Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за лебедка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за лебедка

    Здравейте,имам следния въпрос,предстой ми поставяне на ел.лебедка на платформа за коли,иска ми се лебедката да стой постоянно на платформата,и да има някаква бърза кабелна връзка в багажника на джипа която да ползвам при нужда,дайте съвет каква трябва да е и какви кабели да ползвам.
    Мерси предварително.

  • #2
    От: Питане за лебедка

    Първоначално публикуван от belcho kulev Преглед на мнение
    Здравейте,имам следния въпрос,предстой ми поставяне на ел.лебедка на платформа за коли,иска ми се лебедката да стой постоянно на платформата,и да има някаква бърза кабелна връзка в багажника на джипа която да ползвам при нужда,дайте съвет каква трябва да е и какви кабели да ползвам.
    Мерси предварително.
    Понеже лебедката е голям консуматор то кабелите не трябва да са със сечение по малко от 50мм2 а бърза връзка можеш да ползваш от електрокар /щекерите на батериите/.
    ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
    ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
    0896 846 246

    Коментар


    • #3
      От: Питане за лебедка

      Благодаря много,кабели за музика да ли са подходящи за тази цел,че имам много,за такива щекери питах в един магазин,и ми казаха че има много видове.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за лебедка

        За моженето може. Ако приемем че Вашите кабели за музика са шест квадрата то трябват 8-10 кабела успоредно за плюс и още толкова за минус. Трудничко е за изпълнение поне за мене. Успех.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за лебедка

          То може и с жички за телефон...

          Що се излагаш бе Белчо, пет метра кабел струват 20-30 лева, нека да са 50...
          Ако нямаш 50 лева...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Питане за лебедка

            Просто не разбирам,имам такива кабели и ги подритвам из гаража,а ми се сториха дебели(а явно съм в голяма грешка).

            Коментар


            • #7
              От: Питане за лебедка

              50 мм2 е има няма 8 мм диаметър на проводника.
              Твоите дебели колко са дебели?

              Относно бързата връзка - трябва ти да държи на 400А при 12В
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Питане за лебедка

                Мерси за информацията,като съм готов ще се похваля

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за лебедка

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  50 мм2 е има няма 8 мм диаметър на проводника.
                  И това е диаметърът само на бакъра без изолацията.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за лебедка

                    Първоначално публикуван от ДСВ Преглед на мнение
                    И това е диаметърът само на бакъра без изолацията.
                    Е така де.
                    Мисля че е ясно.


                    Иначе няма проблем и с тия за музика, просто трябва да са достатъчно на брой.

                    А и зависи колко са дълги - 50 понякога е малко. Само за сведение на един прост Ц клас кабела за стартера е 75
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за лебедка

                      Трябват ми от акумулатура до багажната врата плюс метър и половина още(терано дълга база)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за лебедка

                        Т.е. има няма 5 метра? Каква е лебедката?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за лебедка

                          Тогава търси за електрожен. Съвсем сериозен съм.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за лебедка

                            Dragon winch 8000 либри,акомулатурът е 70 ампера дали ще устиска?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за лебедка

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Тогава търси за електрожен. Съвсем сериозен съм.
                              35?
                              Аз бих сложил поне 50, ако има пари и 75. Кабели има навсякъде. Всъщност се проверява лесно - ако греят като се натовари, значи са тънки
                              Акумулатора ще устиска. Или пък не. Зависи колко е заминал, колко дълго ще теглиш, какво ще теглиш и т.н.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X