Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Опъване на веригата Shineray XY250STXE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Опъване на веригата Shineray XY250STXE

    Колеги, някой може ли да ми каже подлежи ли на опъване веригата на атв Shineray XY250STXE. Стандартно си има оптегач, но след 1500км вече веригата толкова се разхлаби че оптегача я е опрял в задния шарнир и трие в него. Има ли опция като при мотоциклетите да се дръпне оста назад и да се изпъне веригата, аз оглеждах оста но ми се струва, че няма опция за дръпване назад. Ето така изглежда оста на атв-то:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zadna os atv.png
Прегледи:1
Размер:1.43 МБ
ID:6111131
    Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

  • #2
    От: Опъване на веригата Shineray XY250STXE

    А ако извадиш едно звено, дали няма да стане?
    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

    Коментар


    • #3
      От: Опъване на веригата Shineray XY250STXE

      Има как да няма!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zadna os atv.png
Прегледи:1
Размер:1.19 МБ
ID:5707682
      Отвий 1 и 2 /смени ги най добре - оригиналните не държат - приплъзват и ти охлабва веригата/ и бухай с чука по 3 Така...оста се завърта и натягаш веригата.

      Коментар


      • #4
        От: Опъване на веригата Shineray XY250STXE

        Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
        Има как да няма![ATTACH=CONFIG]858586[/ATTACH]
        Отвий 1 и 2 /смени ги най добре - оригиналните не държат - приплъзват и ти охлабва веригата/ и бухай с чука по 3 Така...оста се завърта и натягаш веригата.
        Мерси колега събота ще пробвам.
        Алкохолът и висшето образование не прощават на никого.

        Коментар


        • #5
          От: Опъване на веригата Shineray XY250STXE

          Здравей, колега. Ще използвам темата ти, за да задам въпрос относно един досаден проблем с веригата, понеже имам същото атв. Старата верига стържеше в рамката и реших да я стегна по начина описан от Morskia, но безуспешно. Купих друга верига, но и тя си стържеше. Купих 2ра верига, и пак така. Въпроса ми е колко зъба има предната ти зъбчатка фабрично. Съмнявам се, че може да е сменяна, защото не виждам друга причина чисто нови вериги да стържат в рамката. А и друго се сетих, по принцип мисля, че завъртане на въпросния 'чоп' с около половин оборот е достатъчен за пристягане на веригата или греша? Да не би да е нужно да се завърти с няколко оборота?

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X