Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

    Имам няколко въпроса до колегата от Скопие.Ако разбира се е запознат.Кое населено място се препоръчва като изходна точка за изкачване на връх Пелистер?До къде може с кола нагоре?Ако има забрана, за инвалиди важи ли?Има ли достъп до върховете по гръцката граница?Каймакчалан ме интересува.С оглед на това ,че е точно на границата ще ме пуснат ли там?Като гледам на гугъл там е ски курорт но откъм Гърция.

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

      Нај блиско населено место до Пелистер е градот Битола. Колку што ми е познато, нема никакви ограничувања (забрани за пристап) за патот до каде што може да се оди со кола. https://hotelmolika.com.mk/index.php/en/ од тука можеш да најдеш некои полезни информации. За Кајмакчалан не сум запознаен, но на google maps гледам дека од наша страна има некаков пат до врвот. Со оглед на општата состојба на патиштата од таа категорија (одржување и др.) можам да предпоставам дека не е во најдобра состојба. Порано војската ги одржуваше ваквите патишта ама сега исто како вас и ние имаме гранична полиција која е долу на „пониско“ . За движењето во граничен појас незнам сега какви правила има. Порано не беше слободно а сега.... Ако разберам нешто ке ти пишам.

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

        От Битола се качваш по асфалт до Копанки и от там пеш по един хоризонтал на запад. В един циркус вече се отклонява пътеката за върха като маркировката не е много добра - по една червена линия тук-таме по скалите. На кулата на върха ще те черпят чай, ако кажеш, че си българин - дъщерята на един от дежурните учи в София. Местните се качват с джипове до самата кула, но мен ме интересуваше планината! Можеш да направиш траверс на планината за един ден като слезнеш през Големо езеро в Нижеполе, но там трябва някой да те чака ако колата е останала на Копанки.
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

          Благодаря за бързия отговор колеги!

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
            От Битола се качваш по асфалт до Копанки и от там пеш по един хоризонтал на запад. В един циркус вече се отклонява пътеката за върха като маркировката не е много добра - по една червена линия тук-таме по скалите. На кулата на върха ще те черпят чай, ако кажеш, че си българин - дъщерята на един от дежурните учи в София. Местните се качват с джипове до самата кула, но мен ме интересуваше планината! Можеш да направиш траверс на планината за един ден като слезнеш през Големо езеро в Нижеполе, но там трябва някой да те чака ако колата е останала на Копанки.
            Ха, ха, гледаш, може да добиеш подобра информација понекогаш од некој што не е од тука.[emoji1]


            Sent from my WJ

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

              Първоначално публикуван от nebojsaMKD Преглед на мнение
              Ха, ха, гледаш, може да добиеш подобра информација понекогаш од некој што не е од тука.
              Па кажувай, де?

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

                Първоначално публикуван от nebojsaMKD Преглед на мнение
                Ха, ха, гледаш, може да добиеш подобра информација понекогаш од некој што не е од тука.
                Аз съм си почти местен, защото доста често обикалям Македония по уикендите - даже митничарите ме мислят вече за шверцер и правят сериозни проверки на колата на излизане. Как да им обясня, че ми харесва природата и спокойствието там? Не вярват и търсят цигари!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Аз съм си почти местен, защото доста често обикалям Македония по уикендите - даже митничарите ме мислят вече за шверцер и правят сериозни проверки на колата на излизане. Как да им обясня, че ми харесва природата и спокойствието там? Не вярват и търсят цигари!
                  Абе изгледа тоа е нормално секогаш да сакаш да запознаеш нешто што ти е подалечно. И јас доста имам прошетано кај вас, а особено по морето. Ги имам поминато сите места да ги видам. Најубаво ми е Приморско. Ако на некој му треба инфо, слободно нека пита.😃😃😃😃😃. Сепак тука сум да помогнам за се што можам во МК.

                  Sent from my WJ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

                    Хвала, друже!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване до Македония в момента (април 2016) ?

                      Първоначално публикуван от nebojsaMKD Преглед на мнение
                      Абе изгледа тоа е нормално секогаш да сакаш да запознаеш нешто што ти е подалечно. И јас доста имам прошетано кај вас, а особено по морето. Ги имам поминато сите места да ги видам. Најубаво ми е Приморско. Ако на некој му треба инфо, слободно нека пита.. Сепак тука сум да помогнам за се што можам во МК.
                      Прав си, в БГ вече ми е тясно и последните години въртя предимно из комшиите! Радвам се, че ти харесва в Приморско - майка ми е от Ясна Поляна /сигурно си минавал/ и това ми е района за почивка по нашето море.
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X