Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво барбекю

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво барбекю

    Арматурата си е КЛАСИКА, чистенето става лесно, а относно опушването на месото от въглищата-това придава специфичния вкус на месото, затова е по вкусно от електрическата скара

    Коментар


    • #17
      От: Какво барбекю

      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
      Зависи за какво и колко ще я ползваш,преносима ли ще бъде или стационарна..?Не само аржентинските са такива,но се правят с лек наклон,та да се стича мазнината.Аз лично не бих ползвал такъв тип скара по ред причини.Преносимата ми е 55Х35Х12см. от 2.5мм.ламарина със плътен (задължително!) профил 8мм.Това,обаче,съм си го правил за моя начин на печене,та затова казвам,че зависи от някои подробности...

      За плътния ясно. Това не го коментираме изобщо.
      Сподели за начините на печене, ако не е някоя майсторска тайна де

      Слаб огън, силен? жар, полугорящи?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Какво барбекю

        Не е тайна Аз пека на силна жар,дребни въглени и затрупвам с пепел.На дъното на скарата слагам пясък.
        Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
        Най-добрият ром е студеният ром!
        Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

        Коментар


        • #19
          От: Какво барбекю

          Моята скара - пръчки Ф6 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1778.jpg
Прегледи:4
Размер:253.9 КБ
ID:5707694...друг вид барбекю - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7304.jpg
Прегледи:2
Размер:205.6 КБ
ID:5707695...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_7311.jpg
Прегледи:4
Размер:209.4 КБ
ID:5707696...наздраве
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #20
            От: Какво барбекю

            Това с камъка е супер скара!
            Браво!Аз се мъчих с един сач,играха едно хоро и до там с него.
            Купих друг,да има.
            Сега скара с ф8 арматура.
            .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
            Киа спортаж2000тди 98г
            Ауди А3 1.9ТДИ
            Каравана Аdria 390Q

            Коментар


            • #21
              От: Какво барбекю

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Това с камъка е супер скара!
              Браво!Аз се мъчих с един сач,играха едно хоро и до там с него.
              Купих друг,да има.
              Сега скара с ф8 арматура.
              Камъка за мръвката бива , но кюфтетата стават по сухи на него. На класическата скара със въглища стават бързо и са сочни.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #22
                От: Какво барбекю

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На вън вали и чакам да спре и ме обземат еретични мисли за нова скара. И както седя и си мисля (всъщност доста по-често просо седя) се сетих че имам поне 3 варианта за преките на скарата:
                - о-образни (арматура)
                - правоъгълен профил
                - L- профил (винкел)

                С винкел са повечето скари в Аржентина, примерно:

                [ATTACH=CONFIG]858571[/ATTACH]

                - сигурно може и още нещо, което сега не се сещам на прима виста

                Та въпроса е дали има функционална разлика
                По мнение на едно приятелче, ползвал винкелна скара.. Много бързо се затлачва винкела и трябва по-често да се чисти.
                По-бавно се опичало месото но и по-сочно било.
                Ако не почистиш винкела, не се опича.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво барбекю

                  ---
                  Последно редактирано от Александър Белов; 24-03-16, 15:41. Причина: дублиране
                  JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                  Манол Денев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво барбекю

                    Профилът на железата няма чак толкова голямо значение. Разбира се ако не е обърнат нагоре с отвореното винкел, нечистен, лоясал и гранясал. Такова дори да го изчакаш да огори и да се оттече с накланяне и изсипване пак ще придава неприятен вкус. Дебелината и дали е тръба или плътно желязо имат отношение към запазване на температурата равна и дори да отслабне жарта, докато се смени или разгори наново няма да има прекъсване на процеса. Също има отношение към тежестта. Ако е за в градината стационарно няма проблем, ама да се мъкне и борави с примерно 40х60 см скара, с плътен голям профил навън, е малко тегаво.

                    Погледни из нета снимки от рощилиадата, моите ги затрих в една скапана карта, и ще видиш, че повечето пекат на тънки пръчки, а са майстори. Каквото можах да разбера от приказките им, щото и обясняват, важно е месото, поддържането на жарта и най-вече да знаеш кой продукт на колко жега се пече, за да се постигне желания резултат.

                    Испанците пекат телешка пържола колкото милиционерска фуражка и дебела три пръста на възможно най-висока температура, толкова, че работят с едни дълги вилици, щото до скарата (също не по-дебели от 4 мм пръчки) не се седи, без и те да се опекат. Плесват животното и докато каже цър обръщат, пак каже цър и обръщат. Така по два пъти на страна. Отвън става много опечено, почти, преди да се овъгли, а като го отрежеш само с лек натиск на ножа се вижда „градиент” от тъмно сиво към розово и кърваво в средата.

                    За любители е добре барбекюто да има възможност за регулиране на височината на скарата спрямо огъня, поне докато се научим да се оправяме с жарта.
                    JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                    Манол Денев

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво барбекю

                      Имам две,от калибровано ф-8мм с кръгла форма,за огнище ползвам 13" джанта,работи безупречно.Другата е на джанта от Газка,като скарата е изработена от тръби ф-20мм пълни със ситен пясък.Пече повече от перфектно и много бавно изстива.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво барбекю

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Имам две,от калибровано ф-8мм с кръгла форма,за огнище ползвам 13" джанта,работи безупречно.
                        Такава имам и аз. От космич
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво барбекю

                          Ей тва го взех вчера от лидъл.Изглежда ми прилично.Кат го занеса на село предстоят тестове.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04a.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5714562

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04b.jpg
Прегледи:1
Размер:63.9 КБ
ID:5714563

                          Снимките са от нета че ме мързи са да го отварям.
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво барбекю

                            Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                            Ей тва го взех вчера от лидъл.Изглежда ми прилично.Кат го занеса на село предстоят тестове.

                            [ATTACH=CONFIG]866416[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]866417[/ATTACH]

                            Снимките са от нета че ме мързи са да го отварям.

                            При мен беше тотално разочарование. Ефектно е, но с тази конструкция не става за печене. Въглищата стоят далече от скарата и я нагряват частично. Ако елиминираш тавичката в която трябва да се слагат ще се получи по-добре, но рискуваш да прегориш ламарините на барбекюто. Последните ще раждясат и рано или късно ще замине на боклука. Добре, че от Лидъл си го взеха обратно и ми върнаха парите. Мисля, че това е най-разумния избор!
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво барбекю

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              При мен беше тотално разочарование. Ефектно е, но с тази конструкция не става за печене. Въглищата стоят далече от скарата и я нагряват частично. Ако елиминираш тавичката в която трябва да се слагат ще се получи по-добре, но рискуваш да прегориш ламарините на барбекюто. Последните ще раждясат и рано или късно ще замине на боклука. Добре, че от Лидъл си го взеха обратно и ми върнаха парите. Мисля, че това е най-разумния избор!
                              +1 Трябва преправяне.И моята отлежава в бараката,след като разбрах че не става.Ще и дойде ред,ама да видим кога!
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво барбекю

                                Върнах го!Благодаря!
                                И са пак съм в изходна позиция!Ама шЪ решим въпроса нЕкой ден!
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X