Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за шумове и вибрации на Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за шумове и вибрации на Нива

    Здравейте колеги.От два месеца имам мечтаната Нива 21214 и още не съм я опознал напълно. Колата е дек.2005г.Като за начало смених маслата по трансмисията,сложих руско газпромнефт,не знам колко е качествено но все пак е ново.Гресирах карета и кардани.Смених предните лагери на главините че бяха заминали.Колата утихна много.Усеща се едно не много силно вибриране за което предния собственик ми каза че било от предния кардан.(бил я карал със свален кардан и нямало вибрация) Чува се едно чаткане от раздатката когато е на скорост и с не много газ но когато си сложа ръката на двете лосчета чаткането изчезва.От какво се получава и може ли да се оправи ?Друго което ми прави впечатление е че при тръгване с повечко газ се усеща едно пречукване на първа и втора скорост от към задния мост.Какво може да е?На четвърта и пета предавка има леко виене от към скоростите което намалява при подаване на поече газ или при отнемане на газта.Много ми хареса как върви из калта и по черно.Взех я за удоволствие и каране оф роуд.Искам да я пиведа в добъро състояние.Бихте ли ми препоръчали във Варна някой да я прегледа какво трябва да се сменя и оправя по колата.Предварително ви благодаря.

  • #2
    От: Няколко въпроса за шумове и вибрации на Нива

    Твоята Нива е като моята 1.7i и се различава по много неща от карбураторната. Понеже си писал за шумове, вибрации, удоволствие и каране извън асфалта нещата стоят така. Ниватa си е шумен автомобил и в класацията е на 3-то място сред най-шумните автомобили при 130 км/ч, тест на равен участък по асфалт (магистрала). Тя е 10 пъти по-шумна от BMW. До 50 км/ч шума от автомобила доминира над този от гумите, при 50-60 км/ч се изравнява шума от двата източници, а над 60 км/ч доминира шума от гумите. Високите нива на шум са в ниските честоти под 100 Hz и си иска виброизолация. Задължително първоначално се оправят до някъде проблемите с карданите, каретата, а с раздатката нещата са по-сложни и след това следва изолацията. За асфалт ти трябват гуми за него за да не шумят като тези извън пътя. Изолацията (вибро, звуко и термо) е много зле при този автомобил или изобщо я няма. Увери се сам - провери какво има под капака, какво има в краката, чукни по калниците, задната врата и сам ще убедиш в това. Можеш да използваш приложение към мобилния си телефон за да получиш първично инфо за вибрациите и шума, а през студените месеци ще усетиш и студа при спрян автомобил без изолация. Ако искаш за удоволствие да си монтираш аудио система ще трябва да замериш шума с шумомер (преди и след изолация) за да ти стане ясно колко ефективна ще ти бъде инвестицията в музиката. Нивата има открита първоначална ниска цена т.е. тази която плащаш при покупката и, но след това нещата загрубяват със скритата цена за подобряването и за да се намести между останалите джипове.
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X