Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лин в Дунава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лин в Дунава

    Много пъти съм бил на риба на Дунава, кога с успех, кога без. През лятото имах възможността да половим шаран и докато скучаех извадих директния телескоп да си скубя уклейки. Между другото много странно ме гледаха околните колеги заради такъма- буквално - къде с тия косми бе, това да не аквариум? Обаче. след малко клъвна леко, почти като уклей, засякох и след малко борба извадих лин, и то никак не лош , около 30 -35 см. Размера не беше най-впечатляващото, а самия факт, че никога на Дунава не бях хващал лин. Оказа се, че и другите колеги, които там си живеят също не бяха хващали и гледаха с учудване. От тогава ме гложди мисълта, дали това е някаква случайност, и този лин е дошъл отнякъде или просто нито аз нито присъстващите тогава не са имали късмет да хванат лин. Та, имали лин в Дунава или не?
    На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

  • #2
    До: Лин в Дунава

    Първоначално публикуван от gotin Преглед на мнение
    Много пъти съм бил на риба на Дунава, кога с успех, кога без. През лятото имах възможността да половим шаран и докато скучаех извадих директния телескоп да си скубя уклейки. Между другото много странно ме гледаха околните колеги заради такъма- буквално - къде с тия косми бе, това да не аквариум? Обаче. след малко клъвна леко, почти като уклей, засякох и след малко борба извадих лин, и то никак не лош , около 30 -35 см. Размера не беше най-впечатляващото, а самия факт, че никога на Дунава не бях хващал лин. Оказа се, че и другите колеги, които там си живеят също не бяха хващали и гледаха с учудване. От тогава ме гложди мисълта, дали това е някаква случайност, и този лин е дошъл отнякъде или просто нито аз нито присъстващите тогава не са имали късмет да хванат лин. Та, имали лин в Дунава или не?
    Не съм специалист по риболова на р.Дунав,
    но щом като в каналите и реките, които се вливат в него има лин, то е логично и наличието му в Дунав. Лина обича бавни и "стоящи" води уж, но го има в всички по-големи наши реки, които не са замърсени. Не виждам, защо да не обитава и Дунава постоянно.
    Това, че местните не го ловят, не е много учудващо. Те ловят с яки такъми, за големи риби, а ако търсят лин и са с по-фина линия, го правят в каналите. Но и там пак ловят с 0.20, щото има големи парчета!

    Коментар


    • #3
      До: Лин в Дунава

      Този го хванах в района на Ново село. Най-близката река, която се влива в Дунава е Тимок, ама там.......... От друга страна нямаше реално устие, така, че де да знам.
      На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

      Коментар


      • #4
        До: Лин в Дунава

        Ето го този лин.
        Прикачени файлове
        На толкова години станах, а още не съм видял катафалка с ремарке!

        Коментар


        • #5
          До: Лин в Дунава

          Аз съм ловил лин на корекцията на Янтра при с. Сашево. Напълно е възможно да има в река Янтра /след като уловиха и пъстърва в нея , нищо не ме учудва/ , а оттам и в Дунав.

          Коментар


          • #6
            До: Лин в Дунава

            Аз съм от Козлодуй и съм хващал два лина по случайност явно си го има по целия Дунав

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X