Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим сеизмична станция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим сеизмична станция

    Прилагам кратка инструкция за тези, които искат да си направят сеизмична станция в китното си дворче.

    1) Сдобивате се или сами си извършвате необходимото геоложко проучване. Въвеждате координатите в GPS-a и тръгвате;

    2) Сдобивате се с превозно средство за всякакви ситуации, за предпочитане 4x4



    3) Тръгвате и се движите по места за които се питате - "това възможно ли да е в България?"



    или



    Можете и да видите такива странни неща:



    (десет щъркела, кацнали на дървета. Аз поне не бях виждал такова нещо)

    4) Правите клетката по следната схема:



    (държа да отбележа присъствието на тубата с вода - използва се за душ. Между другото - може да гаси и запалени кабели)

    5) Изграждате, по-точно се измъчвате с един бетонен куб, здраво стъпил на скалата.



    (разните му масички и лампички в клетката са си чист лукс)

    6) Натоварвате всякакви инструменти на МПС, за предпочитане 4x4, и доставяте техниката на място.



    (не искам да съм на ваше място, ако при инсталация установите, че сте забравили секретен накрайник торкс T60)

    7) Настройвате техниката на вкус и чакате (не дай Боже) причината за строежа.

    (Какво става тогава ще разберете когато му дойде времето).

    За всички off-road-ци, които ще се пробват да си направят сеизмични станции, първата консултация е безплатна, при представяне на бележка от vpetrov.

    Успех.

    Т
    Good guys drive Land Rovers!

  • #2
    Много готино марериалче, кефи ме. Винаги съм мечтал да съвместя хобито си с работата, НО това никога не може да се случи защото работата (за пари) опорочава Хобито. Вие обаче очевидно се забавлявате, браво и успех.

    Коментар


    • #3
      Поздравления !!!

      Turbozmei определено смая публиката Но оттук нататък ще му е трудно защото много вдигна летвата
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #4
        Подготвям още материали:

        1) Как да си направим оптично трасе у дома.
        2) Как да си вдигнем антена във вилата.

        Зависи от времето и желанието.

        Т.
        Good guys drive Land Rovers!

        Коментар


        • #5
          diavol koleda

          браво turbozmej мятеряла е много як чакам да прочета и другите с нетаърпение
          ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
          тел.088четири 9едно9 4нула4
          -------------------------------------------------------

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X