблемите са започнали със смяната на съединителят.

            Коментар


            • #7
              От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

              Вчера не съм дочел, че говориш за педала на газта...
              Няма логика на него да усещаш вибрации тъй като той е вързан единствено с жилото. Най-вероятно вибрациите се предават и просто ги усещаш там.
              Ако допуснем, че е така то си заслужава да се отдели внимание и на каретата на задния кардан,на дифа и на тампоните на цяеия възел ДВГ - СК - РК. На 4х4 има ли ги тези вибрации?
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                Благодаря на писалите, нощта бях извън мрежа. Отговарям по ред: не съм преглеждал маховика, явно в сервиза, където смениха съединителя не са сметнали за нужно, и нямам спомен преди смяната дали имаше вибрации, много къс беше периода. Вибрациите наистина се предават по жилото, и то в положение без напън - при отпускане на педала. На 4х4 не съм вдигал такава скорост, не мога да кажа дали има вибрации. Лошото в случая е, че в моя регион ентусиасти да разбират и да се интересуват от 4х4 ходова част и трансмисия мнооого трудно се намират. За пример, в един от най - големите и с "реноме" сервиз оцениха шума в скоростната кутия като "карай спокойно"! Когато я разглобихме, единия лагер се разпадаше! Та така.
                "Make love, not war!"

                Коментар


                • #9
                  От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                  А маховика прегледа ли? Има писано във форума за шлайфане наховика при смяна на съединител.
                  Не намирам темата, насочи ме ако знаеш къде да търся!
                  "Make love, not war!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                    Покарах снощи за да проверя нещата, които не бях си изяснил, и така: вибрациите в педала на газта се усещат и при по-низки предавки при по-малка скорост - на 3-та - при 60км/ч, на 4-та - при 70км., и на 5-та - над 85км/ч. Понеже Стоян попита, карах на прав участък на 4х4 - същата работа. Откъде да започна, щото тук не намирам монтьор ,който да прояви инициатива?!
                    "Make love, not war!"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                      Пробавх да намеря, ама нещо не мога да се оправя с търсачката. Търси по автор - ninja_1 . Като ключови думи - маховик

                      Коментар


                      • #12
                        От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                        С риск да провокирам искрен смях - колко тампона би трябвало да държат скоростна кутия и раздатка към рамата ?
                        "Make love, not war!"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                          Първоначално публикуван от dok_vd Преглед на мнение
                          С риск да провокирам искрен смях - колко тампона би трябвало да държат скоростна кутия и раздатка към рамата ?
                          При Гранд е един. На старата са два, ама втория е само "свидетел". Жилото на газта трябва да има също тампон при дифузьора.
                          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                          Коментар


                          • #14
                            От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                            Благодаря, г-н Попов, вече се чудех колко точно "къса сламка" съм изтеглил!
                            Ванка, предварително се извинявам, но ако продължа с трудностите, ще звъня!
                            П.п. сега гледах - не виждам никакъв тампон на жилото, изпълнено е като при старата ми Витара-от вилката за обиране на хлабина завива и влиза в купето!
                            Последно редактирано от dok_vd; 27-03-16, 12:54.
                            "Make love, not war!"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Suzuki Grand Vitara J20A - вибрации

                              Не ми остана много време за Витара тези дни, но днес се повозих, и установих следното - вибрациите се появяват на всички предавки над 2500об. Включих раздатката в положение N, и преминах през всички предавки - вибрациите си ги има. Това значи ли, че след като не се върти нищо извън двигател, скоростна кутия и раздатка, проблема идва от едно от тези звена? Може ли проблема да идва от ауспуха - като започне вибрацията се чува неприятно дрънчене/егати как звучи/?
                              "Make love, not war!"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X