Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Падане на оборотите до изгасване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Падане на оборотите до изгасване

    Става дума за бензинова 128 к.с. автомат. На братовчедката е.
    До сега не съм ровил такава (моята е дизел), но имам достатъчно познания за да я поправя.

    Проблема е, че оборотите на празен ход падат ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ до изгасване. Няколко пъти се е случвало и в движение. Диагностиката на която е водена е показала: ламбда-сонда и МАФ. след почистване на грешките.
    И двата детайла са лесни за смяна и самия ремонт няма да е проблем.
    Това което ме притеснява е, че в събота трябва да я взема и придвижа на собствен ход през цяла София. Възможно е някъде по път да угасне и да не запали повече, за това търся насоки от къде би бил по вероятно този проблем- от ламбдата или от МАФ-а( може да се наложи да ремонтирам на улицата и ми се иска да подбера правилната част)
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

  • #2
    От: Падане на оборотите до изгасване

    Извади буксата на МАФ-а.Ще работи някак но ще пали ...
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: Падане на оборотите до изгасване

      ...а някаква идея кой от двата елемента е по възможния причинител на симптомите?
      Аз до този момент все още не съм я видял колата и зная, че това са малко "разкази в картинки", но се надявам на жокер от някой който и имал същия проблем и го е решил със смяната на едното, другото и/или двете.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #4
        От: Падане на оборотите до изгасване

        Aко е отишъл МАФ/дебитомера/, по вероятно е той да е причината и да бърка ламбдата, иначе ламбдата, няма как да му влияе на него Ако стане нещо, както каза Нинджа, махаш буксата и компа си кара по усредените стойности
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #5
          От: Падане на оборотите до изгасване

          При мен проблема го реших със смяна на ламбда сондата,при това смених два МАФ-а/втора употреба/ и моторчето за регулатора на оборотите на празен ход.Успех

          Коментар


          • #6
            От: Падане на оборотите до изгасване

            Ламбдата коригира стойности до 1 волт.Може да гасне на газ,и то при определени настройки на ГИ.На бензин със или без нея ще работи...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              От: Падане на оборотите до изгасване

              Днес докарах колата. Проблема се оказа в студения старт. Когато не е палена ден-два припалва и веднага гасне. Когато откачих дебитомера запали поработи и пак угасна, и така няколко пъти. Направи ми впечатление, че покрай това палене доста замириса на суров бензин. Явно я дави. Малко като позагря започна да работи нормално(и с включен МАФ), и по пътя не съм имал никакви проблеми. Проверих за всеки случай и стъпковия мотор- екстра е.
              Утре ще чистя и меря дебитомера и ще разучавам системата на автоматичния смукач- дали той не прави някакви бели.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #8
                От: Падане на оборотите до изгасване

                Няма смукач.Няма.Това е инжекцион,който работи в милисекунди.Смукача е клапа,затваряща частично въздуха при карбураторите...При теб компютър управлява горивна и запалителна карта.Корекциите са по дебитомер(МАФ),температурен датчик на охладителната течност,тпс,ламбда сонда и детонационен датчик.Щом имаш проблеми само на студено виж първо температурния(от 12лв не става) и МАФ-а...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #9
                  От: Падане на оборотите до изгасване

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Няма смукач.Няма.Това е инжекцион,който работи в милисекунди.Смукача е клапа,затваряща частично въздуха при карбураторите...При теб компютър управлява горивна и запалителна карта.Корекциите са по дебитомер(МАФ),температурен датчик на охладителната течност,тпс,ламбда сонда и детонационен датчик.Щом имаш проблеми само на студено виж първо температурния(от 12лв не става) и МАФ-а...
                  Знаете ли какви са нормалните съпротивления на на температтурния и МАФ-а
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Падане на оборотите до изгасване

                    Температурния датчик е добро начало. Ламбдата има ли подгрев? Ако има и е заминал, проблема може да е в това, щом колата не работи добре само студена.
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Падане на оборотите до изгасване

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                      Знаете ли какви са нормалните съпротивления на на температтурния и МАФ-а
                      Като съпротивления-не.Стойностите,които трябва да дава MAF-чето,четени с ЛЪНЧ са 8-14 л/мин.Под и над тези стойности светка чек-а.Температурния клати от 1 до 5 волта...И там ЕКУ-то е доста чувствително.Имам няколко случая,при които след смяна да темп. датчик с нов,да стане още по зле...Оригинален от 92лв(???!!!???) и заспа мотора...вече повече от година мина...
                      П.П. Ламбдата е с подгрев при моделите след 1996,а след 1998 са и с екранизация...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Падане на оборотите до изгасване

                        Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                        Знаете ли какви са нормалните съпротивления на на температтурния и МАФ-а
                        Температурния трябва да са тези: Според аутодата за 96-та година/ че не сте казали коя е/, Туй чудо с Бошов МАФ ли е? Или?
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:82.5 КБ
ID:5708078
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #13
                          От: Падане на оборотите до изгасване

                          Такааа. Днес най после и дойде ред на въпросната кола.
                          Първото което направих беше да замеря датчика на температурата( този който дава данни на компютОро). Оказа се 0 на 0. Тотал щета. При 20* С трябва да има 2.45 кОм. а този не показваше нищо.
                          Взех от "Базис-а" оригинален за сума 15 лв. и го смених. Зачистих (надявам се) грешките като изключих (-) на акумулатора и натиснах педала на спирачката за 20-30 сек. и за сега нещата се оправиха. Започна да пали от четвърт оборот.
                          В неделя ще я закарам пак на диагностика за да видя какво ще покаже, и ако всичко е О.К. приключвам въпроса.
                          Благодаря на всички отзовали се!
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X