Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за подарък

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеи за подарък

    В главата ми се въртят някакви идеи за подарък за брата.

    Ето те тоа убавец



    Човека е рибар, палаткаджия и т.н.
    Идеята е да му събера комплект трион, туристическа брадва и лопатка за колата.
    Чуденката е триона какъв да бъде джага спортен модел или сгъваем примерно



    или



    Всяка помощ ще е безценна за мен!
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

  • #2
    От: Идеи за подарък

    Здравей Колега.
    Според мен първия въриянт е по удачен след като е палаткаджия згъваемия е по удачен ;компактен ;мобилен;не заема голям обем; в опоменатия комплект обезателно една хубава брадвичка ; по пазарите съм гледал да изкарват казармено оборудване има един комплект състоящ се от малка лопата и малка кирка с кожени чохалчета навремето са ги носили кашиците да се окоповат;
    Идеялното оборудване за одводняване на палатката.
    Поздрави от мен .
    И Наслука.
    п.п. само да добавя не взимай тези който ги предлаган по ловнорибарските магазини три в едно бързо се кривят за мен лично са некачествени .
    вярно че опоменатите по горе от мен са по масивни и тежки но ще служат по дълго време но пък удоволствието когато ги ползва бъди сигорен че винаги ще се сеща за теб.
    Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 20-03-16, 09:08.
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

    Коментар


    • #3
      От: Идеи за подарък

      Подкрепям Пламен за качеството на военните инструменти.
      Жагата ми се струва голяма, по-добре сгъваЮщия трион. Имам такъв, реже хубаво, не тежи и е компактен.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Идеи за подарък

        Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата) Преглед на мнение
        Подкрепям Пламен за качеството на военните инструменти.
        Жагата ми се струва голяма, по-добре сгъваЮщия трион. Имам такъв, реже хубаво, не тежи и е компактен.
        Ако може да споделя твоя подарък .
        Когато Колегата пусна тази тема аз наистина се сетих за теб.
        Е вярно аз не можах да си намеря правилния нож за кожения калъв .
        Ама съм го монтирал на падрондаша и си даржа една свирка като ходя на лов като гонач.
        Винаги си спомням за Теб .А и още повече в времето когато го получих си беше двоен подарък.
        А и получаването в Пощата беше смях ама това ще ти го разкаэвам на живо като си идваш тази година. Само да сме живи и здрави.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12421848_966716950072991_981437221_n.jpg
Прегледи:1
Размер:43.8 КБ
ID:5707179Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12834881_966716956739657_1398201837_n.jpg
Прегледи:1
Размер:44.1 КБ
ID:5707180
        Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 20-03-16, 10:44.
        Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

        Коментар


        • #5
          От: Идеи за подарък

          Първоначално публикуван от Тодоров009 (Войводата)
          Подкрепям Пламен за качеството на военните инструменти.
          Жагата ми се струва голяма, по-добре сгъваЮщия трион. Имам такъв, реже хубаво, не тежи и е компактен.
          Джагата е дълга 350 мм и висока 300 мм та за това ми е чуденката.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Идеи за подарък

            http://offroadshop.bg/product/792/fi...alen-nozh.html ето нещо на което поне аз бих се израдвал

            Има го и във вариант с по къса брадва
            I'm not Lost, I'm Discovering !

            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

            Коментар


            • #7
              От: Идеи за подарък

              Първоначално публикуван от Пламен Ковачев (zaiko1234) Преглед на мнение
              Ако може да споделя твоя подарък .
              Когато Колегата пусна тази тема аз наистина се сетих за теб.
              Е вярно аз не можах да си намеря правилния нож за кожения калъв .
              Ама съм го монтирал на падрондаша и си даржа една свирка като ходя на лов като гонач.
              Винаги си спомням за Теб .А и още повече в времето когато го получих си беше двоен подарък.
              А и получаването в Пощата беше смях ама това ще ти го разкаэвам на живо като си идваш тази година. Само да сме живи и здрави.
              [ATTACH=CONFIG]857812[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]857813[/ATTACH]
              Радвам се. Със здраве да си го ползваш!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: Идеи за подарък

                Рибар съм. Ползвам от 3-4 години брадвичка като от линка на @mmrance (Fiskars Hatchet, 14-in с предпазител на острието) и съм много доволен. Цяла зима е закачена на раницата. Не тежи, реже добре и лесно се заточва. Препоръчвам

                Не мога да препоръчам трион. Никога не ми е трябвал, но ако е да имам нещо за всеки случай аз бих взел сгъваемия

                Бил съм кашик, та може и заради това да е, но нямам добри спомени за лопатката и кирката от ония времена. Аз бих погледнал за нещо по-удобно. Ползвам/имам в джипката лопатка малко по-дълга от кашишката. Не е нищо особенно, просто тайландецът я е сделал да е по-удобна.
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #9
                  От: Идеи за подарък

                  За трион му вземи това

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:трион.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5707294
                  Страхотна джаджа! Имам го от три месеца и съм много доволен. Правих опити върху 15 сантиметрови в диаметър клони от орех, бук, дъб и круша, крушата е много терсене за рязане, щото е с усукани жили. Реже ги като масло. С широко отворен чапраз е и трябва да си много смотан за да го заклиниш. Виждал съм самоделки от верига на резачка, но те режат в една посока, а този и в двете. Ако са двама души цяло дърво ще гътнат без проблем, стига диаметърът да е по малък от дължината.

                  Като се навие се събира в длан.

                  Струва ми се че не са разпространени много. Не правя реклама на цитираните магазини, но ги пиша за да свърша работа на човека, защото е много полезен инструмент. Моят го взех от магазин Камуфлаж в София, но сега гледам, че го нямат в сайта, има го в сайта на Солинген Бургас.

                  Няма да съжаляваш ако му го подариш, а ще му върши работа колкото една камара подобни остриета.

                  В актива на моя влизат пет зимни скари с предварителни клади, палени със сериозни цепеници, не се озори нито той нито аз, е бяхме двама като режехме за по лесно Няма никакви признаци за захабяване.
                  Последно редактирано от Александър Белов; 21-03-16, 00:47.
                  JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                  Манол Денев

                  Коментар


                  • #10
                    От: Идеи за подарък

                    Първоначално публикуван от vento5 Преглед на мнение
                    Рибар съм. Ползвам от 3-4 години брадвичка като от линка на @mmrance (Fiskars Hatchet, 14-in с предпазител на острието) и съм много доволен. Цяла зима е закачена на раницата. Не тежи, реже добре и лесно се заточва. Препоръчвам

                    Не мога да препоръчам трион. Никога не ми е трябвал, но ако е да имам нещо за всеки случай аз бих взел сгъваемия

                    Бил съм кашик, та може и заради това да е, но нямам добри спомени за лопатката и кирката от ония времена. Аз бих погледнал за нещо по-удобно. Ползвам/имам в джипката лопатка малко по-дълга от кашишката. Не е нищо особенно, просто тайландецът я е сделал да е по-удобна.
                    Туй за лопатата и кирката комплект, дето е писал Пламен, не е баш кашишки инструмент. Носеха ги картечарите. Кашиците имаха само лопатка и то, доста по-къса.
                    Ама то всъщност, картечарите и те са кашици.
                    Имам такава кирка, много е "корава".
                    Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                    0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                    Коментар


                    • #11
                      От: Идеи за подарък

                      Ако става дума за нещо такова ?



                      Поне по спомени при нас картечарите единия беше с лопатка другия с нещо подобно на това

                      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                      0878 79 20 61 Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Идеи за подарък

                        То тук, като препоръки към теб, ние напрактика проектираме нашите желания. Та ако на мен ще ми се подарява - лопатката, която ти си показал, бундесверската от Армишоп; за трион - лъкче към 40 см, нали е за кола, тя ще го вози, а лъкчето наистина върши работа, другото са "тактикъл-командосийски" полюции; брадвичка - някаква докъм 500-800 гр (по-тежичка) с дръжка 35-40 см, в Ташев има чешки (Пилана, Збирова, Нарекс), с дръжки от ясен, за този размер са 20-ина лв.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Идеи за подарък

                          Първоначално публикуван от davc
                          То тук, като препоръки към теб, ние напрактика проектираме нашите желания. Та ако на мен ще ми се подарява - лопатката, която ти си показал, бундесверската от Армишоп; за трион - лъкче към 40 см, нали е за кола, тя ще го вози, а лъкчето наистина върши работа, другото са "тактикъл-командосийски" полюции; брадвичка - някаква докъм 500-800 гр (по-тежичка) с дръжка 35-40 см, в Ташев има чешки (Пилана, Збирова, Нарекс), с дръжки от ясен, за този размер са 20-ина лв.
                          Ти май го каза най-добре!
                          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                          0878 79 20 61 Борис

                          Коментар


                          • #14
                            От: Идеи за подарък

                            @gabocvet - понеже си ме питал за сгъваемите лопатки - моят съвет е стой далеч от тях. Вече втора лопатка чупя и то все на едно и също място - пръстена (на резба) който застопорява лопатата в отворено положение. Прецаква се, и почва да изпуска, съотвено лопатата си се гъне на където си иска. А не е като да съм ги насилвал, само сняг съм ровил с тях (е, вярно - поутъпкан сняг, ама все пак сняг). Първата не знам къде я захвърлих, втората ще търся някой да ми я "капне" с електрожен както си е в отворено състояние, щото в момента нищо не става от нея. Та моя съвет е - остави всички модерни сгъваеми боклуци, и му купи една елементарна кашишка лопатка с дървена дръжка от някоя сергия за военно имущество.

                            За трионите - твърдо бих те посъветвал сгъваем трион тип Фискарс, Хускварна и т.н. Отново от личен опит - имам няколко жични и верижни (ръчни триона).... не че не вършат работа, ама искат много зор, заклинват, искат си определено свикване и т.н.. Единственото им предимство е размера и теглото (ако си пешеходен турист и си ограничен откъм багаж). Та ако ще се вози в багажника на кола комплекта - няма смисъл от верижен/жичен трион.

                            Горното (и за лопатката и за триона) го казвам на база моя личен опит, не твърдя че е истина последна инстанция. Надявам се че съм бил полезен
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Идеи за подарък

                              Благодаря за споделеното, идеята се избистря!
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X