Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Действия за оцеляване при тероризъм

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Действия за оцеляване при тероризъм

    Няма толкова богати хора тук. Колкото и да си чешем пръстите, ще си останем с това.
    The Flat Earth Society has members all around the globe.

    Коментар


    • #62
      От: Действия за оцеляване при тероризъм

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      И променяме някои политики...
      тук е хитрината де - да не променяме нищо заради тероризма

      Коментар


      • #63
        От: Действия за оцеляване при тероризъм

        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        Защо?
        Терористите не са се сетили за нещо което може да напишем тук ли? Сетили са се защото това са неща за които те много ама много си мислят.
        Обаче за тези неща не мислят обикновенните хора, но като прочетат темата може би ще им светне "червената лампичка" и да си обмисли собствената стратегия която ще използва, ако попадне в такъв инцидент.
        Защото всява паника и то безпочвена паника. В България не е да е нямало атентати. Сега гадно е, но като сме почнали да говорим открито за това.
        Като знаем целите на предполагаемите терористи и ролята на всяка една държава в международните отношения и нейното влияние върху случващите се процеси, какъв е шанса да има атентат тук? Колко души в България са потенциални жертви на подобна проява? От тях колко ще се окажат на неподходящото място? Трябва ли 7 млн. да залягат под колите преди да тръгнат за работа и да седят с бинокли по прозорците заради, евентуално, някога потенциални жертви в размер на 0,0001% от населението? Тези дето трябва да не говорят глупости, а да се държат адекватно. И да не забраняват дивото къмпиране, защото едва ли някой ще дойде да ми взриви палатката.
        Ето един материал на който попаднах преди една седмица. Анализ на един от най-кървавите атентати към днешна дата. И най-кървавия за цели 60 години.
        http://www.bulgari-istoria-2010.com/..._v_Sv_Kral.pdf

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        Видя ли колко подобни още има? Днес сме по- продуктивни и от селско допискниче.
        Не съм. И моля, не ми разваляйте благоденствието според Борисовото интервю от миналата сутрин.
        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Е да де.

        Всички се страхуват именно от тероризма и терористите, а пренебрегват далеч по-реалните рискове.
        Точно!
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #64
          От: Действия за оцеляване при тероризъм

          Е кога още е казано
          http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2015/12...ika_panika_na/
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #65
            От: Действия за оцеляване при тероризъм

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            тук е хитрината де - да не променяме нищо заради тероризма
            Иде реч за позицията ала-Меркел, например.
            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
            LZ1EMS

            Коментар


            • #66
              От: Действия за оцеляване при тероризъм

              Мойте 50 ст'инки:
              Тероризма не е от вчера, но продажбата на новини се подобрява и затова сме толкова социално ангажирани.
              Не толкова отдавна (десетина години) над 50 човека бяха убити в Лондон, при подобна атака. В Мадрид бяха убити над 180, пак в атака на транспорта.
              Фактите са такива-Европа и пътуването в нея, вече не са същите.
              Човек е няй-уязвим, когато е на път, защото излиза от зоната си на комфорт и се озовава в непозната обстановка, без реална представа за всички опасности и специфични действия.
              Ако мога да си позволя да дам съвет на някой, то това ще бъде да промени начина си на мислене. Не да ставаме параноици-абсолютно не, защото иначе чалмите печелят!, по скоро, да започнем да се оглеждаме за "изход"-а. Буквално и преносно.
              Човек, трябва винаги да е нясно със заобикалящата го обстановка и когато е на непознато място, особено в затворени помещения, просто трябва да се огледа за схемата на аварийните изходии да знае накъде да се насочи в случай на аварийна ситуация ( не е задължително да е терористичен акт-има земетресения, пожари и т.н.)
              Самият факт, че сме потърсили схема с авариен изход(или просто с поглед), вече спомага на мозъка да се подготви на подсъзнателно ниво за някакъв вид шокова ситуация, защото разликата между живота и смъртта, може да е в тези няколлко решителни мига на действие и когато мозъка е готов, на подсъзнателно ниво, човек ще действа.
              В по генерален план, хубаво е човек да се подготвя за пътуванията си. Да има предварителна информация за местата където отива и какви са опасностите там. Информация има на много места, включително в Трип адвайзър. Нищо не коства, а пак помага на мозъка, по същия начин, както с "изхода".
              Също така, ще си позволя да публикувам едно официално видео за събитието Активен стрелец. Това е правено за обикновенния човек и според мен е добро, особенно за нагласа на съзнанието, поради факта, че съдържа три прости действия.


              Поздрави,

              Коментар


              • #67
                От: Действия за оцеляване при тероризъм

                Файт ма с к'во като не ти дават,с гола ланга ли да ги бия по челото
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #68
                  От: Действия за оцеляване при тероризъм

                  Ако е на една ръка разтояние ,може и кютек между очите и да завърши със пукнат врат или дихателна тръбица!Това ако го докопаш докато презарежда или няма под ръка друго готово за употреба огнестрелно и дано нема и вълшебна жилетка, ...!Има много начини да ликвидираш или елиминираш невъоръжен човек ,даже да нямаш оръжие под ръка,но трябва и да ти стиска да не спреш наполовина ,ако е от гадините!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Действия за оцеляване при тероризъм

                    Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                    Защото всява паника и то безпочвена паника.
                    Не мисля, че всява каквото и да било, просто обсъждаме събития които са се случили, и какво би било добре да направим ако се случат на нас. В особено в този раздел на форума има дискусии за какви ли не невероятни събития - от виелица и земетресение до охапване от змия и нападение от глигани. С какво тази тема е по вредна от всички останали, описващи крайно редки сценарии?

                    Веротността да се случи нещо такова е сравнително малка, но пък това не значи че трябва да си мислим че на нас не може да ни се случи, защото отричането и подценяването е също толкова лошо като преекспонирането и параноята.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Действия за оцеляване при тероризъм

                      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                      Защото всява паника и то безпочвена паника. ...
                      Малеее, все едно съм на ОФ събрание от едно време! Дайте, другари, да не говорим за това или онова, щото да не притесняваме народонаселението и да не наливаме вода в мелницата на вражеската пропаганда.

                      Смислени съвети (не като горния тюрлюгювеч, направен за да могат едни хора да вземат едни пари) какво човек да прави в случай на терористично нападение могат да предизвикат точно толкова паника, колкото и съвети за мерки за противодействие срещу взломни кражби в дома, или съвети за действие при нападения на улицата, пожари, земетресения, промишлени аварии. Т.е. николко!
                      Ма била малка вероятността от терористичен акт у нас. А каква е вероятността за разрушително земетресение?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Действия за оцеляване при тероризъм

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Малеее, все едно съм на ОФ събрание от едно време! Дайте, другари, да не говорим за това или онова, щото да не притесняваме народонаселението и да не наливаме вода в мелницата на вражеската пропаганда.

                        Смислени съвети (не като горния тюрлюгювеч, направен за да могат едни хора да вземат едни пари) какво човек да прави в случай на терористично нападение могат да предизвикат точно толкова паника, колкото и съвети за мерки за противодействие срещу взломни кражби в дома, или съвети за действие при нападения на улицата, пожари, земетресения, промишлени аварии. Т.е. николко!
                        Ма била малка вероятността от терористичен акт у нас. А каква е вероятността за разрушително земетресение?
                        Подкрепям горното напълно и изобщо не разбирам раздразнението което предизвиква темата у някои хора. Ако всяко второ мнение не е за това колко е тъпа темата, можеше и да не е толкова тъпа... Предполагам, че все има хора които могат да напишат и нещо полезно по темата.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #72
                          От: Действия за оцеляване при тероризъм

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Предполагам, че все има хора които могат да напишат и нещо полезно по темата.
                          Т.е. някой да се хване да обясни глупостите в тази и да напише нещо полезно или очакваш няколко човека да напишат различни неща, а останалите да си правят сами изводи кое е полезно и кое вредно?
                          И какво очакваш за тази, като още в началото показаха противоречия в тези препоръки: http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post2942095
                          А така и така съм ги "зачекнал" тея примери - някой може ли да обясни защо трябва да се седи прав в метро или влак, макар че преди това пише "В обществен транспорт е най-добре да сте седнали."?
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Действия за оцеляване при тероризъм

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Т.е. някой да се хване да обясни глупостите в тази и да напише нещо полезно или очакваш няколко човека да напишат различни неща, а останалите да си правят сами изводи кое е полезно и кое вредно?
                            И какво очакваш за тази, като още в началото показаха противоречия в тези препоръки: http://www.offroad-bulgaria.com/show...95#post2942095
                            А така и така съм ги "зачекнал" тея примери - някой може ли да обясни защо трябва да се седи прав в метро или влак, макар че преди това пише "В обществен транспорт е най-добре да сте седнали."?
                            Аз лично без да съм експерт, съм бил свидетел/присъствал на аварийно спиране на влак заради двама човека скочили под влака, а и преди това винаги се старая да сядам с гръб към посоката на движение, близо до авариен изход и т.н. при катарстрофа с влак, божа работа в кое купе си, в първите купета влака се движи по права траектория, демек с гръб към движението и без колан имаш теоретични шансове за оцеляване, освен ако не долети някой/нещо и не ти счупи врата примерно, но с лице към двжението или прав, отиваме на сили равно силни на скачане от балкона и просване на асвалта, според мен. Задните купета почти винаги дерейлират и там вече вътене, странични удари и кво ли не, божа работа.

                            Експерименирал съм(редовно го правя) аварийно спиране с автомобил, но при удар в твърд предмет, лично смятам, че с повече от 15км/ч дори и шангист НЕ може да се задържи и ще се размаже на стъклото във волана при удар в дърво, стена, камион, след 30-40 км/ч без колан говорим вече за нищожен шанс за оцеляване, след 40 км/ч без колан говорим за донорство, без значение джип, кола, миниван, бус, камион.

                            Въпреки, че шансовете за оцеляване при самолетна катастрофа или теракт са минимални, аз давам всичко от себе си да ги увелича, и не се срамувам да си призная, че съм парановик относно рисковете, професионално изкривяване а и малко повече видени гадости ме карат да действам така, всеки сам решава за себе си и семейството.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Действия за оцеляване при тероризъм

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Т.е. някой да се хване да обясни глупостите в тази и да напише нещо полезно
                              Ако има такъв който да свърши качествено това, то темата би намерила място в Систематизираната информация

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              .....или очакваш няколко човека да напишат различни неща, а останалите да си правят сами изводи кое е полезно и кое вредно?
                              В интернет форумите е така.... аз никога нищо не бих взел за чиста монета, защото някой така е казал. Но пък може и да научиш нещо....
                              Аз написах в отговор на дискусия за турникетите нещо което е вярно и смятам, че е полезно и заставам зад думите си, който иска да ги чете, който не иска да не ги чете, това не е учебник, но така намирам аз за полезно писането във форум.
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #75
                                От: Действия за оцеляване при тероризъм

                                Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                                ......... Гледам сега и в Брюксел, действат, както в Париж....
                                А именно да гледат къпано по ТВто,да обЕсняват колко са задружни хванати за ръце и колко са солидарни с болката на гражданите си!Ай...........
                                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                                0888854582
                                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X