Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какъв мотор да заменя ХР-а ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какъв мотор да заменя ХР-а ?

    Здравейте колеги, от 5 години съм горд собственик на Хонда ХР 250, произведен 1993 година. Изключително доволен съм от него, но дойде време да го сменя, доста остаря машинката, идва ми слабичка вече за моя стил на каране и не искам да я мъча повече. Ще я оставя на баща ми да се разкарва 2-3 пъти в месеца по черните пътища. Поддържал съм си я перфектно и е с много подобрения, със сигурност няма да я продавам. Мога да отделя около 3000-3500 лв. за нов мотор, въпроса е какъв да избера, честно казано предпочитам да е двутактов, но парите на този етап няма да ми стигнат за по-ново 2т ендуро. Карам повече по по-бързи пътеки със по някой скок където е възможно, не ми е приятно да карам по бавни и хард пътеки, харесват ми също дългите стръмни изкачвания (т. нар. Hillclimb). Карал съм ДРЗ 400, ВР 450 и други 450-тки но не ми пасват, не са моите мотори, искам нещо по-лекичко. От двутактовите съм карал само КТМ ЕХЦ 125, но нещо не му беше наред и не вървеше както би трябвало да върви, иначе беше много лекичък. Харесва ми също, че при 2т двигателят е много по-опростен. Удачно ли е според вас да си взема в крайна сметка 250 куб. двутактов кросов, като за парите, които съм посочил не държа да е в перфектно състояние, може и за ремонт да е, ще си го оправя, даже по-добре да е така, за да прегледам всичко и да сменя каквото трябва с качествени части. Ще се радвам да чуя мненията ви. Благодаря !

  • #2
    От: С какъв мотор да заменя ХР-а ?

    ами цр на хонда. да, пак е 250 цц. или уз от ямаха? не знам...дали ктм 300 ехц няма да ти е по-добър..

    Коментар


    • #3
      От: С какъв мотор да заменя ХР-а ?

      250 кубика двутактов КРОС е ракета! Не казвам, че не става за пътеки и разходки, но не е практично и не е приятно. Това е мотор за ПИСТА. Търси си ЕНДУРО мотор - машинка с по-меко окачване, с по-дълги скорости и ще можеш да го караш с равна газ.

      Коментар


      • #4
        От: С какъв мотор да заменя ХР-а ?

        Бих си купил веднага ендуро мотор от типа на ЕХЦ 250/300 (сред 2008-2009), но в момента нямам тази финансова възможност, а по-стар такъв не искам да взимам. Аз не виждам проблем да се кара кросов в гората при моя тип на каране, за козите пътеки съм съгласен, че няма да е удобно, но аз избягвам да се навирам в тях. Имам много познати, които от 4-тактови ендуро мотори (250-450) минаха на кросови пак 4т. и доста по-добре се справят с тях като ги гледам, казват че им е харесват повече.

        Коментар


        • #5
          От: С какъв мотор да заменя ХР-а ?

          Какво стана, взе ли ?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X